PASYWNE 3D, 46-47", SMART, do 4000 zł.

Jarecki 123

New member
Witam wszystkich.
Po wielu dniach przeszukiwania internetu, po kilku wizytach w marketach dalej nie wiem co kupić :(

Moje wymagania:
- 46, 47 cali oczywiście Full HD
- pasywne 3D
- otwarta i szybko działająca przeglądarka internetowa, czyli nie tylko funkcje smart
- obraz ostry i wyraźny, czerń czarna, biel biała, bez chmurek równo podświetlony, bez rozmycia w ruchu, dobry przy oglądaniu zwykłych programów i HD
- współpraca z dyskiem USB
- matryca najlepiej matowa (lustro już mam :)
- cena do 4000,- zł.

Wizyty w marketach niewiele pomogły.
Zależy co jest podłączone do TV - te same modele mają inne obrazy.
W każdym markecie sprzedawca poleca co innego - najczęściej Sama albo LG.
Zastanawiam się nad tymi modelami:

LG 47LM640S - to mi poleca sprzedawca w markecie

LG 47LM660S - wyższy model, ale podobno przeglądarka internetowa fatalnie działa

PHILIPS 47PFL6007K/12 - tu podobno wszystko super ale jakieś problemy z softem, nie do końca dopracowane oprogramowanie

Liczę na jakieś drogowskazy z Waszej strony.
Pozdrawiam :)
 

Jarecki 123

New member
Podziel się więc swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami z użytkowania swojego wyszukanego telewizora. Dotychczas nie dokonałem jeszcze zakupu. Chodzi mi on znowu po głowie.
TV PHILIPS 47PFL6007K/12 moja ocena:
1. OBRAZ:
- Podświetlenie matrycy mam raczej równe, pod pewnymi kątami można zauważyć lekkie chmurki,
ale tylko na czerni własnej telewizora. Jeżeli np. idą napisy po filmie na czarnym tle,
to tło jest idealnie czarne jak smoła pod każdym kątem. Żadnych churek nawet w rogach.
- Szarpnięcia, zerwania płynności zdarzają się na kiepskim materiale, czy to z USB czy z TV.
Wiadomo - słaby obraz przeskalowany na 47 cali HD.
Wtedy kombinuję HDNM i zawsze jest w miarę ok. Włączone HDMN podoba mi się jak jest program
HD nadawany ze studia - obraz jak żywy, tzw. "teatr". Na filmach raczej mam to wyłączone chyba
że pomaga poprawić płynność, trzeba popróbować.
- Bardzo długo ustawiałem obraz. Oglądam raczej z bliska (ok. 3 - 3,5 m) więc widać wszystkie
niedoskonałości przesyłanego sygnału. Trudno mi było ustawić tak, żeby oczy nie bolały,
za bardzo nie było widać "koronek" (artefaktów) przy zwykłym obrazie SD, a jednocześnie
żeby na HD obraz był prawie idealny. Idealny nie będzie nigdy, bo to że program ma w nazwie HD
nie znaczy że puszczany materiał jest dobry. Czasami niby HD jest gorsze od SD.
Przetestowałem chyba kilkadziesiąt konfiguracji i ciągle poprawiam.
Na razie mam tak:
STYL: OSOBISTY
KONTRAST BACKLIGHT: 60
KOLOR: 56
OSTROŚĆ: 4
REDUKCJA SZUMÓW: ŚREDNIO
ZMNIEJSZANIE USTEREK MPEG: ŚREDNIO
PPHD:
HDNM: WYŁĄCZ / CZASAMI WŁĄCZAM
CLEAR LCD: WŁĄCZ
OSTROŚĆ ZAAWANSOWANA: WŁĄCZ
KONTRAST DYNAMICZNY: ŚREDNIO
DYNAMICZNE PODŚWIETLENIE: WYŁĄCZ
WZMOCNIENIE KOLORÓW: ŚREDNIO
ZAAWANSOWANE:
CZUJNIK ŚWIATŁA: WŁĄCZ
GAMA: +1
TEMPERATURA KOLORU: WŁASNE 98,97,91,0,0,0
KONTRAST VIDEO: 68
JASNOŚĆ 70
Prawdopodobnie każdy egzemplarz wymaga indywidualnych ustawień, na moim te są dla mnie prawie ok.
Biel jest biała, żaden kolor nie dominuje, oczy nie bolą.
W porównaniu do Szajsungów u moich znajomych mogę powiedzieć że obraz mi się podoba.
2. SMART TV:
- Największe rozczarowanie to brak możliwości oglądania filmików bezpośrednio z otwartej przeglądarki internetowej. Można oglądać tylko z aplikacji YT. Np. na Onecie się nie da.
- Podoba mi się IPLA, koncerty i tapety (można mieć w domu duże akwarium)
Może razem z aktualizacjami dojdzie coś konkretnego.
Wypożyczalnia online to porażka - same starocie.
- Bardzo wolno chodzi po necie i nie jest to wina łącza.
3. WSPÓŁPRACA Z USB:
- Wszystko super, filmy śmigają aż miło! Był problem z napisami bo nie czyta TXT ale po
przerobieniu na SRT wszystko jest ok.
- Fajnie się przegląda fotki zwłaszcza jak się je zrobi na 3D.
4. 3D:
- Ogólny zachwyt wszystkich domowników. Dzięki pasywnemu trybowi 3D nie ma stresów z okularami.
Wszyscy mają, nie trzeba się martwić że dzieciaki rozwalą, nie gubią synchro przez bluetooth,
głowa nie boli od migotania, nie trzeba ładować.
- Jakość 3D dla mnie super. Co prawda jak ktoś się wpatruje mocno to da się zauważyć jakby
zmniejszenie rozdzielczości ale podczas normalnego oglądania jest to niezauważalne.
Większe wrażenia przy włączonym HDMN (jak dla mnie).
Efekty wyskakiwania z ekranu chyba lepsze niż w kinie :)
- Konwersja 2D-3D nawet fajna po włączeniu w menu większej głębi. Nic nie wyskakuje z ekranu,
ale efekt 3D jest widoczny.
5. AMBILIGHT:
- Nie kupowałem telewizora żeby mieć dyskotekę w domu i byłem pewien że ambilight będzie
wyłączony. Teraz jest włączony cały czas i to na maxa :) Fantastyczny efekt.
Wszyscy są zachwyceni.
6. OGÓLNIE:
- Menu chodzi trochę mułowato ale się przyzwyczaiłem i nie przeszkadza mi to.
Mam wrażenie że dostaje większej zmuły jak się włączy HDMN.
- Bardzo starannie i solidnie wykonany telewizor.
- Matryca trochę łapie odblaski ale widzę to tylko jak sobie o tym przypomnę.
- O współpracy z konsolą nic nie napiszę bo nie mam.
Z laptopem współpracuje bardzo dobrze, fajnie się gra, jakość bdb.
- Za taką kasę jestem zadowolony.
Wiadomo, zawsze może być lepiej ale za to trzeba zapłacić ciut więcej :)
 
