PC/Amplituner/TV

szaman2

New member
A jak bym chciał dźwięk puścić z karty dźwiękowej na płycie głównej do amplitunera to jak to podłączyć?
specyfikacja płyty głównej:
Asrock B85 Pro4
posiada zintegrowaną 8-kanałową kartę dźwiękową
Układ dźwiękowy Realtek ALC892 (8 kanałów)
Wejścia/Wyjścia audio 3x analogowe wyjście

Sloty 1 x PCIe 3.0/2.0 x16
1 x PCI-E 2.0 x16
2x PCI
2x PCI-E 1x

Złącze zewnętrzne
3 x audio jack
1 x RJ45 LAN
4x USB 2.0
2x USB 3.0
klawiatura PS/2
mysz P2/2
D-Sub (analogowe)
DVI
HDMI (cyfrowe)
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Śledzę ten wątek i z mojego punktu widzenia, jestem zdumiony takimi problemami. W przypadku mojej konfiguracji - PC>Amplituner>TV po HDMI, nie było żadnych problemów. Po prostu, wszystko ze sobą spiąłem, a jedynymi ustawieniami były te dotyczące PC-ta, o których pisałem w tym wątku. Co do samego ampli (AVR-4311), to żadnych ustawień oprócz wyboru PC przez HDMI jako źródło. I raczej sprzętowo mój PC nie ma tutaj nic do rzeczy. A czy ten Pioneer to nowe urządzenie, czy też użytkowane już jakiś czas? Bo jeśli z PC na TV przez HDMI wszystko działa, to przychodzi mi na myśl jedynie reset amplitunera do ustawień fabrycznych i spróbowanie od nowa. Ale czy to coś pomoże? Naprawdę, nie wiem co powiedzieć.
 
Ostatnia edycja:

szaman2

New member
Amplituner jest nowy, w konfiguracji PC>ampli>TV, w telewizorze ktory posiadam nie ma ARC, wiec dzwiek nie wroci z TV do ampli, przynajmniej tak to rozumiem.
Próbowałem też podłączyć optykiem, tzn. PC>TV przez HDMI, TV(out)>ampli(in) optykiem, w ustawieniach ampli dałem na TV, optical 1, ale dźwięk dalej leciał z TV.
 

tdx

New member
Bez reklam
to znowu zacznij od końca podepnij TV z ampli optykiem ustaw sygnał zwykłą naziemną i na ampli wybierz źródło (SIGNAL SEL) C1/O1 w zależności do którego gniazda optycznego podłączyłeś... i ma grać...
 

szaman2

New member
Wiec podloczylem optykiem TV(optical out) do ampli(optical in(TV)), jak mam wylaczony TV to na ampli wyswietlone jest TV/A (w instrukcji pisze ze jak amplituner nie wykryje zrodla to automatycznie jest na A-analog), jak wlaczam TV to automatycznie w ampli zmienia sie na O1(optical), tylko ze dzwiek wciaz leci z TV :hmm:
Muzykę puszczam z portu USB w TV
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Tak się zastanawiam i już w ogóle nie wiem, o co chodzi. Okazuje się, że teraz chodzi o coś innego. Kolega szaman2 napisał:
„Próbowałem też podłączyć optykiem, tzn. PC>TV przez HDMI, TV(out)>ampli(in) optykiem, w ustawieniach ampli dałem na TV, optical 1, ale dźwięk dalej leciał z TV”.
Połączenie i działanie jak najbardziej poprawne i prawidłowe. Inaczej być nie może. Kolega tdx napisał: „to znowu zacznij od końca podepnij TV z ampli optykiem ustaw sygnał zwykłą naziemną i na ampli wybierz źródło (SIGNAL SEL) C1/O1 w zależności do którego gniazda optycznego podłączyłeś... i ma grać...”.
Jak by nie patrzeć, to to samo. Ale zdaje się, nie o to tu chodzi.
Istotą tematu jest przesłanie z PC na ampli, przez HDMI, fonii i obrazu. A wychodzi na wyciągnięcie fonii z TV na ampli. Co przecież już miało miejsce i zostało już ustalone.
 

szaman2

New member
Na chwile obecną to chce wydobyc jakis dzwiek z kina w mozliwie najprostrzy sposob, narazie jedyny glos jaki sie wydobyl to jak grzebalem w ustawieniach ampli i jakis test wlaczylem to na jakies 2 sekundy wydobywalo sie jakies buczenie po koleji z wszystkich glosnikow i z suba.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
A czy kolega wcześniej, za nim zaczął walkę z PC na ampli, przestawiał coś w ustawieniach amplitunera? Dlatego sugerowałem ewentualny reset ustawień. :wink:
 

szaman2

New member
Przywróciłem ustawienia fabryczne, ale to nic nie dało, spróbuję jeszcze USB podpiąć pod ampli i odtworzyć muzykę.
 

szaman2

New member
Efekt jest taki, że jak podpinam USB do ampli to gra z dwoch glosnikow, ale wciaz przy konfiguracji PC>ampli>TV (HDMI) lub TV>ampli(optyk) nie ma dźwięku w głośnikach z kina, sprawdzałem na dwóch przewodach optycznych.
 

szaman2

New member
Już mam dźwięk po podłączeniu PC>TV(HDMI), TV>ampli(optyk), narazie w stereo ale to już coś, teraz muszę ustawić żeby grało w 5.1 .
Coś w ustawieniach w ampli przestawiłem, nawet nie wiem co :)
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Wygląda na to, że kolega nie ma żadnego zewnętrznego źródła (DVD, Bluray), aby sprawdzić jak należy wejścia i ustawienia HDMI. Tak było by najlepiej. Wracając do USB. Czy można sprawdzić jakikolwiek tryb multichannel np. DTS:Neo 6, Dolby ProLogicII, aby w ogóle, tak dla sprawdzenia, odezwały się wszystkie głośniki systemu (5.1). Bo wnioskuję z postów że ampli, jeśli się odezwie, to tylko w trybie stereo.

Istotny szczegół. Czy ampli. ma załączony tryb AUTOSURROUND? (str. 55 instrukcji)
 
Ostatnia edycja:
Do góry