Panasonic TX-P65VT60E - wymiana opini i doświadczeń

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Tablet w promocji

Info, od Panasonica - "(...) otrzymujesz tą wiadomość, ponieważ Twoje zgłoszenie w promocji "Podwójny tuner - podwójne korzyści" zostało zaakceptowane.

Niebawem wyślemy tablet na adres podany przez Ciebie w formularzu rejestracyjnym.

Pamiętaj, że do odbioru nagrody będzie Ci potrzebny dowód osobisty lub paszport zawierający Twój numer pesel."


Przeszedłem selekcję ;) Hurrrra.... Multum wypełniania, zdjęcia, ksera, kody...
I uwaga! jeśli ktoś chce skorzystać z promocji Panasonica, niech wcześniej, przed powieszeniem TV na ścianie, zrobi zdjęcie tabliczki znamionowej z tyłu telewizora...
No i tabletów jest tylko 2000.


Witam Kolegę i gratuluję

Też to dostałem. I od razu pytanko. Czy tablet dojechał i czy długo trzeba było czekać ?
No i czy warto było czekać ? Co to za sprzęt i czy się przydał czy tylko jest następnym niepotrzebnym gadżetem ?

Pozdrawiam
 

miniasy

New member
Witam... też ;)
Tablet, od otrzymania maila, dotarł w przeciągu kilku dni. Tak więc sprawnie i bezproblemowo - poza samym zgłoszeniem, które ze względu na procedury - m.a.s.a.k.r.a.

Tv, był kupowany nie ze względu na tablet - to był dodatek, sympatyczny. Nie jest jakimś chłamem, działa, łączy się z siecią i jest oki ;)
Z minusów - może tylko to, że - tak, jak któryś z kolegów już wspomniał - trochę trzeszczy.
 

DVX

New member
Witam, niech i ja coś w temat wduszę ;)
Jako posiadacz VT30 migotania nie widzę, przy bardzo cichym oglądaniu coś tam słychać ale nic nie bzyczy no i kompletnie się nie grzeje. Mam w rodzinie zagorzałego fanatyka LCD Samsunga i wszelkich teorii o wielkim gorącu wydobywającym się z plazm. Jakież było jego zdziwienie po przyłożeniu łapska do obudowy i stwierdzeniu "zimny ??" - bezcenne. Obraz gościa tak mile zaskoczył że Samsung wylądował w sypialni a jego miejsce zajął 47ET60 :krol:
Generalnie swoje 50' oglądam z 3 metrów i teraz widzę że jest to stanowczo za mało, 60' to konieczne minimum.
Pewnie już na VT60 wymienić nie zdążę ale w przyszłości na jakieś 4K... Kto to wie :)
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
VT60 i tablet

Witam... też ;)
Tablet, od otrzymania maila, dotarł w przeciągu kilku dni. Tak więc sprawnie i bezproblemowo - poza samym zgłoszeniem, które ze względu na procedury - m.a.s.a.k.r.a.

Tv, był kupowany nie ze względu na tablet - to był dodatek, sympatyczny. Nie jest jakimś chłamem, działa, łączy się z siecią i jest oki ;)
Z minusów - może tylko to, że - tak, jak któryś z kolegów już wspomniał - trochę trzeszczy.


Ja za swoim VT60 rozglądałem się już od jakiegoś czasu. Trochę drogi był, ale jak zobaczyłem, że jest o całe 1K zeta tańszy to napaliłem się jak szczerbaty na suchary i poszło dość szybko. Szybki wypad do Euro, do samochodu, do domu, na ścianę i heja. :)
Potencjalny tablet w prezencie był dodatkową zachęta, tym bardziej, że postanowiłem przeznaczyć go na świąteczny prezent. Niestety jeszcze nie dotarł tak samo jak info czy w serii VT60 działa EC/HDMI. Znikąd odpowiedzi. Forum milczy, a Panasonic Polska (tfu na psa urok) pomimo trzykrotnego zapytania milczy. A tak mimochodem ....
Dla posiadaczy smartfonów lub tabletów na Androidzie polecam (to żadna reklama) zainstalowanie TV Remote 2 i Music Stream (dla tych co maja zasoby multimedialne np. na dyskach sieciowych czy na laptopach z uruchomionym streamingiem) - dostępne w Sklep Play free.
Działa fantastycznie i całe sterowanie zarówno TV jak i zasobami multimedialnymi mamy w jednym urządzeniu. Czekam na ten tablet żeby to wszystko tam odpalić.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Ponowne pytanie o HDMI