TV PHILIPS 47PFL6007K/12 moja ocena:
1. OBRAZ:
- Podświetlenie matrycy mam raczej równe, pod pewnymi kątami można zauważyć lekkie chmurki,
ale tylko na czerni własnej telewizora. Jeżeli np. idą napisy po filmie na czarnym tle,
to tło jest idealnie czarne jak smoła pod każdym kątem. Żadnych churek nawet w rogach.
- Szarpnięcia, zerwania płynności zdarzają się na kiepskim materiale, czy to z USB czy z TV.
Wiadomo - słaby obraz przeskalowany na 47 cali HD.
Wtedy kombinuję HDNM i zawsze jest w miarę ok. Włączone HDMN podoba mi się jak jest program
HD nadawany ze studia - obraz jak żywy, tzw. "teatr". Na filmach raczej mam to wyłączone chyba
że pomaga poprawić płynność, trzeba popróbować.
- Bardzo długo ustawiałem obraz. Oglądam raczej z bliska (ok. 3 - 3,5 m) więc widać wszystkie
niedoskonałości przesyłanego sygnału. Trudno mi było ustawić tak, żeby oczy nie bolały,
za bardzo nie było widać "koronek" (artefaktów) przy zwykłym obrazie SD, a jednocześnie
żeby na HD obraz był prawie idealny. Idealny nie będzie nigdy, bo to że program ma w nazwie HD
nie znaczy że puszczany materiał jest dobry. Czasami niby HD jest gorsze od SD.
Przetestowałem chyba kilkadziesiąt konfiguracji i ciągle poprawiam.
Na razie mam tak:
STYL: OSOBISTY
KONTRAST BACKLIGHT: 60
KOLOR: 56
OSTROŚĆ: 4
REDUKCJA SZUMÓW: ŚREDNIO
ZMNIEJSZANIE USTEREK MPEG: ŚREDNIO
PPHD:
HDNM: WYŁĄCZ / CZASAMI WŁĄCZAM
CLEAR LCD: WŁĄCZ
OSTROŚĆ ZAAWANSOWANA: WŁĄCZ
KONTRAST DYNAMICZNY: ŚREDNIO
DYNAMICZNE PODŚWIETLENIE: WYŁĄCZ
WZMOCNIENIE KOLORÓW: ŚREDNIO
ZAAWANSOWANE:
CZUJNIK ŚWIATŁA: WŁĄCZ
GAMA: +1
TEMPERATURA KOLORU: WŁASNE 98,97,91,0,0,0
KONTRAST VIDEO: 68
JASNOŚĆ 70
Prawdopodobnie każdy egzemplarz wymaga indywidualnych ustawień, na moim te są dla mnie prawie ok.
Biel jest biała, żaden kolor nie dominuje, oczy nie bolą.
W porównaniu do Szajsungów u moich znajomych mogę powiedzieć że obraz mi się podoba.
2. SMART TV:
- Największe rozczarowanie to brak możliwości oglądania filmików bezpośrednio z otwartej przeglądarki internetowej. Można oglądać tylko z aplikacji YT. Np. na Onecie się nie da.
- Podoba mi się IPLA, koncerty i tapety (można mieć w domu duże akwarium)
Może razem z aktualizacjami dojdzie coś konkretnego.
Wypożyczalnia online to porażka - same starocie.
- Bardzo wolno chodzi po necie i nie jest to wina łącza.
3. WSPÓŁPRACA Z USB:
- Wszystko super, filmy śmigają aż miło! Był problem z napisami bo nie czyta TXT ale po
przerobieniu na SRT wszystko jest ok.
- Fajnie się przegląda fotki zwłaszcza jak się je zrobi na 3D.
4. 3D:
- Ogólny zachwyt wszystkich domowników. Dzięki pasywnemu trybowi 3D nie ma stresów z okularami.
Wszyscy mają, nie trzeba się martwić że dzieciaki rozwalą, nie gubią synchro przez bluetooth,
głowa nie boli od migotania, nie trzeba ładować.
- Jakość 3D dla mnie super. Co prawda jak ktoś się wpatruje mocno to da się zauważyć jakby
zmniejszenie rozdzielczości ale podczas normalnego oglądania jest to niezauważalne.
Większe wrażenia przy włączonym HDMN (jak dla mnie).
Efekty wyskakiwania z ekranu chyba lepsze niż w kinie :)
- Konwersja 2D-3D nawet fajna po włączeniu w menu większej głębi. Nic nie wyskakuje z ekranu,
ale efekt 3D jest widoczny.
5. AMBILIGHT:
- Nie kupowałem telewizora żeby mieć dyskotekę w domu i byłem pewien że ambilight będzie
wyłączony. Teraz jest włączony cały czas i to na maxa :) Fantastyczny efekt.
Wszyscy są zachwyceni.
6. OGÓLNIE:
- Menu chodzi trochę mułowato ale się przyzwyczaiłem i nie przeszkadza mi to.
Mam wrażenie że dostaje większej zmuły jak się włączy HDMN.
- Bardzo starannie i solidnie wykonany telewizor.
- Matryca trochę łapie odblaski ale widzę to tylko jak sobie o tym przypomnę.
- O współpracy z konsolą nic nie napiszę bo nie mam.
Z laptopem współpracuje bardzo dobrze, fajnie się gra, jakość bdb.
- Za taką kasę jestem zadowolony.
Wiadomo, zawsze może być lepiej ale za to trzeba zapłacić ciut więcej :)



