Panasonic vs Samsung 42"

nowy66

New member
Proszę użytkowników - obeserwatorów - o porównanie odpowiedników tj.

42 PV 60E vs 42 C7H

oraz

42 PV 600E vs 42 Q7H

Wydają się być bezpośrednimi konkurentami. Porównanie może być interesujące...

pzdr
 

nowy66

New member
A jednak ...

w MM King Cross Poznań stoi 42Q7H. I jest to zdecydowanie miły widok.

Powtórzę : ZDECYDOWANIE MIŁY WIDOK.

Obraz mimo, że chyba z kabla nawet z bliska jest baaaaardzo dobry. Warto zobaczyć. Ceny nie podali - bo chyba całkiem nowa dostawa.
Wykonanie super. Obraz super.

Z Panasoniców jest tylko PA60, PV żadnego. Czekam aż będzie. Czas na porównania przyjdzie.

pzdr
 

nowy66

New member
Jeszcze kilka uwag nt cen za naszą zachodnią granica tych modeli.

42PV60E - ceny zbliżone do polskich (w przeliczeniu 6.8-7.0)
42PV600E - na razie brak - nawet na oficjalnej stronie producenta (mimo, że 37PV600E już jest, jest też 42PX600E z tunerem i są w wysokich poziomach cen - odpowiednio ok.7.8 i 8.8 ) Ceny 42 PV600E powinny więc również zejść do "naszych" poziomów. Pewnie dlatego, że produkowane w Czechach.

Po co to piszę? Bo podobne rzeczy dzieją się z nowymi samsungami.

Uboższy (C7H) model rozpoczął karierę od poziomu 6.5, teraz prawie 7.0; droższy model (Q7H) rozpoczął od cen podobnych do obecnych polskich (8.4) teraz zszedł do racjonalnych 7.3.
A teraz moje wnioski : Ten kto czeka na znaczący spadek cen Panasoniców może sobie darować najbliższe 4-5 mcy, a ten kto będzie chciał kupić nowe Samsungi niech poczeka max 2 mce.

Odpowiedniki Samsungów będą tańsze od Panasoników. Kwestia tzw. pozycjonowania marki.
No i pozostaje tylko jakość obrazu do decyzji. Ja już zdecydowałem - albo 42PV600E albo 42Q7H.

pzdr
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mówiąc nie ma dostepu - miałem na myśli nie możemy jeszcze kupić.
Ale dostaną się w nasze ręce. Na razie jutro dostawa 50 PV 600 więc coś tam się wyjaśni.
 

nowy66

New member
kiki napisał:
.... Na razie jutro dostawa 50 PV 600 więc coś tam się wyjaśni...

I co wyjasniło się ? Bo tymczasem PS42Q7H już zniknął z MM Poznań a 42PV nie mają (podobno na razie).

pzdr
 

jaroslavus

New member
Spadek cen samsungów

podobno samsungi, śladem LG, mają spaść na dniach z ceny. Czy zna ktoś szczegóły. Głównie chodzi mi o 42Q7H
 

nowy66

New member
jaroslavus napisał:
podobno samsungi, śladem LG, mają spaść na dniach z ceny. Czy zna ktoś szczegóły. Głównie chodzi mi o 42Q7H

Skąd ta info : "..podobno mają spaść ceny.."? Jakieś pewne źródło?

pzdr
 

bart

New member
niewlasciwych jezykow sie uczylem :) - królestwo za tłumacza !
Ciekawe te gwiazdki - LG bije Pioniera ... Ciekawe jak oceniali by LG PC1R
 

adrianus

New member
Czytając wiele opinii na różnych forach zauważyłem,że LG ma doskonałe noty przede wszytskim z krajów Beneluxu i krajów skandynawskich.
 

nowy66

New member
No to doczekaliśmy się "ruchu w dobrym kierunku" PS42C7H cena w ok. 6390 a PS42Q7H w okolicach <8000. Cena tego drugiego jeszcze spadnie (porównanie ce w D). Ceny ze stolikami. Ten lakier fortepianowy wygląda imo lekko sztucznie;)

Widziałem 42C7H w MM Poznań KingCross i majakiś taki lekko "zamglony" obraz - jakby był schowany za cieniutkim pergaminem - czy to jest cecha ogólna plazm?

pzdr
 

nowy66

New member
Myślę, że ciekawa informacja dla potencjalnych kupców :

Panasonic PV60/600 - miejsce produkcji : Czechy
Samsung C7H/Q7H - miejsce produkcji : Słowacja

pzdr
 

nowy66

New member
kiki napisał:
nie ma jeszcze dostępu do Samsungów.

Kiki, minęło już prawie 2 miesiące - czy są już jakieś oceny Samsungów? Jakieś oceny klientów- czy też fachowców?

Na niemieckich i francuskich tudzież angielskich forach napisane jest o problemach z przechodzeniem czerni w zieleń i pojawiania się różnokolorowych pikseli w prawym dolnym rogu (potem już wyeleiminowane przez Samsunga modyfikacją programu). Poza tym same dobre lub bardzo dobre oceny.