Cytat z instrukcji:

Oglądanie treści ze źródła zewnętrznego
Po podłączeniu urządzeń zewnętrznych (magnetowidów, odtwarzaczy DVD itp.) można oglądać odtwarzane przez nie treści.
1. Wyświetl menu wyboru wejścia za pomocą przycisku AV
2. Wybierz tryb wejścia podłączonego urządzenia za pomocą przycisku ▲
/ ▼ i naciśnij przycisk OK aby zacząć oglądanie (wybrany tryb zostanie wyświetlony w górnym lewym rogu ekranu)
Sygnały wejściowe przesyłane w ramach połączenia SCART są odbierane przez telewizor automatycznie, gdy rozpoczyna się odtwarzanie.
- Sygnały wejściowe są rozpoznawane automatycznie przez gniazdo
SCART (styk 8.)
- Funkcja ta jest także dostępna w konfiguracji połączeń HDMI.
- Jeśli tryb wejścia nie zostanie przełączony automatycznie, należy
wykonać powyższe czynności lub sprawdzić konfigurację urządzeń.


I ponowne pytanie. Czy u kogoś to działa ? Bo u mnie nie oprócz AV1.
Wątek dotyczy wymiany uwag o serii VT. Czy nikt tego nie sprawdzał ?
:blagam:
 
Ostatnia edycja:

miniasy

New member
jak ja nie cierpię "skomplikowanych" instrukcji ;) - czytania ich...

Jak Kolega wspomniał, starszy model to potrafił, a teraz? ... wciśnij, przeskanuj, spierwiastkuj i... może zadziała :lol:

Lubię, jak to wszystko jest intuicyjne...
 

gs500f

New member
Wjedz do jakiegos rtv i sam zobacz czy Ci sie spodoba - tyle tylko ze taka prezentacja w sklepie nie jest najlepszym wyjsciem dla plazmy .

Ja na Twoim miejscu wybral bym 3 modele i zorganizowal sobie taka prezentacje w domu - a pozniej z posrod tych trzech dokonal wyboru .

Tylko gdzie to zorganizowac....a raczej kto te TV przywiezie?
Masz jakies namiary ?
Ja sie wlasnie zastanawiam nad SAMS 64F8500 I PANASEM P65VT60 i powiem ze po takiej prezentacji u mnie w domu napewno jeden bym kupil :)
 
Ostatnia edycja:

gs500f

New member
Co wybrac ?

Witam,
Che kupić PLAZME, ale nie moge sie zdecydowac jaka ?
Do tej pory 52" LCD FULL HD .
Potrzebuje ja do ogladania w dzien, wieczorami, ale rowniez czesto z synem gramy na konsoli w FIFE, rajdy samochodami i strzelanki.

Kandydaci to:
SAMS 64F8500
PANAS 65ST60
PANAS 65VT60

Mile widziane info o wyborze i roznicy pomiedzy nimi.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z uwagi na Input Lag, czerń, zabezpieczenie przed wypalaniem z podanych wybrałbym Zdecydowanie 65VT60.
Do jakiej max kwoty planujesz zakup ?
 

gs500f

New member
Z uwagi na Input Lag, czerń, zabezpieczenie przed wypalaniem z podanych wybrałbym Zdecydowanie 65VT60.
Do jakiej max kwoty planujesz zakup ?

W sklepie 65vt60 jest za 11tys. - a wiec chyba starczy :)
Dlaczego pytasz ? Jest cos lepszego.

Nie moge sie zdecydowac....najchętniej bym chcial w domu zorganizowac prezentacje -ale nie wiem skad zalatwic :(
 

miniasy

New member
Pytanie do użytkowników lub wiedzących... ;)

Ktoś podpowie, jak mogę wyłączyć skype?
Wkurza mnie, że podczas oglądania tv - nagle wyskakuje kamerka i sygnał łączenia...
 

Aleck

New member
50 calowy oddałem i wziąłem 65 cali. Odległość 4.5 m. Warto wspomnieć, że większy ekran daje o wiele większy komfort przy oglądaniu 3D. Migotania nie widzę, wentylatorów nie słyszę. Nie pomijałbym też aspektu "wszystkomającego". Niższym modelom zawsze czegoś brakuje. Niestety pilot nie obsługuje BR panasonica. Tablet assusa dostałem ok 2 tyg po rejestracji. Nie rozpakowałem, bo użytkuję podobny assus nexus google. Sprzę t b. dobry. Nie ustępuje ipadowi który też uzytkuję.
Nie działa mi youtube. Paruje się z laptopem, ale nie chce ruszyć.
ps.demokracja to g.....y system
 
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Jak tylko dojdzie do mnie ten tv to sprawdzę i odpowiem :lol:


Witam Kolegę.