Interesuje mnie odtwarzanie z usb.
Czy wszystkie filmy chodzą (wszystke formaty np.mkv?)
Czy filmy chodzą bez przycięć?
Co z napisami- czy da się edytować ich wielkość wyświetlania na ekranie?


A poza tym ogólnie jak jest z płynnością w szybkich scenach?


Dzięki za odpowiedź
 

Jarecki 123

New member
Płynność to właściwe ustawienie parametrów w menu i będzie też super.
Zmieniłem na te poniżej i jest dużo lepiej.
KONTRAST BACKLIGHT: 70
KOLOR: 50
OSTROŚĆ: 3 do 4
REDUKCJA SZUMÓW: ŚREDNIO
ZMNIEJSZANIE USTEREK MPEG: ŚREDNIO
PPHD...
HDNM: WYŁĄCZ LUB MINIMUM
CLEAR LCD: WŁĄCZ
OSTROŚĆ ZAAWANSOWANA: WŁĄCZ
KONTRAST DYNAMICZNY: ŚREDNIO
DYNAMICZNE PODŚWIETLENIE: STANDARD
WZMOCNIENIE KOLORÓW: MINIMUM
ZAAWANSOWANE...
CZUJNIK ŚWIATŁA: WYŁĄCZ
GAMA: 0
TEMPERATURA KOLORU: 127 92 60 3 0 -2
KONTRAST VIDEO: 80
JASNOŚĆ: 64
 

Jarecki 123

New member
Interesuje mnie odtwarzanie z usb.
Czy wszystkie filmy chodzą (wszystke formaty np.mkv?)
Czy filmy chodzą bez przycięć?
Co z napisami- czy da się edytować ich wielkość wyświetlania na ekranie?


