Panasonic TX-P65VT60E - wymiana opini i doświadczeń

miniasy

New member
Panasonic TX-P65VT60E - wymiana opinii i doświadczeń

Od wczoraj jestem posiadaczem tej plazmy.
Zadowolonym coraz bardziej ;)

Wcześniej był Pioneer PDP-LX5090 - powędrował do sypialni. Mamy 2 "mediabox-y" z UPC, do nich są podłączone Panasonic i Pioneer.

Tego Panasonica wybraliśmy raczej świadomie, chociaż były rozważania - ten model vs. Panasonic TX-P60ZT60E.

"ZT" odpadł, bo był "ciemniejszy" wobec "VT" (chociaż porównywanie odbyło się bardzo amatorsko, bo w sklepie), wyższa cena, brak zintegrowanej kamerki, 5" mniej (chociaż rozmiar 60'' bardziej mi odpowiada - proporcje ekranu).
Najbardziej "wystraszył" nas (mnie i Żonę) ciemniejszy obraz... Nie byliśmy przekonani, że nada się do codziennego oglądania telewizji...
Po opiniach z tego Forum, konkurencyjnego oraz po rozmowach z osobą kalibrującą (oba modele widział, porównywał...) przekonaliśmy się, że ten model będzie dla nas właściwszy...

Pierwsze wrażenia.

*Obraz - Wielki uśmiech na twarzy i szukanie szczęki na podłodze :blagam: . Ekran jeszcze się wygrzewa, ale obraz coraz bardziej się podoba... Obecnie kombinuję z ustawieniami, oglądamy na trybie "normalnym" z włączoną funkcją "intensywne kolory".
Jeżeli ktoś może polecić swoje parametry, z chęcią wypróbuję...
Czy będę kalibrował? jeszcze się wstrzymam z decyzją...

*Do rozmiaru ekranu muszę się jeszcze przyzwyczaić, wolałem proporcje Pioneera...

*Dźwięk jest słabszy niż w Pionku (tam były doczepione głośniki dedykowane temu modelowi), ale do oglądania wystarczy. Od koncertów są kolumny ;)

*Pioneer wydawał nam się super, więc nie szukaliśmy jeszcze nowego tv. "Schyłek" produkcji u Panasonica przyspieszył decyzję...
Była to słuszna decyzja.

Ad. "staruszka" Pioneera... Przed zesłaniem na emeryturę został skalibrowany. Ekran podczas ustawiania nie był już czarny, miał zaczerwienioną poświatę, jeden piksel był "wypalony".
Przy codziennym używaniu byliśmy i nadal raczej będziemy zadowoleni. Bardzo dobry telewizor...

Obecnie jednak królem for me jest Panasonic TX-P65VT60E :krol:

Zapraszam do dzielenia się opiniami, uwagami, będę wdzięczny ;)
Pozdrawiam Kiki-ego, bo to gł. Jego test ZT60 zainspirował mnie do kupna.
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Hey .

Bardzo fajnie zrobiles zakladajac ten watek ;)
Na starcie podrzucam ustawienia obrazu z niemieckej stronki

Panasonic TC-P60VT60 picture settings - CNET HDTV picture settings Forums

Testowalem je i wygladaja calkiem calkiem ale ja narazie korzystam z wlasnych widzi mi sie - gdy odpalam bardziej ambitna produkcje to przestawiam sie na THX i w tym trybie ogladam .

Pomimo tego ze obraz w trybie thx mi odpowiada , to coraz bardziej intensywnie zastanawiam sie nad kalibracja...Gdy jej temat moze bardziej sie rozwinie pod katem vt60 to zdecyduje sie na nia ,na chwile obecna nie bardzo mi sie chce w to bawic , jest to raczej kwestia dogadywania tematu - ustawka z odp. osoba itp.itd.Ogółem cała organizacja ;)
 
Ostatnia edycja:

miniasy

New member
Dzięki za linka, jutro pokombinuję ;)

Ad. "kalibracji", może włożę kij w mrowisko, ale...
Po kalibracji Pioneera..., wróciliśmy do swoich ustawień :mrgreen: Kalibracja obrazu przy odtwarzaczu BR dała efekty na plus... Przy oglądaniu z UPC, wolimy "swoje" ustawienia...
Dodatkowa informacja - kalibrację należy powtarzać co jakiś czas - co rok, 2 lata...

Panasonic, po włączeniu trybu "normalny" nie cieszył... Teraz przy tym trybie już jest fajnie ;) Więc pewnie musi się wszystko "wygrzać" ... 8)

Z kalibracją jeszcze poczekam.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Moje doświadczenie z tym telewizorem było takie że można było zwariować ze złości.Kupiony w euro net za 12100 i po włączeniu i ustawieniu języka, zaczął szukać kanałów dvb-t i po jakiś 3 minutach nagle się wyłączył i pozostał na czuwaniu.Ponowne włączenie , dawało tylko przejście w stan czuwania razem z mrugającą diodą 8 razy.Normalne rwanie włosów z głowy !!!!!!! Zanim service zjawił się do niego trwało to kilka dni, okazało się że to zasilacz.ZGROZA aby sprzęt takiej klasy nie został sprawdzony w fabryce.Początki raczej nie mam udane z tym top obrazem telewizorem.
 
