Patriot Box Office tnie film HD

kris2010

New member
Witam
mam następujacy problem. Film zrobiony w Sony Vegas (.m2ts) 1080/50i przycina się podczas odtwarzania z PBO. Film idzie z zewnętrznego dysku USB.
Ten sam film odtwarzany z kamery idzie bez zacięć.
Materiał źródłowy (pliki .mts, też 1080/50i) odtwarzane z playerka też idą bez zacięć
Pierowtnie podejrzewałem kabel HDMI (dostarczony w zestawie) lub ustawienia TV ale to chyba coś innego
Byłbym wdzięczny za Wasze sugestie. :smile:
 

kris2010

New member
ok. 16Mb/s.
Konkretnie :
plik z kamery (.mts) 468MB czas trwania 3:59, 1920x1080 50i idzie pięknie z playerka
ten sam plik po renderingu (.m2ts) waży 485MB i przycina się

Sciągnąłem jakieś sample testowe i poszło nawet 30Mbs.
Zacząłem podejrzewać że rendering w Vegas jest coś nie teges (robiłem na P4...) ale z drugiej strony ten sam film po wrzuceniu na kartę SD idzie płynnie z kamery
Spróbuję zdobyć pare sampli i sprawdzę.
 

kris2010

New member
Przyczyna (chyba) w Sony Vegas

Zeby zamknąć temat, piszę małe podsumowanie
A więc, problem występuje tylko dla plików renderowanych przez Sony Vegas i tylko dla formatu AVCHD (.m2ts). Inne są OK
Napisałem wcześniej że taki plik wyjsciowy był dobrze odtwarzany z kamery i to jest prawie prawda. Prawie, bo do kamery nie jest przenoszony ten sam plik .m2ts ale cała struktura BD gdzie stream jest w postaci pliku .mts i ma inny rozmiar (nieco mniejszy). Ten plik skopiowany do playerka też gra bez zacięć
Sprawdziłem ponadto na wielu samplach, edytowałem ten sam materiał w innych programach i tam jest dobrze, więc zakładam że problem jest w Sony Vegas
 

pkomp

New member
sprawdź ustawienia vegasa - tam dużo się dodaje do opisu może gdzieś jest problem

to jest zaawansowany render a nie jakiś tam konwerter
 

batalona

New member
moze zapodaj mu soft od acrayna.. moim zdaniem jest duzo lepszy.. jako bonus masz jezyk PL.. a jakos tak lepiej to wszystko na nim wyglada...(menu)
 

kris2010

New member
Patriot Box Office tnie film HD SOLVED

@pkomp, dzięki za sugestie, zmiana ustawień w Vegas pomogła
 
Ostatnia edycja:

boxster

Member
Czy już wyszedł jakiś oficjalny soft wspierający czcionkę PL i menu?
Kolega Baltona wspomina coś o innym sofcie z urządzenia "acrayn", mogę prosić o szczegóły, ew. linki?
Jestem szczerze zainteresowany zakupem tego odtwarzacza.
 

andrew k

New member
Kolega Baltona wspomina coś o innym sofcie z urządzenia "acrayn", mogę prosić o szczegóły, ew. linki?
chodzi o softy acrbo i medebo (przeróbki zrobione odpowiednio z softu ACRayan(PlayonHD) i Mede8er przez aasoror'a z forum patriotmem.com).
PBO Alternative Custom Firmwares - Patriot Box Office Media Player (PBO)
UWAGA:Trzeba(albo nie, to zależy od softu) patrzeć uważnie na boot swego softu przed upgrade'm coby nie zostać z cegiełką w ręku :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry