Panasonic TXP50VT20 bardzo proszę o doinformowanie

Justo

New member
Jestem już prawie zdecydowany na zakup tego telewizora jednak mam kilka pytań na które nie znam odpowiedzi :
- czy ta plazma ma rzeczywiście możliwość odtwarzania plików mkv i 2D-->3D(wiem ze to tylko bajer ale warto wiedziec z czym ma się do czynienia)
- czy lepiej dokupić do tego cyfre+ czy N bo na ten moment jest sygnał analogowy(swoją drogą jestem ciekaw czy odbiór jest aż tak tragiczny?)
- kiedy Panasonic Polska poda informacje o Avatarze 3D bo jak na razie w Polsce nic o tym nie słychać a nie powiem że nie chciałbym mieć jednego filmu i to za darmo w takiej jakości(czy jak teraz kupię ten TV to później będę - poprzez jakąś rejestracje - mógł odebrać ten film gratis?)

Pozdrawiam wszystkich użytkowników tego forum i liczę na odpowiedzi i podpowiedzi związanych z tymi zagadnieniami.
 

gebolek

Banned
Jestem już prawie zdecydowany na zakup tego telewizora jednak mam kilka pytań na które nie znam odpowiedzi :
- czy ta plazma ma rzeczywiście możliwość odtwarzania plików mkv i 2D-->3D(wiem ze to tylko bajer ale warto wiedziec z czym ma się do czynienia)
- czy lepiej dokupić do tego cyfre+ czy N bo na ten moment jest sygnał analogowy(swoją drogą jestem ciekaw czy odbiór jest aż tak tragiczny?)
- kiedy Panasonic Polska poda informacje o Avatarze 3D bo jak na razie w Polsce nic o tym nie słychać a nie powiem że nie chciałbym mieć jednego filmu i to za darmo w takiej jakości(czy jak teraz kupię ten TV to później będę - poprzez jakąś rejestracje - mógł odebrać ten film gratis?)

Pozdrawiam wszystkich użytkowników tego forum i liczę na odpowiedzi i podpowiedzi związanych z tymi zagadnieniami.



1. Co do odczytu mkv to nie wiem.( nie sprawdzałem )
2. Odtwarza 3D z zewnętrznego źródła, model 50 calowy nie konwertuje sygnału 2D-3D ( podobno ma wyjść nowe oprogramowanie, które to umożliwi.
3.Osobiście mam dekoder N i programy SD wyglądają lepiej niż dobrze, HD - rewelacja.
4.Najlepiej spytaj w panasonic Polska o tą promocję ale nie liczyłbym na konkretną odpowiedź.
 

Justo

New member
Dziękuję za szybką odpowiedź. Właśnie przed chwilą sprawdzałem strone Panasonic.co.uk i de i na każdej z tych stron widnieje że przy zakupie odtwarzacza blueray bądź TV dodany zostanie avatar 3D promocja trwa od 01.11.2010 do o8.01.2011 - jak dobrze pójdzie to Polska nie załapie się na tą okazję. Dziwi mnie to ze tak naprawdę to nie ma ani jednej strony która by na 100% odpowiedziała na to moje pierwsze pytanie(mkv ;2d->3d) ale chyba będzie to niemożliwe ponieważ 50vt jest najstarszym modelem natomiast 42 i 46vt na 100% mają te obydwie funkcje.
 

gebolek

Banned
Dziękuję za szybką odpowiedź. Właśnie przed chwilą sprawdzałem strone Panasonic.co.uk i de i na każdej z tych stron widnieje że przy zakupie odtwarzacza blueray bądź TV dodany zostanie avatar 3D promocja trwa od 01.11.2010 do o8.01.2011 - jak dobrze pójdzie to Polska nie załapie się na tą okazję. Dziwi mnie to ze tak naprawdę to nie ma ani jednej strony która by na 100% odpowiedziała na to moje pierwsze pytanie(mkv ;2d->3d) ale chyba będzie to niemożliwe ponieważ 50vt jest najstarszym modelem natomiast 42 i 46vt na 100% mają te obydwie funkcje.



Jest starszy ale następcy korzystają z tej samej technologii.
Są to te same telewizory różniące się jedynie rozmiarem i konwersją 2D do 3D, odczytem mkv.
Jak podają niektóre źródła ta różnica zostanie zniwelowana poprzez wypuszczenie nowego oprogramowania do 50VT20.
 

