PC a TV LCD

mackoMM

New member
WitaMM

Dokładnie to zależy od złącz które masz na karcie gr. no i niewątpliwie w tV :)
Zapewne najlepsze jest wyprowadzenie z DVI wchodząc na HDMI

PozdrawiaMM
 

LukhasW

New member
Witam!

Podłączę sie do wątku...
Mam GeForca 6600GT z DVI i D-Sub, a w TV (LG 32LP1R) DVI i HDMI. Zamierzam podłączyć TV, przy czym w grafie chcę do tego celu użyć DVI, a co w TV? Jakie są zalety/wady połączenia DVI/DVI w porównaniu do DVI/HDMI (jeśli są)?

Pozdrawiam
 

Marfi

New member
Dziekuje za odpowiedz.
Precyzuje moje pytanie:
Komputer jest Lenovo 3000N100 z panoramicznym monitorem 15,4 z maksymalna rozdzielczością 1680x1050 pikseli, karta graficzna NIVIDA GeForce Go 7300 a wyjscia to TV out, FireWire 4xUSB i najwazniejsze 15-stykowe D-Sub.
TVLCD to LG 26LX2R ze złączami HDMI/HDCP, DVI-I o rozdzielczości maks 1366x768 format 16:9. W zestaie jest kabel D-Dub-DVI.
Pytanie jest jak optymalnie podlaczyc powyższy sprzet?
Czy tzreba zmniejszyc natywną rozdzielczosc komputera aby byl optymalny obraz na TV? Czy wykozystac zalaczony przez producenta kabel D-Sub-DVI czy jakos inaczej. Jezeli lacze do DVI to jak podlaczyc glos.
Do tego TV podlaczalem"zwyklego " laptopa i jakosc w mniejsezj rozdzielczosc jest bardzo dobra niestey sa paskuden szare pasy wypelniajace panoramiczny ekran (byk post ze ozna to zmienic wustawieniach fabrycznych).
Nieukrywam ze jest ta sparawa wazna dla mnie bo moj szef chce podlaczyc ten zestaw w pracy dla siebie :p a ja z asto jestemodpowiedzialny ;-)
Dziekuje Wamz gory z apomoc.
Pozdrawiam
 

LukhasW

New member
Marfi moim zdaniem nie masz co kombinować i podłącz ten zestaw tym kablem co dostałeś z tv tylko postaraj się w sterownikach do tego wyjścia w kompie ustawić taką rozdziałkę jaką ma tv.

Głos podłączysz przez kabelek (najprawdopodobniej też był z tv) mały jack-mały jack. W tv masz (o ile dobrze pamietam) gniazdo PC SOUND, a laptopie np. słuchawkowe.

Wg mnie powinno działać... ;)
 

gladi76

New member
Mam problem z kolorami

W kompie mam radeona 600 podłączyłem do lcd kablem który miałem przy telewizorze,ale na lcd kolor biały jest różowy.Ogólnie kicha.Nie wiem co mam zrobić z tym fantem
 

TKJ

New member
Witam. Miski szanowne mam lcd 26lx1 i podłączyłem tv do kompa przez kabeł, który dostałem w zestawie (dvi) i podłaczyłem do karty a mam radeona 9550 i zadziałąło bez problemów. Przypominam ze w zestawe dano dvi single, ale że byo za krótko to kupiłem dvi 5m dual link ale miałem problemy z obrazem więc odałem(nie byłem oświecony wtenczas bo trzeba było zestroić zegary i by grało). teraz mam dvi od tv i przedłużke w sumie 3,6m i żadnych problemów. Oglądam, gram itp w różnych rozdielczościach a wszelkiego rodzaju filmy itp bez problemu na całym ekranie ,obraz z filmów dvd (bo odtwarzam wszystko z kompa) i jakość żyleta. Więć polecam podłączenie przez dvi-d ale mogą wystąpić problemy z zegarem między kompem a tv i trzeba ustawić (empirycznie). Jeżeli dvd-i to nie powinno być problemów.
 

dnc

Moderator
VIP
jabba napisał:
zestrojenie zegarów? a co to?


To jak dwóch ludzi sprawdza i reguluje by oby dwoje mieli ten sam czas :p.
A tak poważnie, to w systemach cyfrowych synchro następuje automatycznie. Nie wiem skąd ten pomysł na taką operację. Jeśli już to jedyne co trzeba zrobić do dopasować ustawienia karty do ustawień LCD. Ma się kilka możliwości (wszystkie są aktywne w ustawieniach zaawansowanych karty).
 

