Panasonic V20 moduł CI

piwalek

New member
Witam

Wczoraj kupiłem moduł ncam TNK HD . O dziwo instalacja i autoryzacja zajęła tylko z 10 min SMS ( kilkukrotny reset telewizora - samo wszystko się pobrało i wczytało nowe oprogramowanie do modułu ). Dekoduje mi wszystkie programy oprócz TVP HD ( przynajmniej te które znalazł tuner a znalazł tvp hd chyba na 3 pozycjach ). Jakie parametry macie dla tvp hd aby ten moduł je zdekodował ?
Brak polskich znaków w EPG. Na niektórych programach brak epg albo jest tylko godzinę do przodu ( np tvn hd ) co wyklucza zaprogramowanie nagrania na dysku. Programy sd ok. HD - szatkowanie przy zachmurzonym niebie ( szczególnie na tvn hd ) . Parametry sygnału - jakość ok 60-80 zielone , siła ok 80 - brak tam liczbowych oznaczeń. Antena 120 ok ustawiona jak nią ruszam to sie na minus raczej zmienia. Jeszcze sie zastanawiam czy to nie np wina konwertera - ma z 8 lat .

Pozdrawiam
 

Samur_aj

New member
Ja mam TVP HD na 11257MHz, H. U mnie nie ma problemu z polskimi znakami w EPG, chyba że takowych nie nadają np na FilmBoxe. Z EPG widzę małe problem w oprogramowaniu TV. Jeśli TV dostanie informacje o EPG to ich nie zapamiętuje. Wygląda to tak jak by informacje pobierał od początku za każdym przełączeniem kanału. Nie pobiera też w tle informacji do przodu na cały dzień, dopiero po włączeniu EPG.
 
Ostatnia edycja:

piwalek

New member
Ja mam TVP HD na 11257MHz, H. U mnie nie ma problemu z polskimi znakami w EPG, chyba że takowych nie nadają np na FilmBoxe. Z EPG widzę małe problem w oprogramowaniu TV. Jeśli TV dostanie informacje o EPG to ich nie zapamiętuje. Wygląda to tak jak by informacje pobierał od początku za każdym przełączeniem kanału. Nie pobiera też w tle informacji do przodu na cały dzień, dopiero po włączeniu EPG.
Faktycznie po ręcznym wpisaniu tego transpondera znalazł jeszcze jedno TVP HD i odkodował . Dzięki. Epg co do polskich znaków to faktycznie masz rację. Jedyne co wkurza to jego bardzo wolne odświeżanie .
Pozdrawiam
 

czaki99

New member
Witam,
mam moduł Astona 2.25 i na C+ HD mam brak dźwięku polskiego obraz się wyświetla a na ekranie jest komunikat "Kanał zakodowany" po zmianie dźwięku na angielski wszystko gra. Na pozostałych kanałach HD wszystko ok. Dodam iż na Arivie C+ HD z tym modułem działa poprawnie z językiem polskim. Co może być przyczyną?
 

piwalek

New member
Witam

Po tygodniu stwierdzam że jednak nie do końca jest ok z tym modułem ncam TNK HD. Co jakis czas ( u mnie w przeciągu tygodnia 2 razy się zdarzyło ) TV traci kontakt z modułem ( tak jakby go nie było w slocie ). Trzeba wyłączyć i włączyć TV ponownie żeby znowu załapał. Nie byłoby problemu pewnie ale już 2 razy nie nagrał mi się przez to zaprogramowany film na dysku zewnętrznym podłączonym do TV co czyni ten sposób uzytkowania tego urządzenia bardzo mało wiarygodnym. ( szczęście że nie były to zaprogramowane seriale żony :mrgreen: ).

Pozdrawiam
 

tomik696

New member
po wiely miesiacach tvn i eurosport 2 hd sa odbierane przez moduł CI w v 20 . panasonic zrobił dobra robote i zmienił soft i mozna bez problemu odbierac tvn. wystarczy zadzwonic do serwisu panasonka i po problemie.. pozdrawiam...
 

szymonola

New member
Nadal nic nie rozumiem .Ja mam soft 2.601 i nie mam eurosportu 2 hd choc do ok.05.04.2011 był.
Z tego co piszesz wnioskuje ze jak zdzwonie do Panasonica to powiedza mi co zmienic w menu serwisowym telewizora aby dziala eurosport 2 hd? Dobrze kombinuje?
 