Justo

New member
No właśnie...czy ta informacja o aktualizacji jest w 100% prawdziwa czy to tylko takie szukanie sensacji?. Czy w ogóle ta cała konwersja 2D->3D jest warta wydania większej sumy?...różnica między 50 a 46 vt to około 100 pln - czyli wystarczy ze dodam 100 i mam cztery cale więcej. Bo to ze 46 i 42vt czyta mkv...to dla mnie też szkoda dopłacać...wystarczy ze podłącze swój komputer...i wtedy na TV mam wszystko czego dusza zapragnie. Podsumowywując
- 50vt obraz 3D ale zero konwersji z 2D;nie obługuje plików MKV cena około 6600 pln
- 46vt ma wszystko co większy brat (+mkv+2D->3D) ale cztery cale mniej cana około 6500 pln
Co warto wziąć? bo już się naprawdę pogubiłem
 

WuMike

New member
Bez reklam
Wystarczy przejrzec fora i poczytac. Konwersja nie jest warta swieczki. Efekt jest marny lub co najwyzej sredni.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,50VT20-trudno przypuszczać zeby flagowy model byl pozbawiony
tych funkcji?Moim zdaniem nic nie tracisz,wczesniej czy pozniej to bedzie?.A cztery cale wiecej jest istotne.pozdr.
 

gebolek

Banned
No właśnie...czy ta informacja o aktualizacji jest w 100% prawdziwa czy to tylko takie szukanie sensacji?. Czy w ogóle ta cała konwersja 2D->3D jest warta wydania większej sumy?...różnica między 50 a 46 vt to około 100 pln - czyli wystarczy ze dodam 100 i mam cztery cale więcej. Bo to ze 46 i 42vt czyta mkv...to dla mnie też szkoda dopłacać...wystarczy ze podłącze swój komputer...i wtedy na TV mam wszystko czego dusza zapragnie. Podsumowywując
- 50vt obraz 3D ale zero konwersji z 2D;nie obługuje plików MKV cena około 6600 pln
- 46vt ma wszystko co większy brat (+mkv+2D->3D) ale cztery cale mniej cana około 6500 pln
Co warto wziąć? bo już się naprawdę pogubiłem



Nie powiem Ci co masz kupić, sam musisz podjąć decyzje.
Ja kupiłem 50VT20. Jestem zadowolony.
Jest to flagowy model z rewelacyjnym obrazem.
3D z blu-raya wygląda bajecznie. Oglądanie telewizji czy filmów 2D przekonwertowanych do 3D pozostawia jeszcze wiele do życzenia.
Za dwa, trzy tygodnie będziesz przekonany że jest za mały!!!
 

Justo

New member
Dziękuje po raz kolejny za odpowiedzi w moim poście. Zostaje mi tylko kwestia poboczna czyli Avatar 3D... u Niemców Anglików Hiszpanów jest już możliwość kupienia telewizora VIERA 3D bądź odtwarzacza 3D Bluray z dołączonym do zestawu Avatarem 3D...chciałbym mieć po prostu jeden film na tą technologie w bardzo dobrej jakości. Kiedy ta promocja obejmie Polske o ile w ogóle się pojawi?

PS Wyczytałem na którymś forum że skalowanie z 2D do 3D nie będzie obejmować TV powyżej 46" bo efekt jest nie do zniesienia - tylko że to nieoficjalne info.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,CYT;- czy lepiej dokupić do tego cyfre+ czy N bo na ten moment jest sygnał analogowy(swoją drogą jestem ciekaw czy odbiór jest aż tak tragiczny?)
Jest tragiczny i od tego kazdy powinien ZACZAC.1.Dostarczyc dobry sygnal np.(N-ka,Cyfra) jak najwiecej programow w HD,w koncu tu jest takie HDforum a potem lub rownolegle martwic sie o TV-jaki a konwersją z 2D>3D na koncu.pozdr.
 

