Panasonic TXL42E30

ten30

New member
dzięki dziadek i sickman:)!
poszło tylko troche lipa jak za każdym razem trzeba konwertować napisy? Panasonic robi cos wtym kierunku?
Pozdrawiam
 

dzidek59

New member
Jest mało prawdopodobne aby Panasonic poprawił/dodał "właściwą" stronę kodową, chyba że będzie nacisk ze strony użytkowników i przedstawicielstwa handlowego w Polsce. Za mało nas (posiadaczy Panasonic TV, kin domowych i itp.) do "pieczenia chleba" i to im się nie opłaci. Pomoc techniczna milczy w tym względzie (napisałem e-maila). Pozostaje nadzieja i robienie konwersji.
 

sickman

New member
Też mi się nie wydaje, żeby coś poprawili z tymi napisami. Na szczęście napisy i tak przechodzą przez komputer, a sama ich konwersja to kwestia kilkunastu sekund, więc uważam że nie ma co marudzić :)
 

Kriso81

Member
Tx-l42e30

po dłuższym czasie używania, mogę powiedzieć kilka wad i zalet tego TV, podświetlenie górne i dolne porażka szczególnie widać to podczas białego ekranu, lub meczów piłki nożnej, gdy kamera się porusza za piłką to bardzo wyraźnie widać takie smugi, zaletą na pewno ładny obraz i kolory raczej neutralne, szczerze mówiąc jakbym miał kupować nie kupiłbym LEDa, prędzej dobry LCD może plazmę.
 

Jerry88

New member
Kriso81 ma rację, totalna porażka jeśli chodzi o podświetlenie jak na TV za 3000 zł. U mnie dodatkowo jest bardzo widoczna poświata przy prawym brzegu na jego środku, strasznie to drażni przy oglądaniu. Jak będę miał chwilę to zamieszczę zdjęcia. Czy taką poświatę można reklamować?.Byłem nastawiony na zakup G30, ale ze względu na wiele opinii dot. buczenia odpuściłem. I zaczynam żałować.
 

sickman

New member
Ja początkowo też byłem nastawiony na E30, ale po przewertowaniu forum i wizytach w kilku marketach jednak zdecydowałem się na G30. Jutro po niego jadę więc w weekend postaram się opisać wrażenia. Wskoczę również tu i napiszę czy buczy.
 

dzidek59

New member
Ja początkowo też byłem nastawiony na E30, ale po przewertowaniu forum i wizytach w kilku marketach jednak zdecydowałem się na G30. Jutro po niego jadę więc w weekend postaram się opisać wrażenia. Wskoczę również tu i napiszę czy buczy.
====================
Totalne nieporozumienie! Wasze odczucia i narzekania nie mają potwierdzenia w praktyce doboru TV. To co oglądasz w sklepie jest wrażeniem dotyczącym konkretnego egzemplarza, a nie tego, który stanie u ciebie w domu. A to może cię zaskoczyć, niekoniecznie pozytywnie. Podświetlenie LED ekranu TV jest w Panasonic'ach uzależniona od oświetlenia zewnętrznego (sensor). Wszystkie firmy mają problem z podświetleniem edge (krawędziowym), a ściślej jego wysokiej jakości w każdym egzemplarzu plazmy czy LCD. W każdym razie LED-y TX-LXXE30E są jednymi z najlepszych na rynku, a koszt eksploatacji jest ok. 20% niższy niż plazmy. To też jest argument. W każdym razie życzę wspaniałych wrażeń z użytkowania wybranego modelu TV bez wytykania wad innym modelom bo to zawsze jest obarczone brakiem obiektywizmu.
 

djzwierzak

New member
Słuchajcie a ja mam takie pytanie. Kiedy beda 37''w sprzedaży ponownie? Kiki wiesz coś może? Jakieś przecieki bo czekam na ten model ale nigdzie nie mogę go dostać :( Chyba ze znacie jakieś zagraniczne sklepy gdzie można kupić ten tv?
Dzięki za info
 

don111

Banned
Podświetlenie LED ekranu TV jest w Panasonic'ach uzależniona od oświetlenia zewnętrznego (sensor). Wszystkie firmy mają problem z podświetleniem edge (krawędziowym), a ściślej jego wysokiej jakości w każdym egzemplarzu plazmy czy LCD.
nie do końca tak jest, w plaźmie nie ma w ogóle problemu z kątami patrzenia i nierównomiernym podświetleniem
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tej pory nie było żadnego info . Ale jutro zadzwonię i dopytam - może coś się zmieniło.
 

Jerry88

New member
Podświetlenie TXL42E30

TV zakupiony w piątek, czyli już teoretycznie z nowej dostawy. Niestety, oprócz nierównomiernego podświetlenia (prawy dolny róg - nie jest tak widoczny na tym zdjęciu)) co jest jeszcze do przeżycia a co miało być poprawione przy nowych dostawach jak pisał "kiki", to jak widać na zdjęciu aż razi w oczy środkowy prawy brzeg. Jest to niestety widoczne przy oglądaniu TV w ciemnych scenach. Ja tak Panasonic będzie dalej robił te modele, to ja dziękuję za tą nowoczesną technologię. A podobno to jedne z najlepszych telewizorów z podświetleniem LED jak się wydaje koledze "dzidek59".
Przepraszam za jakość zdjęcia.
 

