Pansonic- problem z filmami MKV

nuker

New member
Witam,
mam następujący problem.

Posiadam kino domowe panasonic SC BTT770.
Nie mam najmniejszego problemu z odtwarzaniem na nim filmow w formacie AVI.
Odtwarzalem tez na nim seriale w jakosci HD w formacie mkv jednak mam problem z filmami w formacie MKV.
Jako ze kino nie posiada wsparcia dla NTFS filmy w wysokiej rozdzielczosci zajmujace 5GB nie jest w stanie odczytac z USB.
Probowalem przekonwertowac taki film na gorsza jakosc, na komputerze mi sie on odtwarza natomiast kino nie chce go odtworzyc.
Rowniez inny film ktory zajmuje 1,2GB nie chce sie na nim odpalic
Czy ktos sie z takim czyms spotkal?
W celu odpalenia filmu z rozszerzeniem MKV musze miec cos specjalnie ustawione?
Czy moze przekonwertowany film musi miec jakies konkretne parametry ustawione?

Z gory dziekuje
 

Tiger_

New member
Zamierzam kupić podobne kino (niższy model BTT-370). Z tego co się doczytałem to sformatuj dysk na exFAT i pewnie będzie czytał. Prosze daj znać czy czyta z dysku wszystkie MKV także MKV 3D. Czy miałes jakiś problem z divx. Czy zacinał Ci się jakiś film.
 

nuker

New member
Hej,
musze sprobowac z tym exFAT, moze zadziala.

Nie mialem zadnych problemow z diviXem. Wszystko lyka bez problemu oraz nic mi nigdy nie przycinalo.

Odnosnie filmow MKV to nie mialem tez problemow, oczywisice pomijajac ten z NTFS.

Niestety odnosnie filmow 3D nic nie jestem w stanei doradzic gdyz moj TV nie wspiera 3D.

Oczywiscie cale moje doswiadczenie opiera sie na odpalaniu filmow przez USB.
 

Tiger_

New member
Daj znać co z tym exFAT, bo też jestem ciekawy. Jak masz WinXP to możliwe, że będziesz potrzebował małą aktualizację by móc formatować, jeśli Win7 to nie ma problemu. Aha, jeśli mówisz divx to masz na myśli także xvid (w instrukcji nic nie pisze o xvid). MKV full HD też mam nadzieję, że nie przycina. Dlaczego znowu pytam. Otóż od niedawna posiadam plazmę Panasonica VT30 i jak puściłem Cars 2 full HD przez USB telewizora to obraz mi delikatnie przeskakiwał. Jak puściłem natomiast Yogi full HD to odtwarzał płynnie ale co jakiś czas mocno spikselizował (przy przejściu różnych scen). Stąd mam wątpliwości czy kino wyeliminuje te błędy.
 

vandoom

New member
Panowie, czy to kino domowe czyta bez problemu napisy do plików mkv, odtwarzanych przez USB, a jeśli tak to w jakim formacie (srt, txt etc.)?
 
Ostatnia edycja:

Tiger_

New member
Ja jako przyszły nabywca mogę tylko bazować na tym co przeczytam. W instrukcji jest napisane, iż divx czyta z srt, sub, txt. A mkv czyta z srt, ssa, ass.
 

vandoom

New member
Ja jako przyszły nabywca mogę tylko bazować na tym co przeczytam. W instrukcji jest napisane, iż divx czyta z srt, sub, txt. A mkv czyta z srt, ssa, ass.

Dzięki za info, w takim razie pozostaje pytanie czy odtwarza pliki mkv / divx z napisami z nosnikow podpietych pod USB. W instrukcji są sugestie, że napisy są dostępne wyłącznie z nośników cd/dvd.
 

Tiger_

New member
Dzięki za info, w takim razie pozostaje pytanie czy odtwarza pliki mkv / divx z napisami z nosnikow podpietych pod USB. W instrukcji są sugestie, że napisy są dostępne wyłącznie z nośników cd/dvd.

Już podjąłem decyzję co do kupna (model BTT370 taki sam jak BTT770 tylko przednie głośniki są niższe, a takie potrzebuję). Sprawdzę to o co pytasz jak tylko będę już miał to kino. W przypadku, gdy będzie jakiś problem (czy to z napisami czy też z samymi filmami) to mam plan B (dokupienie Egreat R200S).
 

vandoom

New member
Już podjąłem decyzję co do kupna (model BTT370 taki sam jak BTT770 tylko przednie głośniki są niższe, a takie potrzebuję). Sprawdzę to o co pytasz jak tylko będę już miał to kino. W przypadku, gdy będzie jakiś problem (czy to z napisami czy też z samymi filmami) to mam plan B (dokupienie Egreat R200S).

Kupiłem 770. Napisy i mkv/avi z usb bez problemu. Jakość obrazu wyśmienita, zdecydowanie powyżej oczekiwań. Jakość dźwięku, niestety taka sobie. Funkcje sieciowe w porządku, choć mam problem z połączeniem dlna z galaxy s2.
 

