panowie pomóżcie

bronekwoj

New member
pisałem juz wczesniej ze tescie chca wybrac telewizor 46'' uparli się na Sony i teraz pytanie.
Czy wybierając ex500 bedą bardziej zadowoleni niż wybierając ex700 lub hx700 nie chodzi tutaj o design bo wiadomo ze hx jest ladniejszy i ma ta szybe która poprawia ostrosc i kolory oraz motionflow 200.
Czy jest az taka duza roznica w obrazie ogladajac np pilke nozna lub filmy gdzie sa szybkie sceny zeby zamiast ex500 wybrac np ex700 lub hx700.
Moze ktos sie tutaj na ten temat wyrazic swoja opinie
 

bronekwoj

New member
Jesli chodzi o okres dwóch tygodni na przetestowanie telewizora w sony center to takiego czegos nie ma bylem wczoraj z tesciem i sie pytalismy czy w razie czego moze przyjsc z tym tv i wybrac inny model gdyby wyszlo ze cos jest nie tak facet powiedzial ze nie ma czegos takiego.
Więc telewizor bedzie wielkosci 46'' tylko teraz model
46 ex500
46 ex700
46 hx700 tylko ze na ten model trzeba czekac okolo 1 miesiaca bo nie ma go juz wogole na magazynach jesli chodzi o modele calkowicie nowe ,wczoraj jedna para brala ostatniego hx700 tylko ze 40'' i to wystawowego.
Czekam na odpowiedz i sorka jesli truje dupe np co nie którzy tak beda to odbierac
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Witam
Hmmm mi wlaśnie wjechał SHARP LE820. Obraz powiem, że szczena opada :D Po małej kalibracji jest lepiej niż dobrze. Tylko ostatnio byłem w markecie z żona i ogladalismy obraz 3D w okularkach no i teraz nie wiem czy sprzedać Sharpa i kupić coś 3D hmmmm.
Bronekwoj oglądałem HX700 razem z Sharpem i biednie ten sony wypada. Zwlaszcza kąty i średnia czerń. Moze zainteresuje się LE810, albo w dobre cenie sprzedam mu LE820.
 

bronekwoj

New member
nie wiem czy by chcial po tym jak mu odradzilem sharpa z seri 810 820 wlasnie ze wzgledu na tą kalibracje obrazu.
Więc panowie nie spijcie wiem ze tyle juz razy bylo to walkowane ale jeszcze ten ostatni raz wyprężcie umysly i pomóżcie.
Sony ex500
Sony ex700
Sony hx700 jak pisałem braki w magazynach podobno
No chyba że Sharp le 705 pobije te modele które napisałem jakoscią obrazu bo le 810 820 to za drogie zabawki a i im chyba raczej nie potrzebne więc prosze o odpowiedz.
 

Ares78

New member
Cenowo w stosunku do jakości oferowanego obrazu oraz możliwości multimedialnych z trzech modeli o które pytasz najlepiej wychodzi ex500 zwłaszcza jak dobrze poszuka się po sklepach, jest dość uniwersalny ze względu na półmatową matrycę czyli nie trzeba jakoś specjalnie się wysilać przy umiejscowieniu w pomieszczeniu (przy błyszczącej jednak rolety są wskazane).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony również wymaga kalibracji obrazu tak samo jak Sharp. Sharp ma ostrzejszy obraz i płynniejszy.
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/54831-sharp-46le810-test-otwarty.html
007_DSC_9599.jpg



I nie jest droższy od Sony 46" HX 700 - bo jest tańszy.
I jeszcze masz w promocji 5 lat gwarancji i do wyboru jedną z nagród:
SHARP - PROMOCJA QUATTRON | nagrody
Czyli łącznie wyjdzie Ci ponad 100 zł taniej niż Sony.
I zobacz jak rewelacyjnie komponuje się w domu:
http://www.youtube.com/watch?v=UBbFs2k8cJg&feature=related
 

bronekwoj

New member
tak kiki tylko tu trzeba profesjonalnej kalibracji dla tego sharpa,a sony raczej bedzie mozna skalibrowac na wlasne oko wiec do tego dojdzie jeszcze 1000 zeta za prof kalibracje
 

bronekwoj

New member
oki panowie
SONY EX500
SONY EX700
SONY HX700
SHARP LE705.
KTÓRY NAJLEPSZY JAKI BYSCIE WYBRALI KUPUJĄC DLA SIEBIE ORAZ CO ZYSKUJE A CO TRACE WYBIERAJĄC LUB NIE WYBIERAJAC Z PODANYCH MODELI
 

