panoramiczny czy zwykły

arturnafciarz

New member
Witam
Większość filmów na DVD jest w formacie mniej lub więcej panoramicznym. Większość audycji TV nadają jeszcze w formacie 4:3. Uwaga, często, gęsto filmy panoramiczne sa przerabiane przez stacje TV na 4:3. Koszmar. Porownywałem kiedyś taką przeróbkę z oryginałem. Obcięte jakieś 30% obrazu po bokach, reszta znieksztalcona. Ja kupiłem panoramiczny i w zasadzie się przyzwyczailem do grubszych ludzi a te anorektyczne modelki wyglądają pogrubione nawet trochę lepiej:) .
Pozdrawiam
 

dnc

Moderator
VIP
Pisałem już o tym w innych tego typu postach, ale się przypomnę.
Moim zdaniem jeśli TV będziesz używał tylko do oglądania programów z siatki i nie interesują Cię tematy DVB i HD, to jak najbardziej CRT aczkolwiek nie wiem czy tak od strzału kupisz dobry TV. Bo tanie bańki po 600-800 zł pewnie tak.

Jeśli natomiast masz w planach zakup tunera DVB i założenie satelitki, to zdecydowanie polecam panoramę. Jest już sporo kanałów czy to krajowych czy zagranicznych, które nadają non stop programy w 16/9. To zmienia moim zdaniem postać rzeczy kiedy możesz oglądać film w formacie panoramicznym.
Decyzja jednak należy tylko od Twoich wymagań i potrzeb i to one winny być dla Ciebie najważniejsze.
 
Ostatnia edycja:

Makabra

New member
Witam. Jest to moj pierwszy post :)
Czytajac ten temat porownalem na szybko telewizor 4:3 z telewizorem 16:9
Aktualnie na tvp1 leci 07 zglos sie ktory raczej jest w formacie 4:3 :mrgreen:
Zrobilem zdjecia obu telewizorow bo wydaje mi sie ze na panoramicznym borewicz ma nawet lepsze proporcje obrazu niz na kwadraciaku :) Moze przyzwyczailem sie juz do mojego panoramicznego i w rzeczywistosci jest inaczej.
Ponizej fotki moze pomoga niezdecydowanym w wyborze.

http://chrisart.ovh.org//zdjecia/Kwadrat.jpg
http://chrisart.ovh.org//zdjecia/Panorama.jpg

Druga sprawa o ktorej ludzie chyba zapominaja to fakt ze telewizory panoramiczne maja pare ciekawych ustawien obrazu w tym tryb kwadratowy jesli komus jest potrzebny :)
 

Makabra

New member
A no naprzyklad taki ze nie kazdego stac na nowy telewizor LCD. Ja kupilem uzywany 32 kineskopowy 100hz za okolo 300 zlotych... Gdzie sie znajdzie 32 cale LCD za taka kase? :)
 
Do góry