Panasonic wt60 nie dziala po burzy

1986lukasz

New member
Witam,
Chciałem zapytać czy warto jest naprawiać tv po spaleniu w wyniku wyładowania atmosferycznego. Piorun trzasnął mi w dom i popalił tv ampli i dekoder tv. Pytam was o opinie czy warto oddać go do naprawy czy kupić nowy tv. Chodzi mi głównie o koszty naprawy. Jakie mogą być wysokie. Tv oczywiście już bez gwarancji, zresztą tego chyba nie uwzględniła by.

Pozdrawiam
 

1986lukasz

New member
Przynajmniej ktoś wie ile może wynosić koszty wymiany płyty głównej. Czy będzie to opłacalne. Może komuś też "pierun" pokopał tv i oddał do naprawy ile wtedy zaśpiewali za naprawę?
 

venomas200

New member
Bez reklam
Mi jak kiedyś "kineskopa" popiescil piorun to było już pozamiatane. Wszystko się spaliło. Bez ekspertyzy fachowca nikt nie pomoże

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przeważnie roztapia płytę główną poprzez zabezpieczenia.
Z tych co ja widziałem żaden nie nadawał się do naprawy.
Tym bardziej, że części do plazmy raczej trudne do zdobycia.
Ale wizyta w serwisie to koszt oceny 100 - 200 zł , więc bym z VT60 nie rezygnował.
 

1986lukasz

New member
Rzeczoznawca wycenił że poszło po antenie i każdy układ może być spalony, koszty naprawy nieopłacalne. Zasilacz ok.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Po raz kolejny trzeba przypomnieć, że podczas burzy nie tylko powinno się wyciągnąć wtyk z sieci ale i kabel antenowy. Trzeba odizolować sprzęt od każdego kabla który idzie na zewnątrz.. Tak samo modem do którego po lanie są podpięte ampl, konsole itp.
 

1986lukasz

New member
Ja to moge potwierdzić, niestety ja nie zdążyłem wyłączyć ponieważ piorun uderzył dopiero co wszedłem do domu. Wracałem z zakupów... Oprócz tv spalilo mi również amplituner i dekoder sat oraz konwerter...
Także wyłączajcie sprzęty tak jak pisał @Caparzo
 
Do góry