Pc + dac + amplituner ???

Cezarek21

New member
Witam,
czy jest sens kupić DAC i wpiąć się nim między PC a amplitunerem??
Jeżeli tak, to czy uda mi się zyskać dźwięk 5.1 przy odtwarzaniu muzyki np. w AIMP3 ??
Obecnie mam PC spięty z PC kablem HDMI i dźwięk wychodzi z Nvidia High Definition Audio czyli z karty graficznej.
 
I

irek6311

Guest
Kabel HDMi też audio 5.1 puszca, oczywiście musisz kartę dżwiękową ustawić by puszczała DD czy surowy materiał > wtedy Aplituner to zdekoduje, dobry DAC sporo kosztuje, tak 700zł więc musisz zdecydować czy warto i czy masz odpowiedniej jakości materiał, muzyka to flac.
 
I

irek6311

Guest
Jak ma być 5.1 to Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro USB (200zł), do portu usb PC/Laptop się to podpina a po optycznym kabelku 5.1 dżwięk.
 
I

irek6311

Guest
Idąc tym tokiem rozumowania trzeba by sprzedać wszystko i zacząć od początku, czasami to najlepsza opcja ale trochę grosza trzeba będzie wydać.
 

Cezarek21

New member
Pokój mam 15m2 a kolumny to małe 5x "Mission 70 MK II" z pierwszego wypustu czyli parowane odsłuchowo przez producenta także, nie widzę na ten moment monitorów które miałyby je zastąpić.
Przesłuchałem kilka klocków i ewentualna przesiadka byłaby na KEFy LS50, ale to już ampli do wymiany, także nie ma sensu, może kiedyś. Jeżeli chodzi o DAC'a to faktycznie niepotrzebny zabieg, gdyż muza idzie z PC który jest tylko transportem a w ampli siedzi fajny DAC, ESS SABRE także już wiem że nie ma sensu. Dzięki za uświadomienie.....
 

Cezarek21

New member
Ok, ale w przypadku tej karty odpada mi dźwięk przez HDMI :(.....w sumie to nie wiem, a może po analogu by to podłączyć, co wy na to, będzie lepiej ??
 

BlackC

New member
W stereo będzie lepiej. Jak chcesz hdmi i filmy to zostań z tym co masz. Jak czegoś będzie "brakować" w dźwięku to zmienisz kartę.
 
Do góry