Panasonic TX-P65ST50 czy Samsung P64E8000

Lwiecz01

New member
Jak w temacie.
Ceny podobne albo nawet takie same.
Co polecacie ? Jakie są różnice pomiędzy tymi plazmami ?
Nie znalazłem na internecie żadnego porównania jakości obrazu 2D, poziomu czerni czy działania 3D.
Na bajerach typu kamery i machanie rękami mi raczej nie zależy.

Zmieniam z Pioneera 507.

Dzięki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Test jest zrobiony będzie w sobotę.
Ja byłbym za Samsungiem .
Tyle że przedłużeniem Pioneera jest jakość Panasonic VT50
I tego powinieneś się trzymać .
Jakie masz warunki w mieszkaniu ?
 

Lwiecz01

New member
Warunki... Telewizor wisi w bardzo jasnym pomieszczeniu o powierzchni jakichś 50 m2 z 4 dużymi oknami. Odległość od kanapy 2,8-2,9 m, a jakieś 6-8 m jest stół jadalniany przy którym też czasem oglądamy. W dzień to raczej tylko dzieci czasem zerkają na jakieś bajki, a głównie oglądamy weczorem i nocą filmy/seriale, czasem zdjęcia. No i w weekend, ale to wiem, że musimy zwykle zasłaniać rolety na oknach, bo się nie da inaczej. Na tą chwilę większość oglądanych materiałów puszczam z komputera i dysków (odtwarzacz HD Hyundai, który właśnie się zepsuł), ale będę kupował też prawdopodobnie blu-ray 3D do kompletu z telewizorem. W ciągu najbliższego roku pewnie pojawi się też konsola.

Zastanawiałem się długo pomiędzy plazmą i dobrym powierzchniowym LEDem, np. Sharpa, ale ze względu na pory oglądania wydaje mi się, że plazma będzie jednak lepsza. Poza tym mam wrażenie, że przy oglądaniu telewizji i filmów nie z Blu-ray, telewizory LED sztucznie ostrzą pewne elementy na ekranie i strasznie mi to przeszkadza. Jakbym teatr telewizji oglądał, albo jakiś fotomontaż... Nie wiem skąd to się bierze...

Nie wiem, czy mogę jeszcze coś opisać o warunkach ?

Co do Pioneera, to chcę go sprzedać i wyczytałem, że lepszy jakościowo podobno już był Panasonic z serii VT30, więc ST czy VT50 powinny być już te 2 klasy lepsze, a skoro E8000 czy D8000 porównuje się do 50tek, to wydawało mi się, że już na tą chwilę nie ma co porównywać mojej 507XA do nich, mimo idealnego stanu. W końcu to 4-5 lat minęło, bo kiedy kupowałem Pioneera, to właśnie do sklepów wchodził Pioneer 508XA i pamiętam, że płaciłem 8 tys. zamiast wcześniejszych 11 tys. :) Samo to, że mój Pioneer jest HD Ready a nie 1080p, że nie ma 3D, to już ogromne różnice, ale ważny jest też obraz 2D, więc chętnie posłucham się specjalistów.
 

micmus

Member
Bez reklam
Ja wybierając miedzy tymi TV brałbym Samsunga bo przewaga nad ST50:

- wygląd
- multimedia
- gadżety
- okulary w zestawie

Obraz pewnie porównywalny mają oba (bardzo dobry), nie stawiając ich w jednym czasie obok siebie nie zobaczysz różnicy.

Takie moje zdanie.
 
Ostatnia edycja:

Lwiecz01

New member
Hmmm, a w porównaniu do VT50?


No i jesze mamy E8000 kontra D8000 - nie mogłem nigdzie znaleźć różnic. Porównywarka na stronie Samsunga jest w przypadku tych 2 modeli do kitu. Większość pól pustych tam, gdzie w drugim modelu są opisane i odwrotnie. Pomylili się i przy D8000 dali znaczek Smart TV, a przy E8000 nie dali, a o ile mi wiadomo jest odwrotnie.
Czy poza multimediami, które mnie średnio rajcują są duże różnice ?

SWłaśnie dostałem odpowiedź od Samsunga:

"...
Szanowny Kliencie
W imieniu firmy Samsung, serdecznie dziękujemy za kontakt.
W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

Telewizor PS64e8000 jest nowszym modelem telewizora, telewizory PS64D8000 to modele z 2011 roku. Parametry telewizorów będą porównywalne natomiast nowszy model ma dodatkowo wbudowana kamerę skype oraz możliwość sterowania głosem i gestami .

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania. ..."

Czy warto dopłacać w najlepszej znalezionej przeze mnie opcji 1400 zł za kamerę do Skype'a i sterowanie gestami ?

Kiki -> jaka Twoja rada po moim opisie warunków oglądania ?
 
Ostatnia edycja:

Kubczyk85

New member
Witam

Ja poproszę jeszcze o porównanie Samsunga P64E8000 z Panasonic-iem P65ST60. Który z tych dwóch byście wybrali i dlaczego:) Telewizory można dostać w podobnej cenie, bardziej przemawia do mnie Samsung z powodu multimedialności, ale przed zakupem chciałbym usłyszeć oponie od fachowców oraz użytkowników:)
 

digitalus

Banned
Witam
Tu digitalus:)
Z pomiarow czerni wynika ze w st60 kolor czarny jest lepszy niz w samsungu.
W panasonicu oryginalny panel plazmowy z japonii.
pdp-panas_nhshwww.jpg

Contrast.jpg
 
Ostatnia edycja:
Do góry