Panasonic TX-P65VT50E czy Samsung PS64E8000?

voshon

New member
Witam!

W dalszym ciągu szukam plazmy do salonu, do tej pory byłem nastawiony wyłącznie na 65'' produkt Panasa, najpierw VT30, potem VT50 - choć cena tego ostatniego dalej mnie męczy...
Ostatnio oglądałem w sklepie Samsunga PS64E8000, który jest tańszy około 4tys od VT50 i zacząłem się zastanawiać czy warto dopłacać, aż taką różnicę. Rozmiarowo oba TV są niemalże identyczne, Samsung jest bardziej "gadżeciarski", VT50 - wiadomo bardziej klasyczny TV. Jestem w niemałej kropce, sprzedawca w sklepie twierdził, że w tym modelu Samsung zdecydowanie poprawił czerń, ale daleko jeszcze do Panasonica. Czytałem test Kiki-ego Samsunga, ale niezdecydowanie nie minęło.
 

damian820927

New member
Bez reklam
Kiki a Twoim zdaniem który jest lepszy, gorszy może równy Samsung czy Panasonic ?
Pytam bo nie miałem jeszcze okazji porównać tych dwóch tv, brak czasu :(

Chodzi mi głównie o jakość obrazu, czy jest porównywalna w tych modelach może któryś przeważa diametralnie.
Po przeczytaniu obydwóch Twoich testów zdaje się że jeśli różnice są to bardzo małe znikome oba ocenione na ta samą ilość punktów.
 
PIszcie panowie, piszcie o tych tv bo pomoze mi także się to zdecydować. Mnie cały czas zastanawia taka duża różnica w cenie między panasonicem a samsungiem. Ja jestem zainteresowany wersją 51 cali samsung i chyba klamka niedługo zapadnie :).
POdziękowania także należą się tu Pawłowi BPHD z forum, który zadzwonił do mnie i trochę opowiedział o samsungu E8000.
Pytanie tylko do kikiego bo pisałeś, że brak pełnej czerwieni w podsumowaniu testu Samsunga - czy to jest bardzo widoczne i czy da się to poprawić poprzez nastawy kalibrację obrazu?
 

voshon

New member
Jak masz kasę to zainwestuj w Panasonica 65vx300.

Dowcipny kolega :mrgreen:

Do tytułowej dwójki doszlusował kolejny gracz - Panasonic TX-P65ST50E. Pomimo wcześniejszych zapowiedzi Panasonica, w rozmiarze 65'' pojawił się uboższy model. Cena w EURO 9,5 tys, różnica o 5 tys mniej w porównaniu do VT50E.
W tej sytuacji poważnie zastanawiam się nad serią ST, nie wiem tylko czy jest jakaś drastyczna różnica w jakości obrazu :niewiem:
 

ART_X

New member
voshon wybrales ktorys? dokladnie u mnie tez wchodza w gre tylko te 3modele...
ceny wygladaja tak:

TX-P65VT50 - 14.500
TX-P65ST50 - 10.500
PS64E8000 - 12.500

trudny wybor bo przeskoki co 2.000
 

Blind.One

New member
PS64E8000 - 12.500 - skąd ta cena??
W Vobisie tenTV jest do kupienia za 9.999,00, neonet 9.999,00, media expert 11.500 a to już jest przepaść. Problem jest tylko z dostępnością tego telewizora, ale to raczej generalny problem a nie konkretnego sklepu.

A w media expert za 10.999 można znaleźć Panasonica 65VT30

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Blind.One

New member

Czytałem Twój test ze dwa razy. Raz nawet pisałem do Ciebie w sprawie ceny i prezentacji ;)

Siedzę jak na szpilkach!

Swoją drogą to przeszedłem ciekawy rozwój. Najpierw miał być Panas 55VT30, ale nie chciał spaść do akceptowalnego przeze mnie poziomu 6.500 PLN. Stwierdziłem, że za 8.000 PLN to chciałbym coś większego. Niedawno namówiłem sznowną małżonkę na 65VT30, bo PS64D8000 jakoś mnie nie przekonywał, no a stanęło na PS64E8000. Tylko tego uchwytu samsunga nie dostałem w vobisie. Muszę kupić osobno :(
 

damian820927

New member
Bez reklam
Dobry wybór, ja również wahałem się pomiędzy 55VT50 a 51E8090 zobaczyłem obydwa i szczerze mówiąc nie dołożyłbym tej różnicy do Panasonica. Może i ta czerń jest mocniejsza w Panasie, ale nowy Samsung też nie odbiega jakoś diametralnie z czernią od Panasonica.
Moim zdaniem jest to minimalna różnica bo czerń w Samsungu jest na prawdę bardzo dobra.
Za duża różnica cenowa pomiędzy tymi modelami przy moim zakupie było to 3379zł na korzyść Samsunga.
 

ART_X

New member
ja wybierajac ostatecznie pomiedzy TX-P65ST50 a PS65E8000 wybralem Panasonica, lepiej mi podszedl choc faktem jest, ze male są roznice w obrazie...
 

damian820927

New member
Bez reklam
małe to prawda również między VT50 a E8090
Sam miałem dylemat czy Panas czy Samsung, Panasonic jak dla mnie bardziej funkcjonalny, mógłbym podłączyć więcej źródeł (brak ampli) jednak cena wzięła górę i niewielka różnica w obrazie.
 
Do góry