Panasonic TXL42E30

Konrad1976

New member
To dla mnie szok, wielki ukłon dla Panasonica 200 Hz, zarazem wielki minus dla Sony 50 Hz. Szkoda, a swoją drogą dlaczego na stronie Sony nie ma wzmianki o ilości Hz. Czy to nie jest wprowadzanie w błąd klientów mniej świadomych i dociekliwych:???:
 

tobinek

Member
Ach ten marketing... Te telewizory mają 100Hz + podświetlenie migające z prędkością 100 cykli na sekundę. Technologia nazywa się 200 BLB IFC, a nie 200Hz. :p Poza tym 200Hz nie jest wcale takie dobre.
 
Ostatnia edycja:

gamperek

New member
ok. mam już wszystko wyjaśnione przez Panasonic Polska . Kończę test i dziś wpisuję.

No cóż trochę to nie profesjonalne. Słowo droższe pieniędzy! Rozumiem że pewnie dużo roboty i wynikły jakieś wątpliwości i czekałeś na odpowiedz z Panasonica ale skoro zapowiadany był już na sobotę potem na wczoraj to trochę kicha! Ale co zrobić lepiej późno jak wcale.
 

rojam

New member
Dyrektor Generalny Panasa na Europę Wschodnią i Azję Mniejszą zabronił publikować testy nowych modeli --po tym jak zobaczył u Kikiego rezultaty tych testów8)
 
Ostatnia edycja:

Kriso81

Member
jeśli się mogę wtrącić to wolałbym tego panasonica bo wybierałem go między sony 710 i sharpem 820, 812 i panasonic mniej dużo mniej, szumi od sony i to widać gołym okiem z ok 1,5 mm, poza tym panasonica e30 już mam :)
 

gamperek

New member
jeśli się mogę wtrącić to wolałbym tego panasonica bo wybierałem go między sony 710 i sharpem 820, 812 i panasonic mniej dużo mniej, szumi od sony i to widać gołym okiem z ok 1,5 mm, poza tym panasonica e30 już mam :)
No to pochwal się jak wrażenia i jaki rozmiar ekranu? Jak z tym podświetleniem na dole ekranu o którym tu się wspomina, widać diody i nierównomierne podświetlenie?
Jeśli można spytać to gdzie kupiłeś?
 

Kriso81

Member
kupiłem w Saturnie, a jeśli chodzi o podświetlenie na dole ja go nie widzę, po prostu nie szukam dziury całym, kolory bajka naturalne bez zaczerwień jak ma samsung na mordach, czyta mkv nie wszystkie i czyta też napisy w plikach txt.
 

accu

New member
Bez reklam
kupiłem w Saturnie, a jeśli chodzi o podświetlenie na dole ja go nie widzę, po prostu nie szukam dziury całym, kolory bajka naturalne bez zaczerwień jak ma samsung na mordach, czyta mkv nie wszystkie i czyta też napisy w plikach txt.

Witam,
Krótko i rzeczowo tylko czemu nie "na buziach".

Pozdrawiam ,
accu
:kom:
 

fr4n3k

New member
42" - saturn/wroclaw/3050pln
testuję od tygodnia:
- nie radzi sobie ze wszystkimi *.mkv (aktualizacji jeszcze nie robiłem),
- w prawym dolnym rogu pod pewnym kątem widoczna jasna poświata na czerni (na wprost ekranu wypatrzenie takowej rozważać można w kategorii zboczeń:) )
- kąty pionowe rzeczywiście drażniąco męczą oczy :) za to do poziomych nie mam zastrzeżeń.
rozważałem zakup w alternatywie do sharpa 40"/824, ze względu na matową matrycę padło na panasonic'a.
---
Obecna cena w saturnie ~3800PLN - weekend bedzie bez vat.
 
Ostatnia edycja:

lassor

New member
Nie ma co liczyć na niższe ceny w Saturnie jeżeli kilka dni temu FR4N3K kupił go za 3050zł to 10 min temu dzwoniłem do Saturna ten sam TV ma kosztować po obniżce 3088zł /ciekawy sposób liczenia co pozostawiam bez komentarza/
 

gamperek

New member
jeszcze jakies oceny? zaczynam się zastanawiac nad panasem?
może sony kdl40ex710 lub ex520.
kiki co z testem?

Daj mu już spokój z tym testem nie warto! Widzisz że jest nie słowny poza tym Twoja kasa i odpowiedzialność nikt inny decyzji nie podejmie.
Ja dzisiaj chce zamawiać tylko jeszcze myśle nad tym ex520. Niestety o Sony nie zajdzie się żadnych opinii a o Panasie chociaż coś wiadomo poza tym w sony brak 100hz.
Może kupimy w jednym sklepie dadzą nam jakiś rabat :-D
 
Do góry