PC do LCD i Kina domowego

radekb

New member
Witam!

Kilka dni temu zakupiłem LCD Sony KDL-32U3000 oraz kino domowe LG HT552TH.
Teraz pytanie, mam na PC filmy w wysokiej rozdzielczosci (1080p) i chciałbym podłączyć komputer do TV. W TV są 2 wejścia HDMI, jedno wykorzystane do połączenia TV z kinem, drugie chciałbym wykorzystać do podłączenia PC kablem DVI-HDMI. W komputerze mam nowa kerte, ASUSA 8800 GTS 320mb więc sądze że nie powinno być z nią żadnych problemów. Z tego co wyczytałem na forum to obraz pojdzie kablem DVI-HDMI do telewizora, nie wiem jednak co z dźwiękiem. Czy taki kabel http://allegro.pl/item289247756_kab_cyfrowy_spdif_digital_gold_10m_086_10_.html podłączony z kary dźwiękowej do wejścia Optical IN w dvd przeniesie dźwięk 5.1 na głośniki kina (oczywiscie mowie o 5.1 z filmów dvd z takim formatem audio i po odpowiednim ustrawieniu dźwiękówki).

Troche sie rozpisałem, mam nadzieje że w miare zrozumiale opisałem mój problem. Podsumuje jeszcze: PC + LCD kablem DVI-HDMI; PC + DVD kablem z powyższego linka; LCD + KINO kablem HDMI-HDMI. Czy takie podłączenie da efekt w postaci sprawnego działania no i oczywiście dźwięku 5.1 na wszystkich głośnikach kina?

Z góry dziękuje za odpowiedź.

POZDRAWIAM
 
Ostatnia edycja:

radekb

New member
A jeśli zastosował bym taki kabel, http://allegro.pl/item289336089_kabel_jack_optyczny_toslink_digital_hq_1_5m.html to poszedł by dźwięk 5.1? W ustawieniach karty dźwiękowej moge włączyć "cyfrowe źródło wyjścia audio", ustawia się też częstotliwość próbkowania, wiec może dało by rade obejść się bez kupowania karty dźwiękowej z wyjściem optycznym? Tylko tu miałbym kolejny problem, takich kabli nie widziałem o długości 10m, a właśnie taki bym potrzebował (komputer i kino są w różnych pokojach), chyba że do takiego kabla który pokazałeś kupiłbym zwykłą przejściówkę? Tylko wydaje mi się że one są słabej jakości... :/
 

pafkooo

New member
Areres napisał:
Z tego co widac w konstrukcji kina LG zastosowano Tylko wejście optyczne do dźwięku 5.1 ten przewód podany wyżej nie zadziała.:( Musisz mieć kartę dzwiekową z wyjściem optycznym i właśnie takim przewodem podłączyc oba urzadzenia http://allegro.pl/item290971389_prolink_exclusive_optyczny_cyfrowy_0_5m_oryginal.html

ok mam karte X-Fi gamer...mam na karcie wyjscie takie jak digital out...
a interesuje mnie ten zestaw samsunga: http://www.samsung.com/pl/products/hometheatersystems/oldhometheatersystems/ht_thq25.asp
sprawdz prosze jesli mozesz w specyikacjach tego samsunga czy moge tak podpiaąc jak kolega Radekb sugeruje w swoim poscie.. niestety ja bede uzywal monitora do tego Samsung SyncMaster 2232BW...narazie:):eek:k:no chyba ze macie podpowiedzi co do monitora .. w sumie to i sam bym zmienil na 32":D

:) pozdrawiam hehe widze ze nie jestem sam ktory chce podpiac kino domowe do pcta :D
 

pafkooo

New member
pawek napisał:
Do twojego wybranego sprzeciku tylko polaczeni analogowe, niestety nieda sie podlaczyc tak jak powyzej.

wiec prosze daj mi jakies wskazowki teraz wiem ze analogowo ale ja jestem zielony w tych sprawach wiec nawet niewiem co to znaczy analogowo

znasz jakis model kina domowego, ktore mogl bym podlonczyc bezposrednio przez digital out na karcie muzycznej ??

co wogole musze zrobic zeby podpiac kino domowe pod moja karte X-fi (chodzi mi o wszystko dvd + glosniki) pomocy prosze :(:(:(
 

pawek

New member
Karte masz dobra .Analogowo chodzilo mi o podlaczenie 2.0 (stereo)
Musisz poszukac jakiegos kina z wejsciem digital in.
 

pafkooo

New member
pawek napisał:
Karte masz dobra .Analogowo chodzilo mi o podlaczenie 2.0 (stereo)
Musisz poszukac jakiegos kina z wejsciem digital in.
ok pawek ale chodzi mi o dzwiek przesylany 5.1 taki jak mam na glosnikach teraz logitechach..nawet nie mysle o stereo (jezeli niemoge zrobic 5.1 to zostaje przy logitechach), jezeli kupil bym jakis zestaw samsunga z wejsciem digital in na DVD wszystko powinno grac ?? tak? dobrze zrozumialem? czy dalej brne w ciemnie ;D pozdro


No chyba ze zakupie wlasnie ten zestaw??
http://allegro.pl/item323025698_logitech_glosniki_z_5500_5_1_rms_505w_thx.html
co o tym myslisz ?

z tym ze interesuje mnie ogladanie filmow DVD czy hd z osobnego dvd bo niechce meczyc napedow w komputerze...
co sądzisz?

aha i ostatnia sprawa jezeli ktos sie zna... sciagnolem ostatnio dla proby film HD 720p... rozczarowanie...niby monitor moj obsluguje hd (syncmaster 2232BW)... powgrywalem kodeki te co trzeba otwieram programem do filmow ktory zostal polecony na innym forum... jakosc taka jak ripa jakiegos dvd nawet niewiem czy rip lepszej jakosci nie ma... albo to byla podpucha albo cos jest zle... czy ktos wie co to moze byc??
 