Justo

New member
W związku z tym że mieszkam koło Łodzi chciałbym się dowiedzieć jak wygląda jakość obrazu w cyfrowej Toyi...bo jeśli jest dużo gorszy od N i Cyfry+ to będę musiał zainteresować się którąś z tych ofert. Jeszcze raz dziękuje za wszelkie podpowiedzi. Pozdrawiam wszystkich
 

airon

New member
W związku z tym że mieszkam koło Łodzi chciałbym się dowiedzieć jak wygląda jakość obrazu w cyfrowej Toyi...bo jeśli jest dużo gorszy od N i Cyfry+ to będę musiał zainteresować się którąś z tych ofert. Jeszcze raz dziękuje za wszelkie podpowiedzi. Pozdrawiam wszystkich

Wierz mi ze Toya cyfrowa opiera się tylko na nazwie "cyfrowa" i z przekazem cyfrowym niewiele ma wspólnego. Nawet nie próbuj jej porównywać do N bądź Cyfry+.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zależy jak masz doprowadzony sygnał do budynku . Jeśli światłowodem i później dobre kable to o jakość możesz być spokojny. Jeśli masz obawy i wątpliwości to sprawdzaj modele w domu ale przed zakupem.
Wówczas wszystko jest proste ja drut.
 

gebolek

Banned
W związku z tym że mieszkam koło Łodzi chciałbym się dowiedzieć jak wygląda jakość obrazu w cyfrowej Toyi...bo jeśli jest dużo gorszy od N i Cyfry+ to będę musiał zainteresować się którąś z tych ofert. Jeszcze raz dziękuje za wszelkie podpowiedzi. Pozdrawiam wszystkich



Mieszkam w Łodzi ( miałem Toye cyfrową HD z dekoderem motoroli ) i muszę przyznać, że obraz nie jest najlepszej jakości.
Airon dobrze napisał ( zna to z autopsji ).
 

tyr...

New member
trochę o 3D poczytałem (telewizyjne 3D) to lipa
przed wejściem na rynek telewizorów 3D i BD oglądałem bajki 3D okulary polarojda zwykłe dvd albo komp i efekt lepszy niż przy tych tv 3D teraz dlaczego nikt nie mówi że okulary 3D szkodzą na oczy ponieważ migają z częstotliwościom 50-60Hz (źródło samsung to jak by siedzieć parę centymetrów od starego monitora crt niezbyt zdrowo) lepiej kupić projektor.
a co do konwersi z 2D do 3D jak chtoś wieży że to możliwe w tv to tylko mu współczuc w dzisiejszych kartach graficznych z mocom obliczeniową rzędu 2 teraflopów zajmuje kilkanaście godzin nie mówiąc o zurzyciu prądu czy też chałasie wiatraków. no to tyle w kwesti 3D ja z kompa ogląda sobie filmy 3D na panasoniku 42S20E.
 

34one

New member
litości !!! ile ortów potrafisz zrobić w jednym zdaniu ??? wiedza i opinie to jedno a język ojczysty to już jak widać magia ...
 

Justo

New member
No i pojawił się pierwszy problem. Jakikolwiek plik który załączę do 3D powoduje rozdwojenie obrazu na około 15cm. Włączając film SBS 3D mam po prostu przesunięcie obrazu o te 15 cm...i na dodatek po lewej stronie gdzie wchodzi ten drugi pół obraz...jak wyłączę funkcje 3d....pozostaje już na programach tv bądź na filmach z pendrive'a (wypalenie?). Pytanie moje jest takie...czy to aby normalne żeby aż tak przesuwało obraz w 3D?...bo jakoś chodząc po sklepach nie spotkałem się z czymś takim w żadnym modelu. Nadmieniam że sprawdzałem ten obraz bez okularów i dosłownie na kilka chwil był włączony w trybie 3D (ale ten pasek 15 cm od lewej strony mnie martwi)

PS: Do tego posta dołączę jutro zdjęcie...z mojego 50vt20 - bo być może nie każdy zorientuje się o co mi chodzi.
 

Antałek

New member
Kupiłem odtwarzacz Blu-ray Panasonic DMP-BDT100EG i w promocji otrzymalem film Avatar 3D. Mam Panasonica 50VT20 i muszę powiedzieć że ten zestaw w 3D chodzi super. Avatar w 3D to coś co powoduje, że telewizja przechodzi w coś więcej. Nie da się opowiedzieć wrażenia. Nie spodziewałem się, że to takie super. Obecnie będę szukał czegoś jeszcze w 3D. Wrażenia niezapomniane. Polecam wszystkich wahającym się, niech nie zastanawiają się, Panasonic 3D to obecnie najlepszy sprzęt w systemie 3D.
 
Do góry