Ostatnia edycja:

miniasy

New member
Info, od Panasonica - "(...) otrzymujesz tą wiadomość, ponieważ Twoje zgłoszenie w promocji "Podwójny tuner - podwójne korzyści" zostało zaakceptowane.

Niebawem wyślemy tablet na adres podany przez Ciebie w formularzu rejestracyjnym.

Pamiętaj, że do odbioru nagrody będzie Ci potrzebny dowód osobisty lub paszport zawierający Twój numer pesel."


Przeszedłem selekcję ;) Hurrrra.... Multum wypełniania, zdjęcia, ksera, kody...
I uwaga! jeśli ktoś chce skorzystać z promocji Panasonica, niech wcześniej, przed powieszeniem TV na ścianie, zrobi zdjęcie tabliczki znamionowej z tyłu telewizora...
No i tabletów jest tylko 2000.
 

Tanhauser

New member
Mogę potwierdzić, że najlepszy tryb do oglądania filmów to THX Cinema. Zwykły tryb kinowy jest bardziej rozmyty.
Z kolei tryb dla jasnego pokoju podbija głównie kontrast, co skutkuje wypalaniem gałek ocznych ;-)
Są jednak filmy, które w trybie THX Cinema są zbyt ciemne - np. "Pacific Rim"
Oglądałem ten film w dwóch trybach i ciemne sceny cierpią na detalach, kiedy włączny jest THX.
Największa porażka, to moim zdaniem fabryczny tryb Normalny. Żeby uzyskać dobry obraz z DVB-S (korzystam z modułu CAM) straciłem dobrych kilka wieczorów, bo obraz był albo zbyt kontrastowy, albo zbyt ciemny, albo przesycony czerwienią.
Kolejny problem, z którym musiałem się uporać to ustawienia kolorów dla Xboxa 360. Ciągle żągluję pomiędzy THX a trybem normalym (jaśniejszy obraz), bo np. w Diablo 3 jest bardzo ciemno, ale już w Skyrimie czy Gears of War 3 jest jak najbardziej OK.
VT-ek ma niesmowicie rozbudowaną regulację obrazu i chyba faktycznie warto, po "dotarciu" matrycy, pokusić się o profesjonalną kalibrację.
 

miniasy

New member
Obecnie oglądam koncert DM w Balceronie z 2009r. na BD w tym trybie. Jest ciekawiej niż w Pioneer-ze...

Trochę przeszkadza to, że telewizor ten bezlitośnie wyłapuje "ujęcia" kręcone inną kamerą... Raz obraz jest HD, za chwilę..., ale to koncert. Chociaż daje się to też zauważać w różnych programach puszczanych ze studia, np. "Dzień dobry TVN", na TVN HD.

Też jeszcze czekam z kalibracją... Pocieszyć się "fabrycznym" obrazem, a potem znów przeskoczyć "oczko" wyżej - takie małe stopniowanie wrażeń :mrgreen:
 

tedi111

New member
Witam mam zamiar kupić ten tv tylko w 55'' o co chodzi z tym mruganiem obrazu wcześniej miałem LCD nie było żadnego mrugania
 

miniasy

New member
Spokojnie, żadnego mrugania nie ma ;)
Pisałem o tym, że oglądając np. koncert kręcony kilkoma różnymi kamerami, gdy zmienia się ujęcie, kręcone "słabszą" kamerą, to na tym ekranie - może dlatego, że to 65'', to widać...
Nie jest to jakaś wada, ale wcześniej jakoś tego nie zauważałem :cool:
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Jasne ze zjawisko typu (jakies tam miganie) nie ma miejsca .Obraz jest krystaliczny ,zarazem naturalny bez jakichkolwiek wahań,migań .
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie ma już migotania.
Chyba że masz jakąś inną wrażliwość, to sprawdź qw dowolnym sklepie i daj znać czy Ciebie taka przypadłość dotyczy.
 

jgx

New member
Bez reklam
Panowie napiszcie jak z bzyczeniem w tych TV - czy jest zupełnie bezgłośnie czy coś tam słychać, napiszcie jeszcze z jakiej odległości oglądacie
pozdro 4all
 

miniasy

New member
Niestety, gdy oglądam ciszej, słychać pracę wiatraków. W Pionku ich nie słyszałem. Bzyczenie to nie jest.
Nie jest to jakieś mocno słyszalne, ale występuje. Odległość - niecałe 3m.
 

tedi111

New member
Witam OK mam jeszcze jedno pytanie podobno mają zaprzestać produkować plazm a jak będzie z wsparciem, oprogramowanie smart tv i jak z tym bzyczeniem mam do wyboru samsunga 55F7000 albo właśnie tą plazmę
 
Do góry