Marian111a

New member
Niekompatybilność

Hej,
musze sprobowac z tym exFAT, moze zadziala.

Nie mialem zadnych problemow z diviXem. Wszystko lyka bez problemu oraz nic mi nigdy nie przycinalo.

Odnosnie filmow MKV to nie mialem tez problemow, oczywisice pomijajac ten z NTFS.

Niestety odnosnie filmow 3D nic nie jestem w stanei doradzic gdyz moj TV nie wspiera 3D.

Oczywiscie cale moje doswiadczenie opiera sie na odpalaniu filmow przez USB.

To nie tylko panasia wybryk, on jednak najbardziej dba oto by klient miał wszystko z szyldem PANASONIC. Mam TV panas. i wiem co to znaczy, jak nie chce współpracować z innymi urządzeniami. Ale muszę cię pocieszyć mam najwyższy mod. Sams. TV i też wszystkiego nie czyta z USB, pomimo jest najbogatszym w multimedia, dodam iż TV nie jest multimedialnym odtwarzaczem, to powinieneś o tym wiedzieć, TV to nie komputer mogący mieć rożne playery i kodeki.
 

Tiger_

New member
A może chodzi o skalowanie obrazu (gdy źródło o mniejszej rozdzielczości), że skaluje razem z napisami, zamiast skalować obraz a potem dokładać napisy.
 

nuker

New member
Problem z NTFSem rozwiazany.
Tak jak mowiles exFAT rozwiazal sprawe.

Pen drive 8GB

film 6,5GB i smiga.

DOpiero co go odpalilem.
Jedyne co to nie moge sie dogadac z napisami.
Wyglada na to ze albo film ma wbudowane angielskie napisy i ma gdzies moje polskie, albo cos innego jest nie tak.
Jako ze jestem zbyt podekscytowany faktem ze film ruszyl, faktem ze jest on w bluray i jakoscia dzwieku ktore kino prezentuje wyjasnie sprawe napisow pozniej :D

ps. miejmy nadzieje ze gosc od napisow poda jakis konkretny sposob jak ja powiekszyc

:popcorn:
 

nuker

New member
No i wyglada na to ze czar prysl:sad::sad::sad:

Chcialem przewinac do stanu w ktorym skonczylem ogladac film i na ekranie pojawil sie komunikat:
"This operation is not avaliable."

O co chodzi?
Ktos ma jakis pomysl.
Fakt faktem film odpala sie inaczej niz zwykle, gdyz startuje od razu po wcisnieciu play, a w przypadku mniejszych najpierw jest kilka loaderow.

Nigdy nie mialem problemow z przewijaniem filmu.
Pause i play dzialaja poprawnie
jakis pomysl ?
 

vandoom

New member
Problem z NTFSem rozwiazany.
Tak jak mowiles exFAT rozwiazal sprawe.

Pen drive 8GB

film 6,5GB i smiga.

DOpiero co go odpalilem.
Jedyne co to nie moge sie dogadac z napisami.
Wyglada na to ze albo film ma wbudowane angielskie napisy i ma gdzies moje polskie, albo cos innego jest nie tak.
Jako ze jestem zbyt podekscytowany faktem ze film ruszyl, faktem ze jest on w bluray i jakoscia dzwieku ktore kino prezentuje wyjasnie sprawe napisow pozniej :D

ps. miejmy nadzieje ze gosc od napisow poda jakis konkretny sposob jak ja powiekszyc

:popcorn:

Jeśli napisy są wgrane do filmu, a chcesz odpalic inne z pliku srt, to musisz wcisnac na pilocie "display", potem z menu, ktore sie pojawi, wejsc na linie "subtitles" i rownolegle obok "on" bedzie
opcja " 1" - tutaj trzeba wejsc i wybrać "text" - uzywajac klawiszy na pilocie gora/dol.
Napisy w pliku srt musza byc zapisane w formacie ANSI, bo inaczej panasonic ich nie widzi.
 

Tiger_

New member
No i wyglada na to ze czar prysl:sad::sad::sad:

Chcialem przewinac do stanu w ktorym skonczylem ogladac film i na ekranie pojawil sie komunikat:
"This operation is not avaliable."

O co chodzi?
Ktos ma jakis pomysl.
Fakt faktem film odpala sie inaczej niz zwykle, gdyz startuje od razu po wcisnieciu play, a w przypadku mniejszych najpierw jest kilka loaderow.

Nigdy nie mialem problemow z przewijaniem filmu.
Pause i play dzialaja poprawnie
jakis pomysl ?

Tylko podejrzenia. Odpala się bezpośrednio, bo może na penie jest tylko jeden film (a gdy kilka to wchodzą loadery). Przewijanie by trzeba sprawdzić na innym filmie, bo może jest coś nie tak z tym filmem (np. coś z kluczowymi klatkami).
 
Do góry