PanasonicHDC-SD60

gabinet46

New member
Witam.Nabyłem kamerę Panasonic HDC-SD60 i ciężko rozpracowuję funkcje i działanie jej.O ile obsługa nagrywania jest prosta,to obejrzenie wyników choćby na laptopie stwarza trudności.
Full HD to format AVCHD jak się domyślam a pliki wynikowe które z karty pamięci SDHC wgrywam na dysk laptopa są w formacie MTS albo M2TS .Chciałbym się dowiedzieć na początek dlaczego po nagraniu materiału kamerą ,raz na karcie pamięci są pliki MTS a innym razem M2TS.Druga rzecz to dlaczego te pliki są nie widoczne w programie oryginalnym HD Writer AE 2.0.W nim odczytywany jest tylko format AVCHD ? a te MTS i M2TS nie obsługuje?Ale kamera zapisuje w tych formatach to jak to jest?Może mi ktoś wytłumaczy na czym to polega.Pozdrawiam
 

ted123

New member
Do laptopa zgrywaj filmy z kamery za pomocą dołaczonego programu.Jeżeli zgrywasz z karty czytnikiem to musisz tez grac pozostałe pliki.One sa konieczne aby pliki mts czy m2ts były widoczne przez program HD Write. Pliki mts sa na karcie pamieci, a wgrane na dysk sa przemianowane na m2ts przez program HD Write
 

gabinet46

New member
panasonic HDC-SD60

Dzięki za odpowiedź ale ja mam te pliki już na twardym dysku kompa .Zdjęcia pokazuje w programie HD Writer bez zarzutu ale z nagrań wideo pokazuje tylko tytuły plików a filmów nie ma.Nie ma w okienku ALL ani AVCHD czy też MPEG2 i Still pic.Na dysku są jako MTS a w programie Writer są nie widoczne.Dlaczego tak jest?Dodam jeszcze ,że po podłączeniu kamery z laptopem za pomocą kabla usb program Writer odczytuje tylko zdjęcia ,które są na karcie pamięci a nagranego wideo nie widzi.Gdy sprawdzam odczyt karty na dysku laptopa pliki są w formacie MTS i Media Player Clasic je odczytuje.A Writer ich nie widzi i mimo starań nie daje się nic zrobić.Dasz radę pomóc?
 
Ostatnia edycja:

gabinet46

New member
panasonic HDC-sd60

Witam.Cały czas ten sam problem z obsługą plików wideo nagranych kamerą.Tak samo podczas podłączonego kabla USB do kompa ,jak i podczas odczytu karty pamięci na kompie.Na dysku pliki otwierają się programem Media Player Clasic .Natomiast program HD Writer AE przy podłączonej kamerze kablem USB nie odczytuje plików wideo a jedynie JPG.Plików wideo nie widzi z kamery jak i z dysku.W menu programu podane są jednak tytuły filmów, a plików "0".Jaka jest przyczyna,pytam fachowców ,bo nie mogę dojść do tego, bo na początku pliki były widoczne a teraz ich brak.
 

gabinet46

New member
Dodam jeszcze ,że na dysk z karty pamięci SDHC zapisują się 3 pliki DCIM,MISC oraz PRIVATE. Gdy klikam na PRIVATE otwiera się plik AVCHD ,klikam na AVCHD i otwierają się 3 pliki AVCHDTN,IISVPL oraz BDMV.Klikam na BDMV ,otwierają sie pliki CLIPINF,PLAYLIST oraz STREAM.Dopiero plik STREAM otwiera pliki MTS które zawierają kadry nagranego kamerą filmu.Tak to wygląda na dysku komputera. Natomiast takich plików o nazwie *cont u mnie nie widziałem.
 
Ostatnia edycja:

ted123

New member
Takie pliki otrzymujesz gdy bezpośrednio z karty SD zgrywasz do komputera.Ta karcie SD zapisane sa pliki w formacie blurey . Jesli wyjęta karte SD włożysz do czytnika kart sd to z poziomu programu HD Writer mozesz je odczytac w progranie i albo zapisac na dysku . Możesz je edytowac aby je odpowiednio przyciąć lub zmienic ich kolejność wyświetlania Zgrane programem HD Writer pliki zmieniają nazwe (jest to data nagrania filmu) i rozszeżenie z mts na m2ts.Program tez dodaje pliki sterujące
Poczytaj dokładnie instrukcje obsługi programu, chyba robisz jakiś bład przy zgrywaniu filmu z kamery
 
Do góry