Patriot Box Office Media Player

kertis

New member
Witam,

Znalazłem newsa o nowym odtwarzaczu, może ktoś wie coś więcej. Z ciekawych opcji da się do niego włożyć dysk 2,5. Cena koło 420 zł, większy test jest pod linkiem (trzeba linka sobie poprawić): www hardwaresecrets com / article / 854

http://www.hardwaresecrets.com/article/854

a tu wyciąg ze specyfikacji:

Patriot Box Office Media Player main specifications are:
Dimensions: 5.6 x 1.5 x 5.7 inches (14.2 x 3.8 x 14.4 cm)
Weight: 1.2 pounds (540 grams)
All anodized aluminum
Full HD-video playback up to 1080p
Dolby Digital and DTS surround sound
Expandable internal storage via 2.5" SATA SSD/HDD
Connectors: 10/100 Mbps Ethernet port, 3x USB 2.0 ports (one on the front panel and two on the rear panel, one being miniature format), HDMI 1.3, composite video, stereo analog output and optical SPDIF output. The unit comes with one HDMI cable and one stereo + composite video cable.
UPnP support
Optional 802.11g USB Wi-Fi Adapter
Music formats supported: WMA, MP3, RA
Image formats supported: JPEG, BMP, PNG
Video formats supported:[MPEG-1] MPG/MPEG/DAT, [MPEG-2] MPG/MPEG/VOB/ISO/TS/TP/M2TS, [MPEG-4] MP4/AVI/MOV, WMV9, FLA, [H.264/AVC] MKV/TS/AVI/MOV/M2TS, [DviX 3/4/5/6, Xvid] AVI/MKV, [Real Video 8/9/10] RM/RMVB
More information: http://www.patriotmemory.com
Price*: USD 130.00
 

adamuadamu

New member
witam,
po 1: na forum jest tysiąc tematów o wszelkich klonach 1073DD(+), a o PBO - obecnie nazywanym przez patriota "pbo core" - prawie nic..

od założenia tematu do dziś minęło prawie milion lat internetowych; ja kupiłem playera jakieś 48h temu - rozważałem o!play r1, mediathor'a i essentiel B, ale wygrał pbo, bo:
- duży support w postaci forum (kilku: oficjalne, patriot-box-office.wikidot.com) oraz zaangażowanych ludzi, którzy dostosowują fw do potrzeb swoich, i przy okazji wielu użytkowników
- "rozsądne" podejście firmy patriot - udostępniono pliki z bootcode całkowicie legalnie - zrób se sam (upgrade bootcode przez serial) albo wyślij nam, zrobimy to - w 95% urządzeń opartych na rt1073 support udaje, że nie wie, o co chodzi - w przypadku flashowania obcym fw chyba duży % uceglenia sprzętu
- duży support sceny + 1073DD = co kilka dni wychodzi nowy fw dla klona opartego na 1073dd, co kilkanaście dni wychodzi jakiś nowy -fajny- fw, co kilkadziesiąt dni wychodzi jakiś nowy gotowiec dla PBO (wgraj i zapomnij,jakiś pasjonat za ciebie podmienił kody od pilota,99% działa); do tego 256mb nandflash - wszystkie nowe softy dla tego chipsa zmieszczą się
- nowe PBO mają gotowe wyprowadzone piny serial portu - zero lutowania czy innej rzeźby - na brzegu płyty gł. są 4 gotowe "dziurki" do wsadzenia wtyczki czy też pinów z usb-ttl - w połączeniu z obuową bez plomby (w końcu można włożyć dysk) - w końcu traktowanie klienta jak człowieka, nie kretyna

na minus (duży - jak dla mnie) - hałasujący wentylator - na start do modów poszło chłodzenie; niestety, samo rozdzielenie sekcji hdd/wentyl nie wycisza kompletnie sprzętu, a jedynie zmniejsza poziom uciążliwosći - trzeba będzie powalczyć dalej
drugi minus -i tak lepiej niż fakin samsung w przypadku mojego TV- ilość upgrade - od początku istnienia PBO było ich 4; problem niwelują nadgorliwcy, którzy adaptują fajne softy z innych urządzeń dla PBO - dla przykładu śliczny soft od mede8er (brak YT oraz supportu dla dysków z kilkoma partycjami via usb) czy też mega funkcjonalny, ale pooowooolny od ACRyan (ACRPBO)
 

pablo09

New member
Mam prośbę do użytkowników PBO. Jaki soft waszym zdaniem aktualnie będzie najlepszy do wgrania do Patriot Box Office? Najlepszy do bezproblemowego oglądania filmów. Jeżeli można to proszę o linki. Lepiej wgrać firmowy soft,przerabiany czy alternatywny z innego playera?
 