Attachments

  • DSCF3947.jpg
    DSCF3947.jpg
    480,4 KB · Wyś: 246

sickman

New member
====================
Totalne nieporozumienie! Wasze odczucia i narzekania nie mają potwierdzenia w praktyce doboru TV. To co oglądasz w sklepie jest wrażeniem dotyczącym konkretnego egzemplarza, a nie tego, który stanie u ciebie w domu. A to może cię zaskoczyć, niekoniecznie pozytywnie. Podświetlenie LED ekranu TV jest w Panasonic'ach uzależniona od oświetlenia zewnętrznego (sensor). Wszystkie firmy mają problem z podświetleniem edge (krawędziowym), a ściślej jego wysokiej jakości w każdym egzemplarzu plazmy czy LCD. W każdym razie LED-y TX-LXXE30E są jednymi z najlepszych na rynku, a koszt eksploatacji jest ok. 20% niższy niż plazmy. To też jest argument. W każdym razie życzę wspaniałych wrażeń z użytkowania wybranego modelu TV bez wytykania wad innym modelom bo to zawsze jest obarczone brakiem obiektywizmu.

Dlaczego nieporozumienie? Przecież jakoś się trzeba zdecydować, ja poczytałem na forum co piszą o tych telewizorach użytkownicy, pokręciłem się po marketach i wybrałem G30. Nie bardzo mam ochotę wydawać kilkaset zł. na prezentację telewizorów w domu - pewnie bym się na to zdecydował, gdybym kupował TV za 10 tys. ale nie za 3 tys. Po dwóch dniach użytkowania, mogę powiedzieć że wyboru nie żałuję. Chociaż jest wielce prawdopodobne, że gdybym kupił E30 to również bym nie żałował.
 

kruczy6

New member
Czy ktoś z użytkowników może napisać, jak działa nagrywanie na dysk w tym modelu, czy można nagrywać np z podłączonego dekodera czy nie ? bo zdaje się że poprzedni model Panasa - plazma g20 też miała funkcję nagrywania ale niestety tylko z wbudowanego wewnętrznego tunera.
 

dzidek59

New member
Czy ktoś z użytkowników może napisać, jak działa nagrywanie na dysk w tym modelu, czy można nagrywać np z podłączonego dekodera czy nie ? bo zdaje się że poprzedni model Panasa - plazma g20 też miała funkcję nagrywania ale niestety tylko z wbudowanego wewnętrznego tunera.
===========================
Nagrywanie na USB HDD jest szczegółowo w instrukcji (szczegółowa jest na stronach wsparcia technicznego panasonic.pl). Nadmienię, że realizowana jest tylko z sygnału TV cyfrowego (TV ma wewnętrzny dekoder DVB-T naziemny i DVB-C kablowy). Według instrukcji TV formatuje dysk, który do użycia w komputerze należy ponownie sformatować (chodzi najprawdopodobniej o system plików lub algorytm szyfrowania danych). Nie spotkałem się z TV, który realizuje nagrywanie z zewnętrznych źródeł, w tym analogowych. A jeżeli chodzi o odtwarzanie, to w większości (może wszystkie??) TV pozwalają nagrany materiał odtworzyć na danym modelu TV. Są dostępne nagrywarki DVD z HDD, które umożliwiają zgrywanie sygnału telewizyjnego, ale o szczegółach powinieneś dowiedzieć się na www producentów LG, Samsung itp.
 

Hasco

New member
Właśnie zostałem szczęśliwym posiadaczem tego tv.Po dwóch dniach użytkowania mogę stwierdzić,że telewizorek jest super.Dopiero się uczę go obsługiwać ale dla zwykłego oglądacza telewizji jest super.Kupiłem go z firmy Kikiego i muszę go pochwalić za cierpliwość,dobry kontakt i świetnie załatwioną transakcje.Idę oglądać:popcorn:
 

JoY RidE

New member
@Jerry88, trafiłeś na jakiś felerny model. Reklamuj go albo zwróc do sklepu jeżeli jest taka możliwość i mów, że tv nie spełnia twoich oczekiwań :p
Teraz i ja mam problem. Miałem w przyszłym tyg jechać po Panasa a tu okazuje się taki defekt...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wystarczy sprawdzić przed wysyłką. Nowe modele nie mają tej wady. O starych pisaliśmy .
 

MarekOTT

New member
Witam

Przymierzam się do zakupu jakieś pamięci do nagrywania programów, filmów przez 42E30E.

Od razy napisze, filmy i programy nie będą jakoś specjalnie magazynowane, chodzi mi bardziej o możliwośc nagrania i po jakimś czasie obejżenia i usunięcia. Wystarczy mi by pamięć mogła pomieścić około 3h filmu.

Oczywiscie chciałbym to możliwie zrobić po kosztach. Nie wiem co najlepiej kupić, wiem jedno że wcześniej zakupiony PenDriva DataTravel II Kingstona 4GB nie działa. Tzn TV go elegancko widzi, ale niestety TV nie potrafi go sformatować. Czytalem gdzieś że niby jest jakas karta SD z jakims htc i niby tam będzie można nagrywać, no i jest jeszcze opcja zewnętrznego dysku twardego. Najważniejsze jest dla mnie to, żeby mieć pewność że jak coś kupię to to będzie działać, dlatego prosiłbym o napisanie sprawdzonych opini, jak wy korzystacie z tej funkcji itp.

I jeszcze jedno poytanie, oczywiscie bede nagrywał tylko i wyłącznie obraz cyfrowy z DVB. Czy jak np. ogladam kanał 1 mogę w tym samym czasie nagrywać kanał 10 ?, albo czy np. jak ustawię nagrywanie o godz 11 i mam w tym czasie wylączony TV, czy telewizor sam się wlączy i nagra, czy może nagrywa w stanie czuwania.

Dzieki za pomoc
 
Do góry