parametry DVD

JaCkyLL

New member
Witam,

w innej czesci forum hdtv poruszylem wątek wymiany odtwarzacza dvd. obecnie posiadam pioneera dv 470 a poniewaz planuje zakup nowego tv ( plasma lub lcd ) i pewnie bedzie juz mial hdmi, wiec pomyslalem sobie by wymienic stare dvd na jakies choc troszke nowsze. tym bardziej ze mam juz ustawionego kupca na moj obecny model :)
poniewaz zadowolony bylem z tego mojego pionka mysle zeby znow zakupic sprzet tej wlasnie firmy. biore pod uwage model dv 490. i powstalo pytanie !!

nowy pionek dv 490 z hdmi
  • 12-bit/108MHz DAC (for Progressive Scan Video Output
  • 24-bit/96kHz Audio DAC
stary pionek - dv 470

Przetwornik D/A video 108 MHz/12-bitowy
Przetwornik D/A audio 192 kHz/24 bitowy

jest jakas roznica w parametrach przetwornika audio, a czasem zdarza mi sie posluchac muzy w stereo na moim sprzecie ( mam HK 235 ). czy bedzie to dla mnie bolesne przejscie ? z jednej strony gniazdo hdmi z drugiej slabsze parametry ?
zadalem tez pytanie w innej czesci forum czy moze wybrac jakis inny model ? np
panasonic DVD-S52
Przetwornik D/A video 108 MHz/12-bitowy
Przetwornik D/A audio 192 kHz/24 bitowy


jest sens pakowac sie w tego panasonica czy pozostac przy pioneerze ??
a moze te parametry przetwornika audio nie mają zadnego znaczenia, bo przeciez sygnal jest podawany na moj ampli a on ma fajne przetworniki :) jak to jest ?

z gory dziekuje za pomoc, pozdrawiam - jacek

i mam jeszcze jedno wazne pytanie - dla mnie przynajmniej dosc wazne.
model dv 470 ma wyjscia digital audio out:
- coaxial
- optical
z moim HK 235 polaczylem go wlasnie wyjscie optycznym.
w przypadku modelu dv 490 nie ma mowy o wyjsciu optical. wiec kabel moge sobie wypierniczyc do kosza a musze zaopatrzyc sie w kabel coaxial.
w zwiazku z tym mam pytanie. Czy jakosc dzwieku puszczona z wyjscia optycznego na moj ampli bedzie inna niz z wyjscia coaxialnego ? czy sa jakies roznice w jakosci porownując oba wyjscia ? i jaki kabel w takiej sytuacji kupic - macie jakies doswiadczenia w tej kwestii napewno wiec czekam na info.

z gory dzieki - pozdrawiam,
Jacek
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie ma różnic pomiędzy optykiem, a koaksjalem. W jednym i drugim przypadku musisz mieć jednak przyzwoite kable.

Jakość przetworników cyfrowo-analogowych też nie ma znaczenia, gdy chcesz podłaczyć sprzęt cyfrowo.

ArtS :)
 
Do góry