Mike25

New member
Bronekwoj oglądałem HX700 razem z Sharpem i biednie ten sony wypada. Zwlaszcza kąty i średnia czerń. Moze zainteresuje się LE810, albo w dobre cenie sprzedam mu LE820.
Jest to nieprawda, bo czerń wypada prawie identycznie w obu modelach. Co więcej w tym Sharpie przed kalibracją czerń jest wręcz tragiczna na poziomie 0,12cd/m2, dopiero po kalibracji osiąga poziom Sony.
 

Mike25

New member
Czy jest az taka duza roznica w obrazie ogladajac np pilke nozna lub filmy gdzie sa szybkie sceny zeby zamiast ex500 wybrac np ex700 lub hx700.
Moze ktos sie tutaj na ten temat wyrazic swoja opinie
Nie ma wielkich różnic między 100hz a 200hz. To bardziej marketing niż realna poprawa. Z dobrego 100hz będziesz zadowolony, choć w filmach przydaje się czasem wyłączyć te funkcje (efekt teatru). Sony ma najlepiej dopracowany system 100hz spośród wszystkich firm.
 

Mike25

New member
oki panowie
SONY EX500
SONY EX700
SONY HX700
SHARP LE705.
KTÓRY NAJLEPSZY JAKI BYSCIE WYBRALI KUPUJĄC DLA SIEBIE ORAZ CO ZYSKUJE A CO TRACE WYBIERAJĄC LUB NIE WYBIERAJAC Z PODANYCH MODELI
Nie wiem, zależy od twoich oczekiwań, każdy z nich ma zalety jak i wady.

EX500
- najlepszy stosunek cena/jakość
- bardzo dobra czerń
- dobrze podświetlona matryca
- dobre kąty
- extra skalowanie SD

EX700
- tak jak EX500, tylko znacznie gorsze nierównomierne podświetlenie matrycy
- nieco ostrzejszy obraz
- nieco gorsze kąty

HX700
- ma zalety dwóch powyższych modeli, a zarówno dobre podświetlenie
- wadą jest szyba, która wprowadza odbicia, więc jak dla mnie nadaje się tylko do sypialni lub innych zaciemnionych pomieszczeń z roletami i specjalnie wygospodarowanym miejscem minimalizującym wszelkie refleksy świetlne

Jeśli więc szyba to nie problem, bierz HX700. W innym wypadku brałbym EX500.



pzdr
 

i-goł

New member
SHARP LE705. - ma beznadziejnie denny głos.
wiem bo mam

I radzę również posłuchać jak grają inne telewizory zanim wydasz kupe kasy.
Poza tym jest OK.
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Właśnie, gdyby nie głoś 705-tki to bym ją bral bo tych wszystkich mulimedialnych bajerów nie uzywam. Wiem, wiem od dobrego dzwieku jest kino, ale nie bede odpalał kina do wiadomosci i programów publicystycznych.
 

bronekwoj

New member
czyli panowiempo waszych radach jade z tesciem dzisiaj po 18 jak wróci z pracy do sony center i bierzemy tega sony ex500 mysle ze sie nie zawiode waszymi radami
 

Mike25

New member
EX500 ma matryce 8bitową, ale w niczym to nie przeszkadza gdyż praktycznie wszystko jest robione w 8bitach (filmy, telewizja itp).

Sharp 705 ciut ostrzejszy obraz (matryca ta sama co w EX700), za to gorsze kąty - gorsza czerń pod kątami granatowa. Największą wadą są głośniki w tym Sharpie, jeśli nie masz kina domowego będziesz bardzo niezadowolony. Poza tym to bardzo podobne modele jeśli chodzi o jakość samego obrazu oglądanego z przodu.

Przed zakupem sprawdź, czy egzemplarz nie był otwierany i wcześniej już przez kogoś zwracany. Po zakupie warto sprawdzić równomierność podświetlenia i ewentualne wadliwe pixele.


pzdr
 
Ostatnia edycja:
Do góry