Panasonic zamyka fabrykę plazm i ogranicza produkcję plazm kosztem ...

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Światowa recesja gospodarcza i niskie obroty oraz słaba sprzedaż telewizorów powoduje w Panasonicu redukcję produkcji ...
009_DSC_2111.jpg


Panasonic potwierdził że zamiast na produkcji plazm w 2012 skupi się na produkcji telewizorów LED LCD.
Najnowsze wiadomości nie jest dobre dla technologii plazmowych . Według prasy japoński koncern zamyka zakład nr 3 w fabryce w Amagasaki Hyogo.
fullhd
 

bluray

Banned
30 10 ogłoszą koniec PDP.
12 godx póżniej będą komunikaty Sama i LG.

To decka spóźniona o T R Z Y lata !

Amagasaki No. 3, the largest plasma panel factory in the world with production capacity of 330,000 panels per month, was completed in December 2009,
4 mln paneli rocznie, kilkanaście tyś. pracowników na oucie.
 
Ostatnia edycja:

redlum

New member
Bez reklam
Jeśli panasonic zmniejsza produkcję plazm i zwiększa LCD - jaki jest tego wniosek? Małe przekątne lepiej się sprzedają niż duże. Dotychczas Panasonic robił LCD <40'' i plazmy >40 cali, a sprzedaż LCD i tak była większa.

PS śmieszą mnie osoby które nienawidzą plazm - a czekają na telewizory OLED. Czemu mnie śmieszą? Bo OLED to jest taka lepsza plazma - działa na takiej samej zasadzie - poszczególne świecące pixele, a nie matryca z podświetleniem jak to jest LC. I to właśnie LCD jest ślepym zakątkiem który niedługo umrze.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Jeśli jeszcze ktoś nie zachowa kultury w tym wątku z automatu będzie tygodniowy odpoczynek.
 

kini0

New member
Bez reklam
No to lipa.... Nie kocham Panasa i jego plazm, ale zawsze jakaś konkurencja była dla innych producentów i coś się działo na rynku...
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
No to lipa.... Nie kocham Panasa i jego plazm, ale zawsze jakaś konkurencja była dla innych producentów i coś się działo na rynku...
Odpowiedz bardzo rozsądna, ktoś może za bardzo faworyzować jedną z technologii ale jeśli zniknie ta druga to ceny pierwszej pójdą w górę, nie jest więc rozsądne życzyć tak źle PDP jeśli ktoś uznaje jedynie LCD.

Na pewno lcd ma jeszcze szanse poprawić charakterystykę obrazu, był news tutaj niedawno o pewnym filtrze na kolory to tylko jeden z przykładów, sam jednak nie wiem czy kolejny raz kupie jakikolwiek tv na tej technologii, te wszystkie zachwyty w recenzjach (tak samo na tej stronie) nie przekładają się na rzeczywistą ocenę jakości, człowiek później kupuje i żałuje.
 

digitalus

Banned
Witam
Informacja nie jest precyzyjna bo w internecie mozna przeczytac ze panasonic ma cztery fabryki paneli plazmowych jedna w amagasaki, dwie fabryki[FONT=Verdana,Arial,Helvetica] w Osace i jedna w Szanghaju w Chinach.[/FONT] W informacji napisano ze zamyka pdp w amagasaki a pozostale?
Wczesniej tzn w kwietniu byly informacje ze panasonic przenosi produkcje pdp do chin
Panasonic zwalnia 40 tys. ludzi i przenosi produkcję do Chin - czy plazmy stracą na jakości? - Kino Full HD

cytat
Panasonic chce zwiększyć zyskowność biznesu TV, przenosząc produkcję plazm do Chin (jedna z linii produkcyjnych w kompleksie Amagasaki, wytwarzającym plazmy zostanie przeniesiona do Chin


Na pewno bedzie komunikat panasonica czy rzeczywiscie zakonczy produkcje pdp tak jak pioneer.
W 2009 roku tez byla informacja ze LG zakonczy produkcje pdp i nie byla to prawda
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/lg-nie-rezygnuje-ze-sprzedazy-telewizorow-plazmowych

Juz wszystko sie wyjasnilo . Przed chwila znalazlem taka informacje w internecie . cytat

Dzisiaj do naszej redakcji wpłynęło oficjalne stanowisko firmy Panasonic w sprawie doniesień agencji Reuters:

Panasonic, jak każdy producent elektroniki, stale monitoruje efektywność procesów produkcji, aby umacniać swoją pozycję lidera na rynku telewizorów plazmowych i LCD. Informacje zawarte we wspomnianym artykule nie pochodzą od Panasonic i firma ich nie potwierdza.

