Pazma 42 cale 3-4 tys.

VAT

Banned
W związku ze zbliżającymi się świętami planuje zrobić żonie a przede wszystkim sobie mały prezencik. Jestem kompletnym laikiem i nie mam żadnego rozeznania dlatego bardzo proszę o pomoc w doborze konkretnego modelu. Jeśli do poniższych warunków lepsze będzie LCD to tez czekam na propozycje.

- odległość od ekranu = 3m
- jak słońce świeci w pokoju = wielkie okno od południa. Między 12 a 16 intensywnie świeci z boku
telewizora
- jak duży jest pokój = 21,2 m2 (5,30 x 4,00)
- jaki masz obecnie telewizor = LG CRT 29 cali
- jakie programy najczęściej oglądasz = ja w większości sport, bardzo dużo sportu, dziecko bajki a
żona filmy przyrodnicze oraz filmy na DVD.
- oglądasz w dzień czy wieczorem = w tygodniu od 19 w weekend od południa do późnego
wieczora
- preferowana wielkość telewizora = 42"
- preferowana marka = nie mam bo brak mi rozeznania
- czego nie lubisz w telewizorach = smużenia
- jakie urządzenia będą podłączone = kino domowe, dekoder Cyfra +, dekoder Polsat
- ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń = 70% telewizja, 30% pozostałe
- siedzisz na wprost czy również z katów bocznych = ja na wprost, żona często pod sporym
kątem
- telewizor ma mieć wifi = niekoniecznie
- ma czytać przez USB filmy = tak
- jakimi złączami i co chcesz podłączyć = wszystko złączami HDMI
- jaki masz sygnał = Cyfra +, cyfrowy Polsat
- ile programów HD = 7
- ile godzin dziennie ma grać telewizor = około 15
- ile osób zasiada przed telewizorem = zwykle 2
- ma stać czy wisieć = teraz będzie stał, po remoncie będzie wisiał
- jaka klasa cenowa = 3- 4 tys.

Jeśli do powyższych warunków lepsze będzie LCD to też czekam na propozycje.
 
Ostatnia edycja:

VAT

Banned
Czyli z tego co zrozumiałem przy odległości od TV 3m większy ekran będzie lepszy? Dlaczego tak jest? Nie będzie widać pikseli?
 

don111

Banned
ja mam 46' i 2,5m do ekranu, przy tej odległości do zwykłego sygnału mógłby być też 42', do materiału HD wolałbym 50'
o jakość przy cyfrowym sygnale nie masz się co martwić
 

VAT

Banned
Trochę mnie te wielkości przeraziły bo przy moim 29 cali crt oglądanie z 2 metrów to graniczna minimalna odległość. Przy 46 calach to chyba by mi oczy wypaliło.

Czyli w tym przedziale tylko jedna godna uwagi plazma?
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
napisałeś że odległość = 3m, nie 2m

29' 4:3 jest na wysokość podobny do 37' 16:9 więc tak naprawdę przeskok na 42' to nie żaden kosmos
tak jak pisałem - w obecnych czasach do gry wchodzi także sygnał HD a to do komfortowego oglądania wymusza większy ekran przy zmniejszonej odległości
podałem plazmy Panasonica bo mają dobre filtry antyodblaskowe, w cenie ok 4k nic lepszego nie dostaniesz, chyba że bez filtra tańsze 50' od LG (50PK350/550/760), przy okazji są bardziej "ubajerzone", m.in. USB do filmów... z Panasoniców filmy z usb czyta tylko V20 (V20 ogólnie ma też zdecydowanie najlepszy obraz z nich wszystkich)
 

VAT

Banned
Czyli jeśli zdecydowałbym się na 42 cale to brać V a jeśli na 46 to G bo na V nie wydołam z kasą. I jeszcze jedno pytanie. V20 czy V20E ?
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
V20E to jest to samo...
w sumie wolałbym raczej 42V20 niż 46G20, ale w podobnej cenie jest 50G20 i tu już obstawiłbym tego ostatniego
 

VAT

Banned
Niestety nie mam dostępu do działu testy. Dziś opłatę uiściłem więc może lada dzień dostane dostęp. Zakres wyboru jest jak widzę bardzo mały. Teraz pozostaje dylemat 42V czy 46G. Mógłby mi ktoś przedstawić za i przeciw tym modelom? I czy istnieje takie coś jak zanik czerni w Panasach? Na niektórych stronach takie rzeczy piszą. I czy na wypalenie logo jesteśmy narażeni oglądając długo obojętnie jaką stację czy są jakieś szczególnie niebezpieczne? Bo u mnie zdarza się, że 10 godzin leci w TV BBC CBeebies.

 
Ostatnia edycja:

VAT

Banned
Mam już dostęp do testu. Czy jest może na stronie taki test modelu V? I prosiłbym na odpowiedź na pytanie 42V czy 46G. Jakie są między nimi różnice? Co przemawia za a co przeciw? Oba modele są w podanej przez mnie granicy cenowej. Czy to obecnie najlepszy wybór do 4 tysięcy? I czy kupować już czy poczekać parę dni bo może na świeta będą jakieś promocje?
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
zmiana czerni zdarzała się sporadycznie w serii 10 z 2009r, z obecną serią nie ma na razie żadnych problemów
powidoki mogą wystąpić po nieprzezroczystych logo kanałów, ale od powidoków do wypalenia droga bardzo daleka... było o tym pisane wielokrotnie na forum, użyj wyszukiwarki
co do różnic, to V20 ma lepszy filtr antyodblaskowy, ma dzięki temu wyraźnie lepszy obraz w dzień (choć G20 też jest więcej niż ok jak na plazmę), ma też super czerń (g20 ma "tylko" bdb), czyta filmy po usb, resztę różnic sprawdź na stronce Panasonica
na Twoim miejscu brałbym raczej 42v20 zamiast 46G20, ale zobacz, że w tej samej niemal cenie co 46G20 masz 50G20 także tego ostatniego się najbardziej opłaca
 

VAT

Banned
A między 42V20 a 50G20 jest duży przeskok technologiczny? Czy tylko większa matryca a różnice takie same jak między 42V20 i 46G20? Który najlepiej sobie radzi z czytaniem filmów z usb i z napisami do nich? To może być ważne kryterium oceny telewizora przez żonę.
 
Ostatnia edycja:
Do góry