Ostatnia edycja:

arnoldpr

New member
Wczoraj zauważyłem dziwną rzecz. Zona oglądała na TVN HD "Usta, Usta" - sygnał cyfrowy, TVN wyświetla logo Dolby Digital, TV podłączony do KD optykiem - na amplituner pokzauje tylko Stereo.

I tu pytanie: czy to TV nie puszcza 5.1 na optyka, czy DD TNV'u to tylko 2.0?

TVN często nadaje 2 sciezki, trzeba przełączyć wtedy na DD 5.1 w wyborze sciezki dzwiekowej.
 

codaco

New member
Nadal nic nie rozumiem .Ja mam soft 2.601 i nie mam eurosportu 2 hd choc do ok.05.04.2011 był.
Z tego co piszesz wnioskuje ze jak zdzwonie do Panasonica to powiedza mi co zmienic w menu serwisowym telewizora aby dziala eurosport 2 hd? Dobrze kombinuje?

Też mnie to interesuje, bo rak eurosport 2 hd pojawił się na początku kwietnia 2011. Rozmowy z Cyfra nie wiele dały, czy coś więcej o zmianach w TV mogą koledzy napisać.
 

szymonola

New member
Cyfra twierdzi że to nie ich wina a Panasonic że to wina modułu (bo jeden działa a inny nie, w tym samym telewizorze).Mowa oczywiście o Eurosporcie 2 HD.Ja nawet wymieniłem moduł ale nic to nie dało -brak Eu 2 hd.Panasonic rozwiazał tylko problem z modułem Polsatu a Cyfry nie.Chociaz usłyszałem takie zdanie że gdyby Panasonic miał więcej tego typu zgłoszeń to uruchomił by procedure testow w laboratorium w Niemczech i byc moze załatwił by sprawe
 
Ostatnia edycja:

codaco

New member
szymonola
Dzięki za info, zadzwonię w takim razie do Panasonica, tylko dwa zgłoszenia to raczej nie będzie dla nich więcej ;). Ja będę jeszcze cisnął Cyfrę, w końcu wcześniej działało więc bez zmiany oprogramowania w TV musiało coś zmienić się w cyfrze.
 

szymonola

New member
Warto spróbować u Panasonica coś zdziałać bo w sumie to info o laboratorium to od nich.A Eu 2 hd to przestało działać jak Cyfra włączyła C+hd więc to cośu nich.Tyle że EU 2 hd działa na Fergusonie 8900(moduł cam)
 

codaco

New member
Cyfra włączyła c+ hd 18 marca, es 2 hd przestał działać koło 1 kwietnia więc problem leży chyba gdzie indziej. Ja mecze jeszcze dalej c+ czekam na telefon od ich kierownika z którym rozmawiałem 2 tygodnie temu. Dla mnie to jest ewidentnie temat cyfry a nie panasonic skoro wcześniej działało. Więc ja im nie odpuszczenie. Proponuje dzwonić do nich i dopytywać czy już rozwiazali problem i powoływać się ma ta grupę że u wielu osób to występuje.
 

codaco

New member
Moduł ASTON 2.25 karta C+
EUROSPORT 2 HD 11258MHz, H, 27500
Działa :)
Ja bym aż tak się nie cieszył ;), kupiłem też ten moduł na chwilę (na szczęście udało mi się go oddać),
z nim jest inny problem, na kanałach C+HD i C+Film HD ja przełączysz na dźwięk oryginalny, aby np. obejrzeć sobie z napisami to przez ten moduł ta dodatkowa ścieżka dźwiękowa nie jest dekodowana, co dla mnie ten moduł również dyskfalifikuje. Potem próbowałem jeszcze z Diablo ale co jakiś czas się wieszał (też udało się oddać). Wychodzi na to że te nasze TV są bardzo kapryśne.
 
Do góry