PC/Amplituner/TV

tdx

New member
Bez reklam
Nie dobrze jest. Tylko w panelu nvidia co na zdjęciu jakie masz jeszcze opcje dla HDMI? Bo na razie to dźwięk idzie w kosmos skoro żadne z 3HDMI nie jest wykryte
 

szaman2

New member
W komputerze jest jeszcze wolne wejście HDMI do płyty głównej, w ampli wolne są DVD,SAT/CBL,GAME, w TV wolne są HDMI IN 2, HDMI IN 3
 

tdx

New member
Bez reklam
nie o to mi chodziło, w panelu nvidia co na zdjęciu masz teraz wybrany AMPLI Pioniera jaki jeszcze masz tam wybór
 

tdx

New member
Bez reklam
Trochę większe zamotanie jak widzę...
Zacznij od początku wypnij HDMI z ampli i podepnij bezpośrednio do TV sprawdź czy obraz leci z dzwiękiej jeśli tak to wiesz że po stronie PC jest wszystko ok i trzeba zając się ustawieniami w ampli
 

szaman2

New member
Włączyłem HDMI through to pojawił się dźwięk w TV, tylko że w takim połączeniu PC>ampli>TV to HDMI through powinno być chyba wyłączone?
Jeszcze jedno pytanie, jak ustawić opcję ARC, tzn. włączyć czy nie?
 

tdx

New member
Bez reklam
arc to zwrotny kanał audio Twój TV chyba tego nie łapie :D więc OFF
HDMI through powinno być ON..

No i masz wszystko ;D
 

szaman2

New member
No raczej nie wszystko, jak włącze HDMI through to mam dźwięk i obraz w TV, jak wyłącze tą opcje to w TV jest tylko obraz. Jak by nie było to w głośnikach podłączonych do ampli ciszaaaa...
 

tdx

New member
Bez reklam
HDMI through ma działać "przelotowo" czyli jak wyłączysz ampli ma nadal przesyłać dalej dźwięk do TV a nie odcinać go...

Sugeruje zapoznać się z manualem

 

szaman2

New member
W ramce jest napisane odnosnie optyka a ja nie mam podpietego optyka mam podpiete przez hdmi do gniazda na blu-ray, może tak być? Bo gniazda na PC niema w ampli.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Podpięte masz ok, gorzej że cholera wie jak odczytać tabelkę :D

Po naszemu to:
jeśli nie masz ARC (a ty raczej w tym LG nie masz) w TV musisz podpiąć optyka by słyszeć dźwięk z TV na AMPLI....
 

szaman2

New member
A nie można tak ustawić w ampli żeby do TV szedł tylko obraz a dźwięk żeby szedł tylko do glosnikow podpietych do ampli?
 
Do góry