Panowie.Pomocy.Uszkodzony Oled podczas transportu? co zrobić?

pb923

New member
Witam.Panowie,pomocy.Dzisiaj mi dostarczyli Oleda Philips 65 cali model 706.Rozpakowałem,gęba sie cieszy.Podłaczyłem tv,tv sie uruchamiał a ja miedzy czasie zaczełem robić porzadek z kartonem.Kiedy zrobiłem porzadek podszedłem do tv i zonk kiedy wlaczyl sie wygaszacz ekranu podszedłem do tv włączyć kompa i patrze na ekran bo myślałem ze to jakiś kawaleczek stropianu i sie pomyliłem po blizszym przyjzeniu sie ekran ma odprysk z malutka kreseczka ewidentnie jest to chyba malutkie pekniecie,i teraz co z tym fantem zrobic jutro chce go spakować i zawieść do sklepu media expert,co robić.Druga sprawa to taka ze jak kurier przyjechał to pomogłem mu zdjac tv z samochodu i jedna rzecz mnie nie zapokoiła tv był na pace ale leżał,czy nie powinien stać pionowo ,karton nie uszkodzony itd wiec do kartonu nie zagladałem bo sobie pomyśle ze ten tv jeb.....oł mu samochodzie.Co robić dalej.
 

qbek77

Member
Pakuj i z powrotem do sklepu. Swoją drogą szkoda że nie odwiozłeś jeszcze dziś.

Miałem podobny przypadek, z tym że sam odbierałem tv ze sklepu (Euro Rtv Agd)
W drodze powrotnej zauważyłem dziurę w kartonie, zupełnie jak by ktoś niósł tv i przypierdzielił w klamkę u drzwi. Na nie szczęście od strony matrycy.
W domu po rozpakowaniu trzy kartony przebite i uszkodzona pianka, na matrycy ZERO śadu.
Niestety po włączeniu tv martwe piksele wielkości dwuzłotówki.
Szybka akcja i tv do sklepu, wymienili bez problemu, czego i Tobie życzę.
IMG-0363.jpg

IMG-0364.jpg
 
Ostatnia edycja:

pb923

New member
Nie,nie ma.Telewizor został dostarczony dzisiaj gdzieś kolo 12.00 w południe,rozpakowaliśmy go teraz po 20.00.Generalnie jestem w szoku.
 

qbek77

Member
teoretycznie powinien stać, ale myślę że kurierzy mają głęboko gdzieś co wiozą.
Pakują jak im wygodnie i oby jak najmniej miejsca zajęło.
Sam byłem świadkiem na sortowni w f-mie kurierskiej jak są układane paczki.
Na sam spód dwa-trzy tv jeden na drugim, oczywiście na leżąco a na to jeszcze stos ciężkich kartonów
 

pb923

New member
To ta mała kropeczka,ale to jest malutka kreseczka w żeczywistości.Pojechal bym od razu ale sklep jest do 21.00 a ja rozpakowanie i właczenie tv to była juz 20.30.
 

kuba378

Active member
TV powinien stać w pionie podczas transportu, co do tego nie ma żadnych wątpliwości.
Folie ściągałeś z matrycy?
Chyba że ten model jej nie posiada?
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Tak telewizor nie powinien być tak przewożony. Teraz nie masz co się zastanowiać, pakuj go i do sklepu wymienić.
 

emsik

Member
Skoro na opakowaniu brak śladów uszkodzeń to może podczas wypakowania TV położyłeś go matrycą na czymś i stąd ten odprysk?
 

pb923

New member
Nie,to mój trzeci Oled i wiem jak rozpakowywać tv ,wszystko zgodnie z instrukcja od a do z,co do tego nie mam watpliwości że dobrze,tutaj zawsze byłem ostrożny,zanim cokolwiek zrobie zastanowie sie dwa razy.Najgorsze jest to ze nie moge przestać myśleć ze tv leżał sobie na płasko ma środku paki,jeszcze żonie pisałem ze mam pewne watpliwości co do transportu tego tv,przeciesz ten tv mógł mu w czasie transportu na bok przewrócić na płasko i uszkodzenia kartonu nie bedzie.
 

emsik

Member
Oczywiście podczas transportu różne rzeczy mogą się zadziać ale nie popadajmy w skrajności. Generalnie chodzi o to aby ustrzec matryce przed mogącymi się pojawić w transporcie napięciami. Nowy TV posiada wadę wiec go reklamuj.
 

pb923

New member
Witam.Jestem juz po wizycie w sklepie i rozmową z kierownikiem,spoko facet.A wiec tak.Zerknoł na uszkodzenie i powiedzial ze jest to uszkodzenie w transporcie,powiedzialem mu ze tv lezał na pace itd,kierownik powiedzial mi ze w zadnym wypadku tv nie powinien lezec,ma byc pionowo i zabezpieczony z godnie z procedurami jakie ma media ekspert.W poniedzialek ma do mnie przyjechac kurier i spisać protokół bez tego nie nie da sie zrobić,wedlug przepisow mam na to 7 dni od daty dostarczenia tv.Dzwonilem do firmy ma w poniedzialek podjechac kurier spisac protokół,potem tv do sklepu z protokołem i do 10 dni wymiana na nowy.Kierownik powiedzial ze najczestsze uszkodzenia przy rozpakowywaniu tv to pekniecia od ramki w głab matrycy,tutaj ewidentnie mówi ze tv albo mu sie przewrócił albo latal po pace w czasie jazdy.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No to miejmy nadzieję, że wszystko pomyślnie się dla Ciebie skończy. Pozdrawiam i życzę mimo wszystko udanego Nowego Roku!
 
Do góry