PANASONIC vs PHILIPS vs SAMSUNG - 55"

Buczer84

Member
Dzień dobry,

Proszę o pomoc w zakupie TV 55" do salonu:
1. Odległość od ekranu: ok. 2-3m z kanapy
2. Będzie wisiał na ścianie zachodniej.
3. Okna na południe - słońce od 6 do 18 :)
3. Pokój: 20m2
4. Programy - głównie sport i filmy DVD - trochę PS3
5. Oglądam - od 20 + soboty od 15
6. Wieczorem oglądam - sport przy światłem, filmy bez
7. Pozycja na wprost TV - 2-4 osoby
8. Opcjonalnie SMART TV.
9. Obraz najlepszy z możliwych - ale tak naprawdę wymagający nie jestem bo i tak różnic nie dostrzegę :p jak obok siebie stać nie będą.
BUDŻET - najlepiej 1000 zł :) czyli im mniej tym będę bardziej zadowolony.

To co znalazłem w sklepach:
1. Samsung UE55F6800 lub Samsung UE55F6770
2. Philips 55PFL7007K lub Philips 55PFL7108K
3. Panasonic TX-L55ET60E
4. LG 55LA740S
5. może jakiś SONY, ale to w ostateczności...

Raczej SHARP, TOSHIBA mnie nie przekonują...
... wyglądem - a to niestety jest istotne.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy Twoich obawach i warunkach i tak pozostałbym przy wielkości 55".
Z tych co podałeś tylko Philips 55PFL 7108 jest w klasie premium.
I ma extra wyposażenie.
Mam go w domu wiec mogę Ci polecić.
Sam ambilight już zrobi na Tobie duże wrażenie.
Ale najważniejsza jest czerń, skalowanie i płynność obrazu.
 

Buczer84

Member
Dziękuję za odpowiedź Kiki.

Byłbym wdzięczny, jeżeli ktoś pokusiłby się o porównanie w/w TV lub np. dodanie czegoś godnego polecenia od siebie.

Co do Philipsa to był moim faworytem obok Panasonica, który i estetyką i ceną najbardziej mi odpowiadał.
Choc ambilight rzuca mnie na kolana :)

Nie będę ukrywał, że liczę na więcej ... opinii.

Pozdrawiam.
 

kini0

New member
Bez reklam
Co do płynności obrazu sugeruję gdzieś zobaczyć samemu...
Posiadam 55pfl6007 i jeżeli w tym modelu Kikiego są te same algorytmy poprawiające płynność to nie da się na to patrzeć... -teatr. Przy wyłączonym HD NM jest poprawnie
 

kini0

New member
Bez reklam
Kiki, proszę Cię....
-TV kupowany u Ciebie i kalibrowany przez Ciebie... a co do upłynniaczy obrazu jest tam tylko jedna opcja w 3 poziomach nasilenia.
Jak dla mnie jest to taki TV w wersji "Beta".... działa, ale jak, to inna sprawa.
 

Buczer84

Member
Witam,
Z góry przepraszam, że odświeżam tak stary temat, ale z racji braku zdecydowania i wielu wzajemnie wykluczających się opinii na temat, a także powiększenia rodziny - temat upadł.
Teraz ponownie wraca i w zasadzie staję przed tym samym wyborem.

Mianowicie:
Panasonic 55ET60 lub w ostateczności jak stanieje 55DT60
oraz
Philips 55PFL7008/7108 lub j/w 55PFL8008.

Z racji, że do końca lutego chciałbym powiesic TV na ścianie jeszcze raz proszę o pomoc.

Powtórzę najważniejsze sprawy:
TV ma służyć do oglądania sportu i filmów BR.
Wydać chcę jak najmniej, ale TV ma by funkcjonalny - nie chciałbym czeka 5 sek az mi sie program przełączy.

Z góry dziękuję.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,
Z góry przepraszam, że odświeżam tak stary temat, ale z racji braku zdecydowania i wielu wzajemnie wykluczających się opinii na temat, a także powiększenia rodziny - temat upadł.
Teraz ponownie wraca i w zasadzie staję przed tym samym wyborem.

Mianowicie:
Panasonic 55ET60 lub w ostateczności jak stanieje 55DT60
oraz
Philips 55PFL7008/7108 lub j/w 55PFL8008.

Z racji, że do końca lutego chciałbym powiesic TV na ścianie jeszcze raz proszę o pomoc.

Powtórzę najważniejsze sprawy:
TV ma służyć do oglądania sportu i filmów BR.
Wydać chcę jak najmniej, ale TV ma by funkcjonalny - nie chciałbym czeka 5 sek az mi sie program przełączy.

Z góry dziękuję.
Witam uprzejmie,
Z tych co wybrałeś , to moim skromnym zdaniem telewizor Philips 55PFL8008S/12 będzie najlepszym wyborem.
Dobrze jednak byłoby , abyś sam zapoznał się z tym modelem "na żywo" , ponieważ to Tobie i Twojej
Rodzinie umilać będzie część wolnego czasu , gdy będziecie oglądać wszelkiego rodzaju programy telewizyjne i nie tylko .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Buczer84

Member
A czy ktoś może powiedziec coś więcej...

Dodam, że dziś oglądałem Samsunga F8000 i Sony W905 i 805 i żeby mnie rzuciły na kolana to bym nie powiedział.
Dlatego fajnie byłoby, żeby TV był dobry - a nie najlepszy - bo pewnie wielu rzeczy o których tutaj piszecie i tak nie zauważę :p

Mam w domu Panasonica LCD LZ-37 2008r i obraz jest bardzo dobry. Dwa lata temu kupiłem Samsunga 40ES8000 i mimo że tani nie był to poza wyglądem wielkiej różnicy nie widzę odnośnie starszego o 4 lata TV.

Ja dopiero teraz po 6 latach oglądania Panasonica, zauważyłem, że przy górnej krawędzi ma jasniejszą chmurkę na czarnym tle :p i to tylko dlatego, że dużo się o tym pisało w przypadku narzekania właścicieli Philipsów.

Podsumowując - TV dzielę wizualnie - z jednej strony :
1. PHILIPS 55PFL7108/7008 - czyli na + ambilight, a na - sto innnych problemów o których piszecie..

i reszta ... bez ambilight.

I tu moje pytanie - jak wolno działa Menu w Philipsach i SMART ??
U mnie w okolicy nie mogę się nim pobawic, a nie mam czasu na jeżdżenie dalej w jego poszukiwaniach.
Więc jeżeli z Philipsem, który jest dla mnie faworytem własnie poprzez ambilight (pewnie po tygodniu mi sie znudzi)- jest tak źle, a mimo wszystko musze zapłacic za niego prawie 7000 zł.
To wybór jest prosty - biorę cokolwiek w 55" co będzie tanie i ładne i pewnie skończy się na Panasonicu 55"ET60 za 5000 zł.
Ale jeżeli jednak nie jest aż tak tragicznie - to chyba ambi wygrywa.

I to jest jedyny mój dylemat :)
Proszę o konkretne informację - i jadę kupic TV.

Pozdrawiam.
 
Do góry