PC a filmy HDTV, jak jest z divix? Jak wogóle z tym całym HD?

sebastian1312

New member
Witam wszystkich na tym forum.

Zanosi się na to, że stanę się szczęśliwym posiadaczem LCD HDTV. I po analizie postów na forum mam mętlik i kilka pytań. Może ktoś się nade mną zlituje.

Jeśli mam telewizor obsługujący 720p i dokupię odtwarzacz dvd z progresywnym skanowaniem, łączony przez komponent, to ściągnięty avi-k typu serial Lost hdtv będzie działał w rozdziałce 720p, czy marzę o mrzonkach? Plik ma 350 mb, odcinek trwa jakies 50 min, czy tak mały plik może być hdtv, czy konwersja do avi skutecznie posłała to do piachu?

Czy to, że odtwarzacz dvd ma progresywane skanowanie oznacza, że obsługuje HDTV? Co wogóle oznacza przy odtwarzaczu dvd to, że ma progresywane skanowanie?

Jeśli nie, to czy warto pchać się i dopłacać za to progresywne skanowanie (chcę oglądać divx i okazjonalnie dvd), czy lepiej szukać czegoś co odtwarza poprawnie polskie napisy?

Czy w przypadku odtwarzacza bez progresywnego skanowania będzie istotna różnica przy połączeniu przez komponent w stosunku do s-video albo łącza EURO? Chodzi o to, że najprawdopodobniej będę miał 2 urządzenia na wejście komponent i nie za bardzo chce mi się przepinać kabelki.

Jeśli ściągnę na hdd komputera plik przykładowy hdtv to obejrzenie go wymaga odtwarzacza dvd z wyjściem hdmi, czy wystarczy komponent?

Trochę się tego nazbierało i liczę na pomoc.

Pozdrawiam i z góry dziękuję.
 

TiNiO

Member
Serial Lost zajmujący 350 MB nie jest to HDTV do zwykły DivX , w tym przypadkiem HDTV to tylko źrudło z którego przechwycono film , w necie z tego co widziałem jest Lost w prawdziwym HDTV i odcinek zajmuje cos koło 1,5 GB , pozatym HDVT nie da sie odtworzyc na zwykłym DVD. Na więcej pytań nie jestem pewien odpowiedzie tak więc si enie wypowiem :)
 

deoc

New member
Troszke o tym poczytalem i na pewno to co sciagasz Lost.S02E17.HDTV.XviD-XOR to jest tylko zgrywane z HDTV i ma rozdzialke 640x352 wiec daleko mu nawet do DVD... a jesli sciagniesz wersje ktora zajmuje 2xwiecej czyli 700MB i w nazwie bedzie miala HR.HDTV (Lost.S02E17.HR.HDTV.AC3.5.1.XviD-NBS) to bedzie juz na pewno lepsze niz DVD bo rozdzialka wtedy wynosi 960x544 wiec 2,5x wiecej punktow :) Do tego za friko dostajesz zazwyczaj dzwiek AC3 5.1 (szkoda ze nie DTS :p ale nie wymagajmy wszystkiego:D)
Co do odtwarzaczy to ja posiadam Mante - szalu nie ma - odtwarza DVD, divx z txt i wszystko co sie do niej wrzuci... jedyny problem mam czasem z DVD-RW, ale nie wymagajmy wszystkiego - ma progresywne skanowanie, scarta, s-video, wyjscie na 5.1 przez cinch, coaxialne (sam uzywam) i optyczne - a to wszystko za mniej niz 300zl ale niestety teraz zastanawiam sie nad DVD z HDMI i za pomoca tego standardu podlaczyc TV...ktorego jeszcze nie mam.......
 

hojlo1

New member
Bez reklam
sebastian1312 - namieszałeś trochę z pojęciami, ale ogólnie kupuj sprzęt z progressywnym skanowaniem (czy tak zawsze obejrzysz - to inna sprawa).
Dobrze też, jak odtwarzacz DVD bedzie miał np. skalowanie do 720 (są takie, ale znowu nie wiadomo , jak z .TXT)

Generalnie - jak nie chcesz za pare lat sprzętu zmieniać, to LCD ma mieć np HDMI z HDCP (podstawa do wysokiej jakości)...a DVD wybierz narazie pod Divxy i czekaj, co tutaj rynek przyniesie w HD.;)
 
Do góry