PC - czyli kwestia kodeka

setunia

New member
Bez reklam
Witam.
Do napisania tego posta i rozpoczęcia tematu zmusiła mnie niemiła przygoda. Otóż w moim lapku padł dysk twardy i musiałem reinstalować system, a właśnie laptok służy mi za odtwarzacz. Po zainstalowaniu systemu i przyległości przyszła pora na kodeki. Nie chciałem bawić sie w korowód, więc zdecydowałem się na klitecodecpack i mimo, że wszysto na pozór wyglądało dobrze to filmy 1080p x264 zaczęły się niesamowicie ciąć a dźwięk i obraz traciły synchronizację, mimo że wcześniej na tym lapku śmigały bez problemu.
Po sprawdzeniu w monitorze systemu okazało się, że podczas odtwarzania filmów działa tylko jedno "jajo" z wydajnością 100%, a drugie leniuchuje.
Żadne regulacje Media Playera nie dały rezultatu.
Panaceum okazał się mały kodeczek, który niby był w zestawie, ale jakoby go wcale nie było, czyli Core AVC
http://www.sendspace.com/file/5wli5w
On spowodował pracę Media Player Classic w trybie dwuwątkowym i płynne odtwarzanie moich zbiorów.
Polecam to posiadaczom wszelkiej maści dwujajowców, a i jednojajowcom nie zawadzi.

Moze ktoś ma jakieś ulubione kodeki lub filtry, albo doszedł do ukrytych funkcji poprawiających jakość lub płynność odtwarzania filmów na PC, zapraszam do dyskusji.
 
Do góry