Panasonic vs Sony

żona

Banned
Witam, w nie dalekiej przyszłości(1-2miesiące) zamierzam kupić nowy LCD. Zdecydowałem, że ma być UHD i HDR, wielkość ok. 55. W trakcie czytania opisów, opinii, testów doszedłem do tego, że im więcej informacji, tym większy mętlik, ale wybór zawęził się do 2 modeli. Sony KD-55XD8505 i Panasonic TX-58DX780E. To co mają na "pokładzie" oba modele jest dla mnie wystarczające. Tu poproszę o radę. Panasonic jest o 1k zł droższy od Sony, czy różnica między tymi urządzeniami jest tak duża i zauważalna, że warta tych pieniędzy?
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Witam, w nie dalekiej przyszłości(1-2miesiące) zamierzam kupić nowy LCD. Zdecydowałem, że ma być UHD i HDR, wielkość ok. 55. W trakcie czytania opisów, opinii, testów doszedłem do tego, że im więcej informacji, tym większy mętlik, ale wybór zawęził się do 2 modeli. Sony KD-55XD8505 i Panasonic TX-58DX780E. To co mają na "pokładzie" oba modele jest dla mnie wystarczające. Tu poproszę o radę. Panasonic jest o 1k zł droższy od Sony, czy różnica między tymi urządzeniami jest tak duża i zauważalna, że warta tych pieniędzy?
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Witaj, podstawowa różnica jest taka że Sony ma matrycę IPS (słaby kontrast i gorsza czerń wieczorem) a Panasonic VA , uważam że warto dopłacić ten tysiąc - no i 3 cale więcej zawsze robi różnicę.
 

Szym3k

Member
Możesz też wziąć DX750 - podobno różni się tylko tym od 780, że ma jeden a nie 2 tunery sat. Dodatkowo Panasonic ma 3D a Sony nie. Z kolei SOny ma Androida a Pasna Firefox OS. Sam musisz podjąć decyzję.
Ja 2 dni temu wybierałem między Sony 9305 a Panasem 750. Jutro Panas zagości u mnie w domu ;) .
 

żona

Banned
Dziękuję za szybką odpowiedź. Powiem szczerze, że oglądając oba TV w sklepach, porównując z innymi markami jak Samsung, JVC, LG, różnicę nawet ja zauważyłem. Trudniej jest tą różnicę zauważyć (przynajmniej dla mnie) odnośnie tych dwóch, wydaje się że mają obraz super :) Jeszcze raz dzięki za sugestię.
Szym3k, 750 to prawie kalka 780, czytałem, znam różnice ("na papierze"), bardziej chodzi mi o to, czy te różnice są warte ceny, jestem laikiem w temacie i trudno mi to ocenić ;)
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Dziękuję za szybką odpowiedź. Powiem szczerze, że oglądając oba TV w sklepach, porównując z innymi markami jak Samsung, JVC, LG, różnicę nawet ja zauważyłem. Trudniej jest tą różnicę zauważyć (przynajmniej dla mnie) odnośnie tych dwóch, wydaje się że mają obraz super :) Jeszcze raz dzięki za sugestię.
Szym3k, 750 to prawie kalka 780, czytałem, znam różnice ("na papierze"), bardziej chodzi mi o to, czy te różnice są warte ceny, jestem laikiem w temacie i trudno mi to ocenić ;)


780 ma 2 tunery sat oraz PAP/PIP/POP , jeśli będziesz podłączać zewnętrzny tuner satelitarny to
wystarczy że kupisz 750-ke
 

MatteBlack

New member
Panasonic upada pod wzgledem smarta - firefox zostal porzucony. Jednak jezeli masz wybor pomiedzy Sony na IPS a czyms na va wybor jest prosty - VA. Nie daj sie namówić na IPSa, no chyba ze jest to np. AX900... :)
 
Tanie IPSy sobie odpuść (np. Philips, LG)

Bierz Panasonic TX-58DX750E - dobra matryca VA, 120hz, widoczny efekt HDR (choc bez szału).
Do tego dokup sobie np. Xiaomi Mi Box i masz smart o 2 klasy lepszy niz w najdrozszych TV aktualnie na rynku. Zero zawieszeń - pełne wsparcie.
 

barburian

New member
Bez reklam
Upadek

Panasonic upada pod wzgledem smarta - firefox zostal porzucony. Jednak jezeli masz wybor pomiedzy Sony na IPS a czyms na va wybor jest prosty - VA. Nie daj sie namówić na IPSa, no chyba ze jest to np. AX900... :)


No tak nie do końca upada skoro w telewizorach na rok 2017/18 nadal stosuje i rozwija firefoxa
o czym oficjalnie poinformował.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Panasonic upada pod wzgledem smarta - firefox zostal porzucony. Jednak jezeli masz wybor pomiedzy Sony na IPS a czyms na va wybor jest prosty - VA. Nie daj sie namówić na IPSa, no chyba ze jest to np. AX900... :)

Cóż, jeżeli nawet Kiki pisze, siejąc niestety zamęt, to nie dziwie się, że inni są przestraszeni. Wyobrażacie sobie, że Panasonic opuści swój system i zostawi klientów na lodzie?
 

żona

Banned
Cóż, jeżeli nawet Kiki pisze, siejąc niestety zamęt, to nie dziwie się, że inni są przestraszeni. Wyobrażacie sobie, że Panasonic opuści swój system i zostawi klientów na lodzie?
Panowie, spokojnie, widzę ze niektórzy wywołują "Gównoburzę". Jeśli chodzi o odpowiedzi i opinie Kikiego..., chyba każdy kto na forum jest dłużej jak tydzień zna je zanim zada pytanie:lol:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wystarczy że przejdzie na Androida i powstanie problem update - czyli tak jak opisane. Pożyjemy zobaczymy.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Dla mnie w TV mógłby być Windows 3.1. Oby tylko chodził Netflix, Amazon i streaming YouTube oraz miracast z urządzeń przenośnych. Reszta mi dynda. Jakość obrazu to jest to, co się liczy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że liczy się zawsze obraz i tylko obraz.
Ale z opisów użytkowników nie to spędza im sen z powiek ale niedziałające jakieś elementy systemu, dlatego diabeł tkwi w szczegółach.
 
Do góry