Liczę, że ktoś już któregoś z nowej serii Samsunga kupił ...

pzdr
 

nowy66

New member
Ponieważ nie ma żadnego odzewu, postanowiłem samodzielnie sprawdzić i porównać kilka plazm ze sobą. I tak w MM Poznań Franowo można porównać naprawdę kilka modeli : ponieważ tutaj mowa jest o Pana vs Sami, to skupiłem sie tylko na nich.

Na ścianie wiszą w niedużej odległości od siebie 42PA60 i 42C7S, troche dalej Q7H (czyli w zasadzie C7H w innej obudwie). Porównywałem obrazy z sat (Eurosport, SAT1 i TP3).
a. Najbardziej "miękki" obraz Q7H, najbardziej sztuczny C7S, najbardziej naturalny PA60.
b. największa dokładność obrazu (na trawie ME w LA) PA60, potem Q7H i dalej C7S (w tych dwóch ostatnich zlewają się w masę zielonej breji)
c. najjaśniejszy obraz - znowu taka sama kolejność. (samsungi mają jakby delikatną mgłę przed właściwym obrazem)
d. czerń i szczegóły w czerni - znowu to samo (samsungi zlewają czerń w jedną masę - widok na marynarce w prążki)
e. szczegóły ławek na trybunach - znowu to samo. (wszystkie trzy mają wyraźne załamania linii poprzecznych, ale Pana jakby mniej)
f. ilośc możliwych regulacji - bezwzględnie samsungi przez Panasonikiem
g. wygląd - dla mnie Samsungi są bezkonkurencyjne -ale sprawa indywidualna.
h. minimalna odległość bezstratna i tym razem bazapelacyjnie Q7H, C7S i dalej PA60. Dla samsungów nawet 1.0-2m to jest żaden problem. Dla Panasa min 2-2.5, bliżej wyraźna pikseloza.

Krótko - jestem trochę zawiedziony Samsungami, i jeśli PV60 gra lepiej od PA60 to nie jest dziwna jego popularność, zwłaszcza w tej cenie.

I na koniec - w niedużej odległości od tych obserwowanych trzech - stoi Sharp 32GA9E. Mimo mojej niechęci do LCD uważam, że jest to najlepszy panel jaki widziałem do tej pory - w każdej z ww "kategorii" był nr 1 BEZAPELACYJNIE. Nawt czerń, zero smużenia, szczegóły, kolory, kontrast, ... wszystko !!. A stoi tego tam trochę (i mój faworyt Toshiba 37WL66 i JVCS40 i JVCM37 i inne Sharpy GD8, P70)

pzdr
 

jan012

New member
Witam,
jeśli byłeś w MM na Franowie to 500 m dalej jest EURO AGD gdzie mają wystawionego Panasa 42PV60, którego obraz jest zaprzeczeniem wszystkiego dobrego co na tym forum na temat tej plazmy wyczytałem. Jestem przekonany, że obraz był po prostu żle ustawiony, za ciemny, przejaskrawiony, kolory jakieś brunatne, jednak znalezienie pilota przez gościa z obsługi sklepu było ponad jego siły. Jeszcze kilka innych plazm, również Samsungi, było podobnie "ustawionych". Porównywanie czegokolwiek w takich warunkach jest niemożliwe. Bardzo dobrze prezentowały się natomiast wszystkie LCD, wygląda to tak jakby sklep miał lepszy interes na sprzedaży LCD. Gdyby jakiś zupełnie "zielony" gość wszedł do tego sklepu z zamiarem kupna czegoś płaskiego to na plazmy nawet by nie splunął.
pzdr
 

nowy66

New member
Każdy z opisywanych modeli ustawiałem samodzielnie tj. na ustawienia optymalne (wg różnych forum) 60-65 kontrast, reszta po ok. 50%, później starałem się trochę ustawić pod siebie, nie zwracając uwagi na ew. docieranie itp. Ale fakt - większość sklepów w ogóle nie ustawia, z kartonika i już;) .
 

akab

New member
jan012 napisał:
Witam,
jeśli byłeś w MM na Franowie to 500 m dalej jest EURO AGD gdzie mają wystawionego Panasa 42PV60, którego obraz jest zaprzeczeniem wszystkiego dobrego co na tym forum na temat tej plazmy wyczytałem. Jestem przekonany, że obraz był po prostu żle ustawiony, za ciemny, przejaskrawiony, kolory jakieś brunatne, jednak znalezienie pilota przez gościa z obsługi sklepu było ponad jego siły. Jeszcze kilka innych plazm, również Samsungi, było podobnie "ustawionych". Porównywanie czegokolwiek w takich warunkach jest niemożliwe. Bardzo dobrze prezentowały się natomiast wszystkie LCD, wygląda to tak jakby sklep miał lepszy interes na sprzedaży LCD. Gdyby jakiś zupełnie "zielony" gość wszedł do tego sklepu z zamiarem kupna czegoś płaskiego to na plazmy nawet by nie splunął.
pzdr
Dziwne bo w Warszawie w euro agd sprzedawcy też nie mogli znaleść pilota i plazmy też były ustawione słabo przy lcd sharp stał gośc i namawiał do kupna zmowa jakaś chyba
 
Do góry