Parowanie telewizora Panasonic z komputerem

pawgod85

New member
Witam,

Zakupiłem nowy telewizor Panasonic TX-L47FT60E.

Chciałbym bezprzewodowo sparować telewizor z komputerem w taki sposób by mieć zrzucony pulpit komputera na telewizor w jak najwyższej jakości.

Zauważyłem, że serwer multimedialny pozwala mi tylko na odtwarzanie muzyki, wideo, obrazów i list odtwarzania. Dla mnie to za mało. Chciałbym np. grać na komputerze w grę lecz mieć możliwość oglądania jej na telewizorze. Oczywiście najlepiej gdyby było to w jakości HD.

Być może mój telewizor jest wyposażony w taką funkcję, ale ja nie wiem jak jej użyć.

Niemniej jednak jeśli tak nie jest i mi to potwierdzicie znalazłem na rynku bezprzewodowe transmitery HDMI i udało mi się wyselekcjonować kilka modeli:

1) Winstars WS-AV511WH
2) Apple transmiter TV WiFi Hdmi HD 1080p, Nr katalogowy:MD199PL/A
3) itrio Model HD-W1004) Gigabyte SkyVision WS100

Poza powyższymi też można znaleźć jeszcze inne modele na Allegro.

Dodam jeszcze, że będę chciał łączyć mój telewizor z:

1) Komputerem Dell Latitude E5440
2) iPad 3
3) I w przyszłości z iMac

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam
PG
 

pawgod85

New member
Znalazłem w telewizorze funkcję "Dublowanie" w aplikacjach.

Napisane jest:

"Wyświetlanie ekranu urządzenia, np. smartfona lub PC na telewizorze VIERA.
Podłącz urządź. wejściowe do tel. VIERA bezpośr. w sposób bezprzewodowy.
Wykonaj instrukcję urządzenia wejściowego dotyczące metody np. metody połączenia.

Oczekiwanie na połączenie od urządzenia wejściowego. "

I nic więcej nie można zrobić na telewizorze co oznacza, że muszę w jakiś sposób zainicjować te połączenie z Notebooka, ale nie wiem jak to zrobić...

Pomocy... :(
 

pawgod85

New member
Witam kuer3 ,

Przeczytałem link, który mi wysłałeś.

Niemniej jednak jest tam napisane:

"Korzystanie z urządzenia przenośnego może być przyjemniejsze — dzięki technologii Intel® WiDi można łatwo przesłać wszystkie swoje ulubione materiały, w tym filmy, nagrania wideo, zdjęcia i muzykę, na duży telewizor HD1 bez używania kabli."

Wnioskuję z tego iż jest to kolejny system do przerzucania plików i odtwarzania ich w jakości HD, a nie o to mi chodzi.

Ja chcę mieć możliwość zrzucenia pulpitu w jakości HD co da mi możliwość odtwarzania wszystkiego na TV co robię na komputerze.

Myślę, że jestem chyba skazany na transmitery HDMI bezprzewodowe. Jeśli nie proszę mnie wyprowadzić z błędu.

Jeśli zna ktoś jakieś sprawdzone transmitery uprzejmie proszę o informacje.

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam!
 
Do góry