Pasywne 3D

slimakfoto

New member
Panowie.
Rozdzielczość rozdzielczością ale moim skromnym zdaniem na materiałach 3D paralaksa wychądząca i wchodząca w telewizor wogóle sie nie zjeżdza na okularach.
Widzimy 2 obrazy !! i to na pokazówkach LG. Chyba cos nie tak. Przecież ten telewizor kupuje sie dla 3D :)
 

siteman

Member
dzisiaj dorwałem reklamowkę w MM i jest tam jeszcze jeden model LW980S z nano-led, ale absolutnie nic nie mogę znaleźć na jego temat w necie.
 

pulsedriver

New member
widze , ze cos mi w poprzednim poscie nie wyszlo, ok, to moze tak , telewizor o ktorym wspomniales jest na stronie lg(.)com oczywiscie kropka bez nawiasu
 

digel

New member
Nie wiem czy ten post znajdzie się w odpowiedniej koljności i w odpowiednim miejscu ponieważ po zalogowaniu wszystko się po przestawiało. Telewizor LG...LW980s raczej nie mógł się znajdować w ofercie Saturna (wydaje mi się że nie jest dostępny na razie w żadnym kraju). Natomiast można go zobaczyć na obrazku przy każdym stoisku LG w sklepach RTV. Obrazek jest na ostatniej stronie reklamówki LG Smart Cinema 3D wraz z innymi telewizorami które są lub dopiero mają być w sprzedaży. Jako jedyny LW980s (55" i 47") oferuje technologię nanoled. Jeżeli chodzi o samą technologię nanoled od LG, to jest ona pokazana i wyjaśniona na włoskiej stronie dday.it w ponad 4 minutowym filmie (jeżeli ktoś zna włoski). Trzeba tylko w wyszukiwarce dday.it wpisać "nanoled lg". Są tam dwa filmy chodzi jednak o ten 4 minutowy.Tak samo jest na youtube też na koncie dday. Oglądałem ostatnio reklamówkę 3D od lg w Saturnie na LW4500 i gdy podszedłem bliżej 3d wogóle nie było byłem lekko zdegustowany, chociaż samo 3d mi odpowiadało. Dzień później pojechałem do MM i odziwo ta sama reklamówka leciała na nieco większym ale LW570s i zarówno z bliska jak i z daleka 3d było prawie identyczne. Mógłby mi to ktoś wytłumaczyć. Przypadek czy te telewizory jeżeli chodzi o 3d różnią się. Sprzedawca w MM też nie wiedział.
 

digel

New member
IFA 2011 a LG

Przyznam się że, przedtem nie interesowałem się zbytnio tv od LG, ale od pewnego czasu dochodzę do wniosku iż, technologia pasywna jest bardziej uniwersalna (nie mówię że, w tej chwili lepsza od aktywnej).
Dlatego też, nie wiem czy informacja którą podam nie jest już znana forumowiczom. Dzisiaj na stronie digitalversus w newsach jest informacja odnośnie IFA, LG950s ma mieć aktywne 3D, natomiast LG980s pasywne.
 

Marucins

Member
Ci którzy już maja w domku u siebie pasywne 3D czy mogą coś powiedzieć jak to się zachowuje? Jeszcze lepiej byłoby gdyby mieli styczność także z aktywnym.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Ci którzy już maja w domku u siebie pasywne 3D czy mogą coś powiedzieć jak to się zachowuje? Jeszcze lepiej byłoby gdyby mieli styczność także z aktywnym.
I jak jest w tych telewizorach z crosstalkiem? Nie ma go wcale? A może jest, i zależy od pozycji z jakiej się ogląda. Może ktoś z takim telewizorem mógłby ściągnąć tę planszę. Wyświetlić ją na telewizorze, włączyć 3D side-by-side i sprawdzić czy patrząc lewym okiem widać szare fragmenty litery R, a prawym szare fragmenty litery L. I czy zmienia się to w zależności od kąta patrzenia? Z boku, z góry, dołu, i kąta skręcenia głowy względem ekranu - chodzi o oglądanie w pozycji leżącej. Oraz czy zależy od równoległości płaszczyzny okularów względem ekranu, czyli od patrzenia z lekko pochyloną lub podniesioną głową.
 