Pytanko czy TV dojechał i czy Kolega sprawdzał czy działa automatyczne przełączanie się TV na źródła HDMI ?

Mam pecha bo na tak proste pytanie nikt mi do tej pory nie odpowiedział. Pomoc techniczna Panasonica po prostu mnie olewa mimo wysłania do nich kilku maili.
Jakoś nie chce mi się wierzyć, że nikt nie ma do swojego TV podłączonego np. dekodera TV kablowej czy czegoś innego na wejściach HDMI. Watek tego forum ma w nazwie m.in. "wymiana doświadczeń i opinii". Czyżby nikt nie chciał się dzielić ?

Pozdro
 

SDman

Banned
Witam Kolegę.


Pytanko czy TV dojechał i czy Kolega sprawdzał czy działa automatyczne przełączanie się TV na źródła HDMI ?

Mam pecha bo na tak proste pytanie nikt mi do tej pory nie odpowiedział. Pomoc techniczna Panasonica po prostu mnie olewa mimo wysłania do nich kilku maili.
Jakoś nie chce mi się wierzyć, że nikt nie ma do swojego TV podłączonego np. dekodera TV kablowej czy czegoś innego na wejściach HDMI. Watek tego forum ma w nazwie m.in. "wymiana doświadczeń i opinii". Czyżby nikt nie chciał się dzielić ?

Pozdro

Witam,
oj nie ładnie, tutaj Ci odpowiedziałem:
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...ktora-otwiera-inne-horyzonty-zniewala-72.html

i nadal podtrzymuje odpowiedź, co prawda w modelu ST60 ale działa. Powtórzę;
na 4 kable HDMI działa na 1, nie wiem gdzie "ciort" siedzi.

Pozdr.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Witam,
oj nie ładnie, tutaj Ci odpowiedziałem:
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...ktora-otwiera-inne-horyzonty-zniewala-72.html

i nadal podtrzymuje odpowiedź, co prawda w modelu ST60 ale działa. Powtórzę;
na 4 kable HDMI działa na 1, nie wiem gdzie "ciort" siedzi.

Pozdr.


Witam Kolegę,

A ja nadal upieram się przy swoim :-D, choć wymieniłem też jeden kabel HDMI na podobno niezły kompatybilny z XBoxem i PS3. Cały sprzęt odłączyłem od innej plazmy (3 letni P42VT20E), gdzie to wszystko śmigało. Tak jak pisałem wcześniej, różnica jest w tym co wyświetla się na ekranie po wybraniu ręcznym wejścia HDMI. A mianowicie jest HDMI1, a powinno być EC/HDMI1. W EC jest pies pogrzebany, bo o ile pamiętam z jakiegoś anglojęzycznego forum, jest to External Connection, czyli TV kontroluje wejścia i się automatycznie przełącza w momencie pojawienia się sygnału na konkretnym HDMI. Tak dzieje się np. jak dekoder kablowy przełączę ze SCART poprzez przejściówkę na AV1. Włączam dekoder, pstryk, przełączenia na AV1, a na ekranie mam EC/AV1. Wyłączam dekoder, pstryk, powrót na TV analog.
Czekam właśnie na jakieś info od techników z Panasonica. Dzwoniłem tam dzisiaj rano i, mówiąc kolokwialnie, opierniczyłem za brak reakcji przez 3 tygodnie na moje pytanie . Co do serii ST, być może tam to działa ze względu na inny soft, tak jak działa w mojej starej plazmie. Być może produkty po roku 2010 nie dają takiej funkcjonalności. Ciekawe jest jednak info w instrukcji od P50VT60, że automatyczne przełączanie wejść działa na AV1 i, że tak samo jest na HDMI, co można ustawić w konfiguracji tych wejść. Powiem szczerze, że nie znalazłem w Menu nic co by pozwalał w jakiś sposób zmienić sposób reagowania TV na sygnały z wejść HDMI oprócz możliwości zmiany kontroli obrazu w zależności od treści przesyłanych tym kanałem i regulacją czerni.

Co Kolega na to ?? :confused:

Pozdrawiam
 
Do góry