PANASONIC Viera TX-P42X60B / TX-P42UT50E / TX-P42ST30B / TX-P42G30B

mobix

New member
Witam...

Jak wiele osób korzystających z tego forum, staję przed wyborem nowego telewizora. Do tej pory używam 32" Samsunga LCD, którego kupiłem w 2006 roku. Niestety, ale 3 lata temu pojawiły się pierwsze plamy na boku, a teraz już prawie połowa ekranu ma jakieś plamy/zacieki, czy jak to tam nazwać. Zresztą nieważne...

Wiele czytam o telewizorach, opinie, testy itp itd i nadal nie wiem co wybrać. Na pewno chcę 42" i raczej plazmę Panasonica. W przedziale cenowym 500-600 funtów (mieszkam w Anglii) wybrałem 4 modele, które są w temacie, czyli:
- TX-P42X60B
- TX-P42UT50E
- TX-P42ST30B
- TX-P42G30B

Pierwszy z nich to tegoroczny model, drugi zeszłoroczny, a dwa ostatnie z 2011 roku. nie jestem specem od plazm i dlatego chciałbym się zapytać w co warto zainwestować? Czy tegoroczny model, jednak z poprzednich lat, ale z wyższej półki?

Telewizor będzie oglądany z odległości 2-3 metrów w jasnym pokoju. Stolik stoi na ścianie pomiędzy oknem i podwójnymi drzwiami z wyjściem na ogród. Ja głównie będę oglądał sport (żużel, piłka nożna), żona - filmy, synek - bajki.

Jeżeli ktoś będzie chciał mi pomóc w dokonaniu wyboru, to będę wdzięczny.

Aha... i czy warto inwestować w Full HD? Sygnał będzie szedł z Mediaboxa z nc+.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Witam
Zaczniemy od konca:)
TX-P42G30B to model z 2011 roku z filtrem antyrefleksyjnym.Bardzo dobre oceny w testach .
Panasonic TX-P42G30B/ TX-P42G30/ TX-P50G30B (G30) Plasma TV Review
Ten model telewizora ma znajomy. Polecilem aby kupil ten telewizor. Plazma sprawuje sie bardzo dobrze, dziala bez usterki.
TX-P42ST30B to tez plazma z 2011 roku ale wyzszy model 3d.Jeszcze lepszy poziom czerni.Plazma z filtrem antyrefleksyjnym.Bradzo dobra jakosc obrazu .
ST33jpg_xpnxnsq.jpg

Przykladowo to zdjecie st33 ,odpowiednik st30. st33 na jest przeznaczony na rynek niemecki w st30B jest glowica dvb-t2 .Do odbioru programow z naziemnej telewizji cyfrowej w anglii.
UT50 to model z 2012 roku bez filtra antyrefleksyjnego , plazma full-hd
tx-p42x60b to model telewizora na ten rok czyli 2013 ale bez filtra antyrefleksyjnego , rozdzielczosc telewizora hd ready.
Jesli przeszkdzaja odblaski to st30 lub g30.
W UT50 i X50 brak filtra antyrefleksyjnego ale jakosc obrazu na bardzo dobrym poziomie.
 
Ostatnia edycja:

mobix

New member
Dzięki za informacje. A czy model TX-P42UT50B ma powłokę antyrefleksyjną? Bo nie mogę znaleźć informacji na ten temat.
 
Do góry