A poza tym ogólnie jak jest z płynnością w szybkich scenach?


Dzięki za odpowiedź

mkv chodzi super, na razie wszystko co załadowałem do USB chodzi.
Nie zauważyłem przycięć.
Napisy zmieniam z TXT na SRT bez polskich znaków.
Nie próbowałem zmieniać wielkości liter na ekranie, na razie nie zauważyłem takiej opcji.
W szybkich scenach jest dobrze jak się wyłączy "dopalacze".
Przy włączonym HDNM u mnie rozmazuje kontury w szybkim ruchu i jest brzydki efekt
ale duże znaczenie ma jakość kopii lub sygnału.
Przy włączonym HDNM mam takie wrażenie jakby TV starał się dorobić brakujące klatki w szybkim ruchu żeby upłynnić obraz. Ale to moje wrażenie :)
 
mkv chodzi super, na razie wszystko co załadowałem do USB chodzi.
Nie zauważyłem przycięć.
Napisy zmieniam z TXT na SRT bez polskich znaków.
Nie próbowałem zmieniać wielkości liter na ekranie, na razie nie zauważyłem takiej opcji.
W szybkich scenach jest dobrze jak się wyłączy "dopalacze".
Przy włączonym HDNM u mnie rozmazuje kontury w szybkim ruchu i jest brzydki efekt
ale duże znaczenie ma jakość kopii lub sygnału.
Przy włączonym HDNM mam takie wrażenie jakby TV starał się dorobić brakujące klatki w szybkim ruchu żeby upłynnić obraz. Ale to moje wrażenie :)

Jeszcze kilka pytań jeśli pozwolisz
-O jakich dopalaczach mówisz?
-Do czego w takim razie jest HDNM skoro go wyłączasz?
-Jakiś Philips czytałem ,że w filmach z usb nie czyta dżwięku DTS.Jak jest u Ciebie?

I ostatnie:Jak tv odbiera średnią jakość programów?
Ja obecnie mam Toshibę LCD 37" i świetnie daje sobie radę z obrazem z kablówki analogowej a to nie obraz cyfrowy.
W teście tego tv gościu napisał,że"obraz ze zwykłej anteny bardzo dobry",a na screenach ewidentnie widać-TVP HD-czyli tv cyfrowa-w kablu takiej nie mam.(nie zrezygnuję bo kanały dla dzieci,polsat sport itd.)
 

Jarecki 123

New member
Jeszcze kilka pytań jeśli pozwolisz
-O jakich dopalaczach mówisz?
-Do czego w takim razie jest HDNM skoro go wyłączasz?
-Jakiś Philips czytałem ,że w filmach z usb nie czyta dżwięku DTS.Jak jest u Ciebie?

I ostatnie:Jak tv odbiera średnią jakość programów?
Ja obecnie mam Toshibę LCD 37" i świetnie daje sobie radę z obrazem z kablówki analogowej a to nie obraz cyfrowy.
W teście tego tv gościu napisał,że"obraz ze zwykłej anteny bardzo dobry",a na screenach ewidentnie widać-TVP HD-czyli tv cyfrowa-w kablu takiej nie mam.(nie zrezygnuję bo kanały dla dzieci,polsat sport itd.)
Dopalaczami nazwałem w skrócie funkcje PPHD (Pixel Precise HD). Zauważyłem, że jak się je wyłączy
lub nie używa wszystkich na raz, to obraz w szybkim ruchu ma mniej usterek. Ale to każdy musi sam przetestować. Ja już dwa tygodnie ustawiam obraz i wczoraj w końcu zostawiłem na "standard" tylko temperaturę kolorów zmieniłem. High Definition Natural Motion czasami daję na minimum a przeważnie mam wyłączone. Ta funkcja ma upłynniać ruch, daje efekt teatru - wszystko wygląda jak kiedyś "Teatr Telewizji" :)
Telewizora używam na wbudowanych głośnikach, jak dotąd wszystkie filmy z USB mam z dźwiękiem.
Na zwykłych programach SD jest dobrze, czasami widzę "koronki" artefakty przy napisach ale to wszystkie duże LCD tak mają na standardowym sygnale. Normalnie się ogląda.
 

janq

New member
Ten tv nie odtwarza dźwięku DTS, takie filmy trzeba odpalać przez kompa lub jakieś kino.
 
Ostatnia edycja:
Do góry