Powolny koniec plazm Panasonika - PC World - Testy i Ceny sprzętu PC, RTV, Foto, Porady IT, Download, Aktualności
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Przeczytalem ze panasonic przedstawi swoje wyniki finansowe i strategie rozwoju podczas konferencji prasowej .Polska strona internetowa podaje date tej konferencji ,30 pazdziernika tego roku
Panasonic zakoczy produkcj ekranw plazmowych? - TwojePC.pl
amerykanska strona cnbc podaje inny termin, 31 pazdziernika
News Headlines
Moze to rzeczywiscie juz koniec plazm panasonica .W jednym duzym sklepie internetowym,na stronie obok najtanszego modelu plazmy panasonica na ten rok jest taka informacja..PRODUKT ARCHIWALNY- prawdopodobnie nie będzie już dostępny w naszej ofercie.
jeszcze jedno zrodlo, informacje nie sa dobre.
Panasonic sprzeda fabryke LCD dla konkurencji
http://www.kinodomowe.idg.pl/news/3...ta.Panasonic.tnie.produkcje.TV.o.50.proc.html
 
Ostatnia edycja:

Huwi

New member
Szkoda, że Pineerr zrezygnował. Wiem, że sprzedawał dużo lepsze TV w niższej cenie niż np. LOEWE badziewiaki. LOEWE żyje PIONEER nie. Panas miał być spadkobiercą PIONKa. Był gorszy ale najlepszy z dostępnych. A teraz chlip chlip... komercja zaleje świat (nie jakość). Choć z drugiej strony LEDY Panasa jakościową odstają na plus. Brakowało tylko dużych przekątnych. Jeśli takie się pojawią to może znów się potasować wśród firm LEd'owych :)
 

borino2

New member
To ci newsy...a ja niedawno kupiłem plazmę panasonica - 42g30 . Mam nadzieję, że nie zrezygnują, w krótkim czasie ze wsparcia dla tych telewizorów i będą wychodzić update-y firmware.:|
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Chciałbym aby plazmy żyły jak najdłużej. Ale wina tego stanu rzeczy leży po wielu stronach .
Czy zaakceptowailibyście wyższe ceny po to aby technologia została ?
Ja tak.
I tak te powinien myśleć Panasonic globalnie . Cena jest ważna ale nie najważniejsza. Wiele lat spędziłem przy tej firmie, albo obok niej. I nigdy nie było perspektywicznych działań oprócz słowa "push" .Zawsze liczyło się tylko upchnięcie czy wypchnięcie towaru - nie ważne czy się na nim zarabia czy nie. Tak się musiało skończyć. I jeśli nikt po drodze nie zarabia , ani producent, ani hurtownia , ani sklep - to jest tylko jedno pytanie ?
Jak długo to będzie trwać ?
Jak widać i tak trwało długo. W firmach Panasonic czy Sony zapomniano o sprawie ekonomii . I nie kierowano się ostatnimi czasy żadną wizją.
I nie ma znacznie jak ogromna jest firma - czeka ją jedynie większy upadek.
Chyba że będzie prowadzić swoje sklepy jak np TCL w Chinach.

Szkoda wielu straconych lat . Obecnie sytuacja ani na jotę nie jest lepsza.
I z pryzmatu Polskich działań ( jeśli są akceptowalne przez Japonię) biada czeka Panasonica, biada.
I nie chcę broń Boże być złym prorokiem , daleko mi do tego ale jak się widzi proste rozwiązania które wprowadziły inne firmy i które działają rewelacyjnie, pcha się na usta pytanie - czy Ci na górze są ślepi?
 

brun

Member
płacz i zgrzytanie zębów, chyba kupie 65vt30 na otarcie łez.

jeszcze kiki dołożył bym tu jako winowajce lobby lcdków, większość klientów niestety wchodząc do sklepu pyta o ledy, nie plazmy, jaość obrazu jest na dalszym planie, liczy się być trendy i top mieć cienki telewizor.
mam nadzieje że coś się jednak odwróci
 

Dżon Bondżoe

New member
ufff - jak to dobrze, ze człowiek kupił wspaniałego vt30. Teraz tylko wejdą OLEDY i nie ma co płakać. Fakt - ktoś tu napisał, że LCD to ślepy zaułek - i ja się z tym zgodzę.
ale plazmy nie są bez wad. Inn historia to OLEDy...

Do roboty robić duże oledy.
 
Do góry