jokers

New member
Sprawdzalem tablice na telewizorze 55LW650S i wyglada ona dokladnie tak jak na tym przykladzie z innej strony:
47LW650S_3dgl.jpg


Male kolka LR sa bardzo blado szare i wg mojej oceny przy przemieszczaniu sie po pokoju nie zmieniaja swoich kolorow ani intensywnosci, natomiast duże LR po srodku jest przebijajace w fiolet (ale lekko jak na zdjeciu) i przy przemieszczaniu zmienia kolor ale w skrajnych kątach, zaczyna sie od okolo 50 stopni.
Leżąc na lozku male LR pojawiaja się bardziej gdyż z szarego koloru zmieniaja sie w lekko różowawy a duze LR zmienia sie z fioletowego w bardziej bordo i lekko jest bardziej intensywne.
Przy ogladaniu filmu na zywo zmiany nie sa odczuwalne.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Sprawdzalem tablice na telewizorze 55LW650S i wyglada ona dokladnie tak jak na tym przykladzie z innej strony:
Na zdjęciu wygląda, że zmiana poziomu czerni jest ok 20%-towa.

Male kolka LR sa bardzo blado szare i wg mojej oceny przy przemieszczaniu sie po pokoju nie zmieniaja swoich kolorow ani intensywnosci,
Patrząc z góry na ekran również?
Dopytuję, bo chciałbym zrozumieć dlaczego zamiast pójść w rozdzielczość 960x1080 dla każdego oka, zrobili 1920x540.
natomiast duże LR po srodku jest przebijajace w fiolet (ale lekko jak na zdjeciu) i przy przemieszczaniu zmienia kolor ale w skrajnych kątach, zaczyna sie od okolo 50 stopni.
Leżąc na lozku male LR pojawiaja się bardziej gdyż z szarego koloru zmieniaja sie w lekko różowawy a duze LR zmienia sie z fioletowego w bardziej bordo i lekko jest bardziej intensywne.
Przy skręceniu okularów o 90% (czyli gdy leżysz na boku) jest tyko mała zmiana koloru?
 
Ostatnia edycja:

jokers

New member
Teraz jestem w pracy wiec nie odpowiem ci jaki jest obraz nad TV ale jest to nienaturalne gdyz musial bym wchodzic na krzesla aby byc NAD TV w odleglosci 2-3 metry od TV, gdyz przy samym TV przebija wszystko ale przy samym TV obrazu sie nie oglada.
Jezeli przechylam sie o 90 stopni czyli leze to LR zmienia kolor, cos jak na obrazie kontrolnym Toshiba 46WL768 tylko bardziej rozowawe bo na toshiba jest bardziej zolte.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Teraz jestem w pracy wiec nie odpowiem ci jaki jest obraz nad TV ale jest to nienaturalne gdyz musial bym wchodzic na krzesla aby byc NAD TV w odleglosci 2-3 metry od TV, gdyz przy samym TV przebija wszystko ale przy samym TV obrazu sie nie oglada.
Nie proponuję, abyś z tej pozycji oglądał filmy. Oczywiście wystarczy jak staniesz przy telewizorze, nad nim z bliskiej odległości, powiedzmy tak, abyś patrzył na środek ekranu z góry pod kątem 45 stopni. Jak się wydrapiesz na sufit, to przecież nic to nie zmieni poza tym, że z daleka mniej zobaczysz.
Jezeli przechylam sie o 90 stopni czyli leze to LR zmienia kolor, cos jak na obrazie kontrolnym Toshiba 46WL768 tylko bardziej rozowawe bo na toshiba jest bardziej zolte.
Tak? Ciekawe.
To co się dzieje, jak obrócisz okulary do góry nogami (o 180 stopni), czyli przed prawym okiem będziesz miał szkło służące do patrzenia lewym okiem i odwrotnie? Czy lewym okiem widać wówczas to co przeznaczone jest dla oka lewego (literki L), czy to co dla prawego (literki R)?
 

digel

New member
Samsung także ma zamiar wprowadzić pierwszy telewizor z pasywnym 3D ale tylko 32 cale (32D6330)
Wiadomość na digitalversus a także odnośnik do koreańskiej strony producenta.
 
Do góry