adamuadamu

New member
ja zacząłem od p61 (bo taki dostałem z fabryki), potem obejrzałem mede8bo (b. fajny, ale poczekam na serwisy internetowe), potem ACRBO - b.ładny ale bardzo pooowoolny i od niedzieli p61 megapack+opt - P61-Beta Megapack bootcode neutral - Patriot Memory Support Forums
ogólnie wrażenia bdb, bardzo dużo serwisów z netu, moServices z O!playa - m.in możliwość odgrywania playlist (m3u, xspf) - po doinstalowaniu obsługi mms/rmtp/flv mogę oglądać kilka polskich kanałów TV
z wad to zawieszanie się działania sieci w momencie odtwarzania materiału online i prób jednoczesnego połączenia się z urządzeniem przez sambę czy telnet; druga wada dla estetów to mocno drewniany wygląd :) - po ACRBO czy mede8bo menu patriota wygląda jak wyciosane siekierą
 

adamuadamu

New member
jak Internet odpada to -po bardzo krótkiej obserwacji- medebo
jeśli jednak potrzebujesz połączeń lokalnych (samba, ftp) w celu komunikacji PBO z kompem (przesyłanie muzyki, filmów z dysku na dysk) - pozostałbym przy p61 megapack. po prostu nie użyjesz opcji internetowych. na patriotowym sofcie wszystkie opcje mi działają - włącznie z widzeniem przez sambę dysków podpiętych do PBO przez usb, na medebo cośtam szwankowało
 

andrew k

New member
Kolego wgraj se ACRBO lub MEDEBO, a gwarantuję, że do oryginału nie wrócisz ! To raptem 2 minuty, a radość z testowania bezcenna! Ja na razie "jadę" na ACR 4824 i jak dla mnie nie widzę konkurenta (medebo jest ładniejszy, ale...).
 

pablo09

New member
Dzięki za odpowiedzi. Prosiłbym jeszcze o linki do softów ACRBO i Mede8bo. Dzisiaj przychodzi player więc chciałbym mieć już wszystko przygotowane! ;)
 

pablo09

New member
Do PBO jest możliwość podłączenia dysku 2,5" SATA. Mam możliwość kupienia dysku SAMSUNG HM321HI,ale dysk ten posiada interfejs SATA II. Czy PBO będzie miał jakieś problemy z dyskiem posiadającym SATA II?
 

pablo09

New member
Kolejna sprawa to torrenty. Czy korzystanie z sieci bittorrent na PBO działa? Czy z każdego torrenta można ściągać czy tylko z jakiś wybranych (płatnych)?
 

Krisss

New member
Witam.

Od kilku dni mam PBO i dziś pierwszy raz nie odtworzył filmu.
Film to Tron Legacy.mkv 1080p zajmuje coś koło 8GB. Dzwięk słychać, a obrazu nie ma. Czy ktoś zna odpowiedź.

Z góry dziękuję za pomoc.
 

Krisss

New member
A czy możesz mi napisać skąd pobrać taką aktualizację i jak to zrobić krok po kroku. A może jakiś link, tylko poproszę po polsku bo kiepski jestem z anglika, a nie chciałbym zepsuć.

Z góry dziękuję za pomoc.
 

Krisss

New member
Dodam jeszcze że VLC Media Player podaje w informacji kodeka H264 - MPEG-4 AVC (part 10)(avc1) 1280x720, a inny film Jak zostać królem (ten sam kodek) z tymże rozdzielczość 1920x1080 działa.

Z góry dziękuję za pomoc.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
A czy możesz mi napisać skąd pobrać taką aktualizację i jak to zrobić krok po kroku. A może jakiś link, tylko poproszę po polsku bo kiepski jestem z anglika, a nie chciałbym zepsuć.

Najnowsza wersja firmware jest tutaj:http://www.patriotmemory.com/software/BoxOfficeFirmware/BETA_P70R2.zip

Ściągnąć, rozpakować, plik install.img (taka musi być nazwa) skopiować na czytego pena sformatowanego na FAT32, pena włożyć do przedniego USB, później z menu: SETUP -> SYSTEM -> SYSTEM UPDATE i wybrać SYSTEM UPGRADE. Czekać do oporu aż player zrestartuje się samodzielnie do menu.

Uwaga: ten firmware może być do sprzętu z bootcode 18 i wyższym. Informacja o bootcode jest w menu, w informacjach o systemie lub coś w tym stylu.


Niestety, chcąc się bawić takimi urządzeniami przynajmniej szczątkowy angielski jest niezbędny. Na przyszłość: tutaj jest support PBO Patriot Memory
 

Krisss

New member
Wielkie dzięki.
Mam problem ze sprawdzeniem bootcode.
W zakładce System mam tylko do wyboru język, text, Login control, BT and Samba, System update, Time, kontrole rodzicielską, r/rw auto play, angle mark (co to jest?), formatowanie i Restore Default. Czy powinno być coś więcej?
 
Do góry