TKJ

New member
dnc napisał:
To jak dwóch ludzi sprawdza i reguluje by oby dwoje mieli ten sam czas :p.
A tak poważnie, to w systemach cyfrowych synchro następuje automatycznie. Nie wiem skąd ten pomysł na taką operację. Jeśli już to jedyne co trzeba zrobić do dopasować ustawienia karty do ustawień LCD. Ma się kilka możliwości (wszystkie są aktywne w ustawieniach zaawansowanych karty).
Rozumiem, ale co powiecie na to iz po podłączeniu dvd-i duala do kompa i tv miałem kaszane?, nie wchodzi tu żaden problem z kablem bo testowałem dwa inne. A gdy podłaczam single jest ok. A do tego w ustawienaich tv są podane częstotliwości które można przestawiać (opcja włącza się tylko podczas podłączenia dvi). Teraźniejsze podłaczenie mojego tv wskazuje na automat. Z tym się zgodze, zaś przy dualu nie działa automat, do tego dual moze podać wyższą rozdielczość więc 1360 na 768 nie powinno sprawiać zadnych problemów. Więc jak zagatka w tym tkwi?
Przypominam, że karta graficzna nie ma z tym nic wspólnego bo testowałem na wszelkie sposoby, chyba że jest coś ukrytego.
pozdrówka
 

sobar

New member
IMO -- dual czy sinle-link nie ma tu nic do rzeczy. Moim zdaniem, sprawa zasadza się w tym, że oryginalny kabel (dostarczany z telewizorem -- istotnie single-link, ale to IMO bez znaczenia) jest standardu DVI-D-/-DVI-D, czyli uzyskujesz za jego pomocą połączenie cyfrowe (stąd brak konieczności/możliwości ręcznego regulowania faz, zegarów, itp.)

Twój nowy kabel (tak się składa, że dual link, ale to bez znaczenia) jest to zapewne pełne DVI-I (ma cztery bolczyki wokół tego poziomego bolca we wtyczce?), co oznacza, że potrafi przekazywać zarówno sygnał analogowy, jak i cyfrowy.

Wydaje mi się, że po podłączeniu nowym kablem, automatyka ustanowiła połączenie analogowe -- tylko nie wiem, która automatyka, czy ta po stronie kompa, czy ta od TV; stawiam na TV: być może po wykryciu sygnału analogowego wybiera ten rodzaj połączenia ze względu na większą gamę dostępnych rozdzielczości, albo dlatego że analogowy sygnał, mimo pogorszenia jakości, ma tę przewagę, że znosi większe długości kabla. Tak czy inaczej -- preferowany jest analog, i stąd konieczność kalibracji po podłączeniu (ale też obsługa rozdz. 1360x768: wydaje mi się, że przy połączeniu cyfrowym chodzą tylko rodzielczości typowe dla HDTV).

Mam pytanie, czy przy podłączeniu kablem z kompletu z telewizorem, masz obraz na TV z komputera zanim załadują się Windowsy?

PS Mój problem z cyfrowym połączeniem PC do 26LX1R, opisany tu:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=7394
wynika najprawdopodobniej z wady mojego egzemplarza. Więcej, gdy dowiem się na pewno.


Uzupełnienie: powyższe przypuszczenie potwierdziło się. Telewizor został naprawiony.
 
Ostatnia edycja:
J

Jelonek

Guest
Witam!

Pozwoliłem sobie przyłączyć się do wątku i mam następujące pytanie:
Jak podłączyć PC z LCD jeśli PC nie ma DVI?
Mam w PC złącze D-Sub i w TV również jest D-Sub. Czy taki sposób
podłączenia jest dobry i czy obraz będzie w wysokiej rozdzielczości?

Pozdrawiam!
 

PIOCHU-M

New member
Przeszukując forum postanowiłem podpiąć się pod ten wątek!

Aktualnie podpinając laptopa pod TV LCD korzystam z jego TVouta podpiętego pod wejścia chinch w LCD.

Czy sygnał przekazany złączem VGA z laptopa do wejścia PC w LCD będzie miał taką samą jakość?

Nie mam wyjścia DVI. Czy istnieje techniczna możliwość zastosowania jakiejś przejściówki i przekazania obrazu z laptopa wyjściem firewire i podłączając się pod HDMI w LCD???
A może z express card?
Chciałbym uzyskać lepszej jakości obraz.

Z góry dzięki za fachową pomoc.
Pozdr.
 

dr Marian

New member
różnicy nie ma


LukhasW napisał:
Witam!

Podłączę sie do wątku...
Mam GeForca 6600GT z DVI i D-Sub, a w TV (LG 32LP1R) DVI i HDMI. Zamierzam podłączyć TV, przy czym w grafie chcę do tego celu użyć DVI, a co w TV? Jakie są zalety/wady połączenia DVI/DVI w porównaniu do DVI/HDMI (jeśli są)?

Pozdrawiam
 

BJ1985

New member
Roznica

moje pytanie : mam karte geforce 8800gt 2x(dvi) aktualnie mam podłaczony tv lcd lg lf2510 przez kabel vga .moje pytanie polega na tym czy jak zmienie kabel na dvi hdmi czy bedzie dostrzegalna roznica ??
 
Do góry