Ostatnia edycja:

pafkooo

New member
Greystone napisał:
Witam.

Po co masz kombinować z przejśćiówkami jakimiś czy tam innymi wynalazkami. Zainwestuj w X-Fi Xtreme Audio PCI Express. Ta dźwiękówka ma dwa wyjścia optyczne. Na allegro już znajdziesz za mniej jak dwie stówki, czyli całkiem całkiem cena jak na sprzęt takiej jakości. Podłączasz do HT552TH bez problemu i jedziesz. No, oczywiście jeśli masz na płycie złącze PCI express... :)

PS. Zgodzę się z kolegą wyżej. Do oglądania HDków tylko KMPlayer. I rzeczywiście na monitorku małym nie zauważysz znaczącej różnicy. Ale jak odpalisz to na TV FullHD to już się zdziwisz.... :p


dzieki wielkie mowisz o tej:
http://cgi.ebay.co.uk/Creative-Soun...ameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem#ebayphotohosting
??
tak oczywiscie, mam 2 wejscia pci express (mb:asus striker extreme) wiec ta karte zamowie.. potem jak podlonczyc pc z tym LG?
:)

aha jezeli mozecie dajcie jakies modele tych 32" bo z checia zmienil bym z 22 hehe jak szalec to szalec :D drzwi wyj...ać nowe wstawić ;D:eek:k:


dziekiza Fanek za porade.. a moze znasz jakis zestaw z tym DTS-HD i DT-HD??? polecisz cos??


pozdrawiam i dziekuje serdecznie za pomoc !!! rozjasnia mi sie juz heh

 

Fanek

New member
Bez reklam
pafkooo co do tych Z-5500 jeśli chcesz używać do filmów i nie chcesz oscylujesz w cenie 1200zł nic lepszego nie kupisz, mam je i do filmów grają świetnie. Jednak gdybym teraz kupował audio a nie jak 2 lata temu wziąłbym jaki zestaw w drewnie z ampli i z DTS-HD I DT-HD, bo te logi posiadają tylko zwykły DTS i DD5.1.

co do syncmaster 2232BW to na takim monitorku możesz nie zobaczyć różnicy HD a DVD, HD pieknie wygląda na panelach 32" i wiecej, do HD polecam KMPlayer, jedyny słuszny player do HD.
 

Greystone

New member
Creative X-Fi

Witam.

Po co masz kombinować z przejśćiówkami jakimiś czy tam innymi wynalazkami. Zainwestuj w X-Fi Xtreme Audio PCI Express. Ta dźwiękówka ma dwa wyjścia optyczne. Na allegro już znajdziesz za mniej jak dwie stówki, czyli całkiem całkiem cena jak na sprzęt takiej jakości. Podłączasz do HT552TH bez problemu i jedziesz. No, oczywiście jeśli masz na płycie złącze PCI express... :)

PS. Zgodzę się z kolegą wyżej. Do oglądania HDków tylko KMPlayer. I rzeczywiście na monitorku małym nie zauważysz znaczącej różnicy. Ale jak odpalisz to na TV FullHD to już się zdziwisz.... :p
 
Ostatnia edycja:

pafkooo

New member
Greystone napisał:
Witam.

Po co masz kombinować z przejśćiówkami jakimiś czy tam innymi wynalazkami. Zainwestuj w X-Fi Xtreme Audio PCI Express. Ta dźwiękówka ma dwa wyjścia optyczne. Na allegro już znajdziesz za mniej jak dwie stówki, czyli całkiem całkiem cena jak na sprzęt takiej jakości. Podłączasz do HT552TH bez problemu i jedziesz. No, oczywiście jeśli masz na płycie złącze PCI express... :)

PS. Zgodzę się z kolegą wyżej. Do oglądania HDków tylko KMPlayer. I rzeczywiście na monitorku małym nie zauważysz znaczącej różnicy. Ale jak odpalisz to na TV FullHD to już się zdziwisz.... :p


dzieki wielkie mowisz o tej:
http://cgi.ebay.co.uk/Creative-Sound...photoh osting
??
tak oczywiscie, mam 2 wejscia pci express (mb:asus striker extreme) wiec ta karte zamowie.. potem jak podlonczyc pc z tym LG?
:)

aha jezeli mozecie dajcie jakies modele tych 32" bo z checia zmienil bym z 22 hehe jak szalec to szalec :grin: drzwi wyj...ać nowe wstawić ;D:eek:k:


dziekiza Fanek za porade.. a moze znasz jakis zestaw z tym DTS-HD i DT-HD??? polecisz cos??


pozdrawiam i dziekuje serdecznie za pomoc !!! rozjasnia mi sie juz heh
 

pafkooo

New member
Fanek napisał:
jesli chodzi o ampli to ten model jest dobry, aktualnie bym go brał
http://allegro.pl/item322330075_onkyo_tx_sr_605_e_super_model_w_super_cenie_hdmi.html

może powiedz ile chcesz wydać kasy na lcd i audio...


no ten amplituner jest w dobrej cenie... do tego musze dokupic glosniki 5.1 jakies drewniane dobra jakosc w przystepnej cenie... polecasz cos? i do 5000tys zl chce zastopic monitor telewizorem LCD moze byc 32 cale moze byc 40 np. TV LCD SAMSUNG LE40M86BD

noi wtedy mozna szalec :D multimedialny zestaw rozrywkowy hehe
pozdrawiam
 
Do góry