Panasonic vs Samsung

19ralf78

New member
witam,
planuję zakup telewizora i kina domowego, proszę więc o poradę w sprawie TV.
Na oku mam plazmę Panasonic TX-42G30E ale jest też Samsung 40D6750.
Nie zależy mi na 3D, TV służył będzie do codziennego oglądania seriali, filmów, sportu. No i bajek dziecka.
Odległość do oglądania wieczorem - 3m. W ciągu dnia różnie, nawet 1,5m (przy stole).
Pokój jest słoneczny w lecie, od 11.00 mam słońce, do wieczora, ale w lecie przeważnie mam zaciągnięte rolety podczas oglądania.

Nie piszcie tylko proszę, że to za mały rozmiar jak na tę odległość, bo większy nie wejdzie.

Acha, zależy mi też na oglądaniu filmów .mkv, z dysku twardego, ale to przez kino będzie realizowane.

Co waszym zdaniem będzie lepsze: plazma czy LED?

Z góry dzięki za porady.
 

19ralf78

New member
No to mam zgryz..
Wyczaiłem, że w Euro mają też SONY KDL 40NX800, zamiast tego Samsunga mógłby być... no ale dalej nie wiem czy bardziej w plazmę iść czy w LED-a, a post pierwszy nie pomógł (porównanie i porady) :)
Jeśli plazma to chyba tylko ten Panasonic a jeśli LED to chyba ten Sony, bo jak pisałem na 3D mi kompletnie nie zależy..

Acha, podpięta będzie N-ka pod ten TV..
 

don111

Banned
jeśli oglądasz głównie filmy to bierz zdecydowanie plazmę, jeśli programy rozrywkowe, sport - dobry LED wypadnie tu równie dobrze, czasem nawet lepiej ale ważna też jest pora oglądania, w zaciemnieniu generalnie lepiej wygląda plazma (charakterystyka świecenia i brak wad podświetlenia typowych dla LED), LED wypadnie lepiej w jasny dzień (choć akurat ten Samsung ma szybę, więc odbicia będą również)
jeszcze jeden aspekt - LED to bardziej efektowny obraz, plazma delikatniejszy, naturalne kolory, świeci w sposób mniej agresywny (docenisz w zaciemnieniu - to nie tylko kwestia ustawień kontrastu)
 
Do góry