panasonic txp50st30 czy txp50g30?

arka69s

New member
ostatnio oba pojawiły się w zbliżonych cenach.w Media markt powiedziano mi ze st30 ma lepszą matrycę i czerń? czy to prawda...no i który wy polecacie? na 3d w ogóle mi nie zależy. dekoder hd z cyfry+. głównie oglądam filmy,koncerty i mecze.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że nie prawda.
G30 ma lepszą matrycę właśnie szczególnie w czerni.
To co napisałeś wyraźnie kierunek na G30.
 

atomer

New member
Oczywiście że nie prawda.
G30 ma lepszą matrycę właśnie szczególnie w czerni.
To co napisałeś wyraźnie kierunek na G30.

Kiki sorry ale na jakiej podstawie tak twierdzisz? ST30 ma tę samą matrycę co GT30. G30 jest uboższym modelem i matrycę też ma skromniejszą, że tak powiem. Widać to zwłaszcza po filtrze przeciwodblaskowym, który w G30 jest gorszy. Sam ekran jest w modelu G30 szarawy, co wpływa na gorszą czerń w ciągu dnia. W ST jest w zasadzie czarny. W nocy traci to na znaczeniu i efekt może się zrównywać. Zresztą poziom czerni w ST30 był mierzony w teście poniżej i wynik był lepszy niż w tak chwalonym modelu VT20
( Blacks & Whites - Panasonic TC-P50ST30 Plasma 3D HDTV Review ).
Jak komuś nie zależy na THX i precyzyjnej kalibracji obrazu to ST30 będzie lepszy - 3D jest fajna sprawa :) G30 daje nieco jaśniejszy obraz i stąd może być wrażenie lepszego obrazu.
Pozdrawiam
 

Tomaszz

New member
Po co to tak się tą czernią ekscytować, jak patrzę sobie na testy nowych TV i porównuję do mojej starej serii G10 i wychodzi mi, że...

See the measurements in the table below:

Out-of-Box / After calibration
Black: 0,03 cd/m2 / 0,03 cd/m2

Dane ze stronki:Panasonic TX-P42G10 review - FlatpanelsHD

Okazuję się, że w serii G10, wg tych pomiarów, jest taki sam poziom czerni jak w serii G30, GT30, VT20. Nie chce mi się wierzyć, że ST30 ma lepszą czerń, niż GT30. Podobno też w serii 30 jest lepszy poziom czerni, niż w serii 20. Skoro G10 = G30 w czerni, a G30 > G20 to znaczy, że seria 10 jest lepsza (w tym względzie) od serii G20 (?)

Pomiary tej czerni to dla mnie jakieś nieporozumienie, albo każdy TV inaczej świeci.

W moim odczuciu czerń w G30 jest nieco lepsza niż w G10 (w obu przypadkach bez kalibracji profesjonalnej) i tyle na ten temat mogę powiedzieć, bo reszta to czysta spekulacja.
 

arka69s

New member
100krotne dzieki za odpowiedzi... miałem wrażenie że sprzedawca na siłe chce mi wcisnąć tego ST30 a nie potrafił powiedzieć w czym to jest lepszy ten TV.
 
Do góry