Paradigm, co to za firma?

Jarema

New member
Witajcie,
Od kilku ładnych tygodni przeglądam oferty producentów kolumn stereo w cenie 2500-3000 zł.
Mam trzy typu:
1. Kef IQ70
2. Elac FS68
3. Paradgim Monitor 9 v 5
O ile w przypadku kef-a i elac-a info i recenzji na stronach zagranicznych jest co najmniej kilka, to o Paradigmie nie ma nic. Nikt ich nie przesłuchuje, nie ma w ofertach sklepów, a znalezienie oferty cenowej w Kanadzie gdzie są produkowane graniczy z cudem! Jedyna informacja jest na stronach polskich dystrybutorów i recenzentów. Rzecz zdumiewająca.
Może ktoś znalazł coś ciekawego o nich na świecie, będę wdzięczny za informacje.

Przy okazji jak ktoś ma doświadczenie w podłączeniu ww. kolumn do wzmacniacza stereo marantza poproszę o opinie, będzie to docelowy piecyk do nich.
 

degray

Member
witam kolegów,
paradigm monitor 9v5,to potężny i godny partner dla marantz'a.Kolumny te cechuje ogromny i łatwo osiągalny bas czysta średnica i aksamitny zakres górnych częstotliwości(efekt taki uzyskamy niestety dopiero po dotarciu ok200-300 godzin)Używam tych kolumn od roku i po dotarciu sa bardzo ucywilizowane,choć na początku nie bylo tak różowo.Uważam ze w tej klasie cenowej nie znajdzie się nic lepszego.Zakres dynamiki jakim dysponują te kolumny jest ogromny(szkoda trochę sąsiadów),że nie wspomnę o brzmieniu,łatwo je wysterowac nawet przeciętnej klasy amplitunerem(testowane na onkyo th-sr705),nadają sie do muzyki(szczególnie rock,pop)jak i do kina.polecam.
pozdrowienia dla wszystkich.
P.S obecnie jest już 9 v.6-kosmetyczne zmiany(obudowa ma inne wykończnie)

Coś więcej o monitorach Paradigm 9v.5 :http://www.polpak.com.pl/recenzje/produkt/1005
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przecież weszły już kolumny Paradigma 9,6.
Słuchałem z CA 640 i rzeczywiście "ogromny i łatwo osiągalny bas"
Równie potwierdzam że graja rewelacja jak się je ma czym napędzić. A więcej możliwości wydają przy głośnym słuchaniu.
Przy Naim zagrał z płyty demo - wręcz porywająco.
Świetnie też wygląda .
Cena dla niebieskich na priw :D.
 

Jarema

New member
degray napisał:
Coś więcej o monitorach Paradigm 9v.5 :"nie mogę wstawiać linków"

Dzięki wszystkim za odpowiedzi,

Ale prośba była o recenzje i porównania na świecie, w Polsce to sobie kupiłem już odpowiednią gazetę.

Avatar: a znalazłeś coś ciekawego o niej oprócz strony producenta i 1 recenzji z Australii? Np. coś z rodzimej dla firmy Kanady lub z muzykalnej Anglii?

Kiki, a cena dla szarawych? :)
 
Ostatnia edycja:

KKuba

New member
Bez reklam
Niestety nie wiem o czym piszesz. Link do recenzji, który załączyłem jest jak najbardziej CA, USA. Chyba, że wydarzyło się coś o czym nie wiem - np, Australia jest nowym, 52 stanem. :)
 

Jarema

New member
Marcin_gps - dzięki, w końcu jakiś szerszy pogląd na markę na streophile

KKuba - z Australią to było akurat jak ja szukałem i tam wdepnąłem, natomiast poszukiwanie sklepu z cenami w Vancouver skończyło się znalezieniem jakiegoś producenta kuchni, bo dealer ze strony Paradigma nie miał żadnej propozycji cenowej na stronie.

Była też stronka canadaprices i żadnego paradigma.

Strona testeo.pl gdzie są różniaste testy głośników, potem drogą przez strony testujących magazynów i znowu nic o paradigmie.

Wcale nie deprecjonuję firmy paradigm, po prostu przy wyborze kolumn natrafiłem na wiele firm dotąd mi nie znanych i próbuję coś więcej się o nich dowiedzieć. Wszelka pomoc mile widziania.

Dzięki
 

Georg1005

New member
Ja swoją przygodę z Paradigmami zacząłem dosyć dawno temu. Mam monitory dziewiątki te najstarsze i muszę powiedzieć że i w kinie (Onkyo 605) i w stereo (NAD C355) spisują się bez zarzutu!!! :eek:k::eek:k::eek:k:
 

Jarema

New member
Więcej światła rzucone,
pytanie za 100 pkt.

Czy przy salonie 25m, otwartym na jadalnię z jednej strony:

a. wystarczą Paradigm Monitor 7 v5
b. Paradigm Monitor 9 v5 będą za duże.
c. obydwa rozwiązania (7 v5 i 9 v5) są dobre dla tej powierzchni - ta odpowiedź niestety mi nie pomoże :D

Podpowiedź: docelowo będą grały z wzmacniaczem stereo CA lub Marantz może NAD.
 

Jarema

New member
I na tym koniec, kupiłem Kef IQ 9 :D

A teraz słyszę więcej.

A potem będę słyszał jeszcze więcej podpięty pod CA lub Marantza lub ...?
 

blackholesun

New member
Jarema napisał:
to o Paradigmie nie ma nic. Nikt ich nie przesłuchuje, nie ma w ofertach sklepów, a znalezienie oferty cenowej w Kanadzie gdzie są produkowane graniczy z cudem! Jedyna informacja jest na stronach polskich dystrybutorów i recenzentów. Rzecz zdumiewająca.

Czy korzystasz z Firefoxa? Czy masz ustawioną wyszukiwarkę na www.google.pl? Jeśli tak, to wyniki wyszukiwania są podawane głównie dla stron polskojęzycznych. Zmień sobie google na www.google.com a w ustawieniach googla daj szukanie na stronach we wszystkich językach.

Ja mam w zakładkach google.pl i google.com po angielsku. W tym pierwszym wypadku było tak, jak piszesz. Natomiast google.com na zapytanie "paradigm speakers" wyrzuciło mi mnóstwo linków do recenzji, prasy, itd. na stronach za wielką wodą.
 
Do góry