Pare pytan odnosnie ustawien w X10

salata

Member
Witam,
mija juz ponad pol roku odkad sie ciesze ta plazma (P50X10Y). Nadal uwzam ze to byl najlepszy TV za te pieniadze. Irytuje mnie co prawda jedna mala rzecz. Na pilocie jest przycisk N, ktory upodobal sobie moj 2-latek. Po jego nacisnieciu ktorego ustawienia wracaj do domyslnych. Mozna temu przyciskowi przypisac obecne ustawienia? Meczy mnie za kazdym razem ustawianie od nowa parametrow obrazu i dzwieku.

Czy aby zmnienic kraj (wlaczyc DVB-C), musze przywrocic TV do ustawien fabrycznych?

Jest gdzies opis funkcji menu serwisowego?

BTW zaktualizowalem fw do 1216 i obraz sie poprawil zdecydowanie. Wczesniej mialem 1206.

Pozdrawiam
Marcin
 

neutron1

New member
Pod jakim względem poprawił się obraz ? Mam ten sam tv i się zastanawiam właśnie czy jest sens wgrywać to oprogramowanie czy nie, i skąd ściągnąłeś to firmware.
 

salata

Member
Pod jakim względem poprawił się obraz ? Mam ten sam tv i się zastanawiam właśnie czy jest sens wgrywać to oprogramowanie czy nie, i skąd ściągnąłeś to firmware.

Z glownego watku, strony dwiescie ktorejs. Nie sugeruj sie ze jest do wersji E. U mnie wzystko przebieglo bez problemu, a TV przed aktualizacja sam sprawdza poprawnosc pliku.
Odnislem wrazenie, ze kolory sie poprawily i czern polepszyla. Obraz sie stal ogolnie przyjemniejszy dla oka. Z tego co sie orientuje, aj masz duzo wczesniejsza wersje, to warto. Ja polecam.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Ja też jestem ciekaw czy to jest efekt placebo z bym poprawieniem obrazu czy faktycznie ktoś jeszcze to zauważył ? też myślę na ten temat ale mam obawy aby sobie nie pogorszyć.

Co do tego guziczka "N" nic się nie da zrobić, ewentualnie zmiana pilota na uniwersalny ze stajni Logitech np. ten tani a dobry PILOT LOGITECH 300i Remote Harmony GW.24m Kraków (1393180544) - Aukcje internetowe Allegro lub np rozebranie tego oryginalnego i ścięcie żyletką guziczka by nie był wypukły, dzieci mają wtedy problem z wciśnięciem go, zresztą nie tylko dzieci.
 

Samur_aj

New member
Ja bym rozebrał pilota i podłożył kawałek papieru pod ten klawisz. Nic nie zniszczymy a jedynie ograniczymy funkcjonalność jednego klawisza.
 

neutron1

New member
Wgrałem dzisiaj ten software, no ja nie widzę żadnej różnicy w obrazie, przedtem miałem 1208,
najważniejsze że wszystko poszło gładko.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Jak dla innego modelu przecież do serii X10 a czy E czy Y to bez znaczenia bo to tylko oznaczenia typ tunera DVB-T mpeg2 / mpeg4.
 

salata

Member
Wg mojej opinii zmiany są. Wg mnie czerń jest lepsza, ale kosztem nasilenia występowania obrazu szczatkowego. Wiele lepiej się teraz programuje stacje telewizyjne niż w moim starym sofcie.

Sent from my HTC Desire
 
Do góry