Panasonic TX-P55VT30 – zero oznak zycia

clarkusek

New member
Witam tak jak w temacie posiadam telewizor Panasonic TX-P55VT30, mam go od ponad 4 lat nie miałem z nim nigdy żadnych problemów i oglądany bardzo sporadycznie ze względu ze mieszkam za granica a telewizor miałem w Polsce. Postanowiłem przewiesc telewizor do Niemiec. Telewizor byl umiejscowiony z tylu za przednimi siedzeniami była zrobiona konstrukcja styropianowa na ktorej stał. Był cały czas w pionie owinięty kocami , żadnych balansów podczas drogi. Po przyjeździe i włączeniu telewizora nie ma Żadnych oznak życia, żadna dioda nie miga nic, totalna cisza.

Czy ktoś moze podpowiedzieć co mozna jeszcze w nim sprawdzić dla totalnego laika ? Czy jedynie serwis jednak nie wiadomo czy w Niemczech ponieważ moze wyjsć więcej niż telewizor jest wart.


Czekam na odpowiedz . Pozdrawiam
 

digitalus

Banned
Witam.
Proponuje sprawdzic wtyczke z tylu telewizora. Tzn kilka razy wlozyc wtyczke , moze styki sa zbrudzone lub nie ma dobrego kontaktu.
W moim telewizorze tez pojawila sie kiedys taka usterka.Wystarczylo tylko kilka razy wlozyc wtyczke z tylu telewizora i bylo ok.
Jesli nie mruga dioda z przodu telewizora to byc moze uszkodzony jest zasilacz. Uszkodzenie mechaniczne.Moze luzne zlaczki w zasilaczu.Dla fachowca z serwisu to na pewno drobna usterka i naprawa bedzie tania.
 
Ostatnia edycja:

clarkusek

New member
Czy jest jakis sposób sprawdzenia zasilacza czy jest ok ?

Tak jak pisałeś, odkręciłem przykrywkę ktora przykrywa wtyczkę i wkładałem i wykładałem lecz nie pomogło , telewizor zawsze na wyjaZd jest odpięty od prądu w razie burzy. Chyba ze poprzez antenę telewizyjna spaliło telewizor lecz watpię.
 

digitalus

Banned
Podlaczales do gniazdka sieciowego inny odbiornik aby sprawdzic czy jest napiecie w gniazdku ?.
Jesli masz w domu miernik mozesz sprawdzic czy na koncu kabla jest napiecie.To raczej malo pradopodobne aby kabel sieciowy byl uszkodzony ale jesli masz miernik mozesz sprawdzic czy jest ok.
Jesli nie ma poprawy to bez serwisu trudno bedzie naprawic.
Musialbys rozkrecic obudowe i sprawdzic czy nie ma uszkodzen mechanicznych np pekniecie plytki zasilacza, zimny lut lub luzne elementy , takie uszkodznie moglo pojawic sie po transporcie telewizora w wyniku drgan.
Przede wszystkim sprawdzic zlaczki od kabla sieciowego_Oczywiscie odlacz wtyczke z gniazdka gdy bedziesz to sprawdzal
Sprawdz zaznaczone zlaczki.

Panasonic_spnwxns.jpg
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Jesli korzystasz z listwy zasilajacej to uszkodzenia w samej listwie sie zdarzaja.Podlacz telewizor do innego gniazda lub bezposrednio do gniazda sieciowego.
 
Ostatnia edycja:

medvet

New member
Jesli korzystasz z listwy zasilajacej to uszkodzenia w samej listwie sie zdarzaja.Podlacz telewizor do innego gniazda lub bezposrednio do gniazda sieciowego.

Jak najprościej sprawdzić kabel zasilacza: wypiąć kabel ze złącza w TV, w złączce przy kablu włożyć kawałek przewodu, ale tak, by wszedł w miarę ciasno, może być dopasowany spinacz biurowy ( inaczej - zewrzeć przewód niebieski z brązowym ). Uziemienie kabla można na razie pominąć. Sprawdzić omomierzem przejście - dwie końcówki omomierza do bolców wtyczki. Przy braku omomierza można wykorzystać żarówkę od latarki i baterię - zrobić najprostszy obwód elektryczny. Jeśli kabel będzie sprawny, najprawdopodobniej uszkodzenie jest w zasilaczu - mechaniczne lub elektryczne. Na przyszłość przed transportem sprawdź, czy odbiornik działa. Tyle możesz zrobić sam. Reszta serwis. Jeśli uszkodzenie będzie elektryczne, to prawdopodobnie wymienią cały zasilacz.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Nie wszystkie miały niestety.
Ja kupiłem swojego 55VT30 zaraz jak wszedł na rynek i też miałem tylko dwa lata.
Na szczęście już ponad cztery lata działa bez najmniejszych problemów. Oby tak dalej.
 

clarkusek

New member
Własnie nie mam, nie mam pewnosci czy telewizor przed wyjazdem do Niemiec juz sie nie odpalał. Moze kupie nowy zasilacz i sam go wymienie bo tutaj oddajac do serwisu trzeba sie zastanowic czy nie kupic nowego telewizora.

Może ktos ma jakies propozycje co moge jeszcze samodzielnie sprawdzic ?
 

digitalus

Banned
Zasilacz to plyta na srodku telewizora ma symbol TNPA.Wtyczki w gniazdach dobrze wygladaja. Nic sie nie wysunelo w czasie transportu?.
Najlepsze rozwiazanie to zgloszenie usterki tak jak napisal kolega medvet.
 
Ostatnia edycja:

medvet

New member
Chciałbym Ci pomóc, bo jestem elektronikiem RTv, ale już widzę, że sobie sam nie poradzisz. To co wyjąłeś, to jest filtr przeciwzakłóceniowy: dławik, dwa kondensatory i rezystor. To może się uszkodzić jedynie "na zwarcie" wyrzucałoby bezpieczniki w domu. Jeśli spaliłby się rezystor, to po wyjęciu wtyczki z gniazdka, mogłoby kopnąć delikatni, gdybyś dotknął bolców. Zasilacz to jest ta część w samym centrum telewizora. Do niego podłączony jest filtr, który wyjąłeś. Poproś elektronika, zrobi Ci to za parę groszy. Będzie bezpieczniej. Dla osoby, która się zna, sprawdzenie, czy napięcie dochodzi do zasilacza, to kwestia paru sekund. Teoretycznie może być uszkodzony jeszcze włącznik sieciowy, z przodu pod ekranem. Teoretycznie.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

clarkusek

New member
zasilacz którym kolorem jest zaznaczony, poniewaz te same oznaczenia TNPA sa na 2 płytkach


View image: Panasonic spnwxns

problem jest taki ze nie znam zadnego elektryka a sam serwis moze byc bolesny w Niemczech wiec jesli sam nie wymienie to albo znowu wroci do Polski kiedys, albo kupie w ciemno ten caly zasilacz moze cos pomoże.

dziekuje za odpowiedzi.

pozdrawiam
 

medvet

New member
Moduł zasilacza masz pod dwoma wentylatorami na samym środku. Przy wymianie trzeba uważać, by nie porobić zwarć do masy, czyli dobrze wszystko poskręcać. Zagadaj z kimś, kto Ci to sprawdzi. Potem można kupić cały zasilacz.
 
Ostatnia edycja:

astw

New member
(...) " oddajac do serwisu trzeba sie zastanowic czy nie kupic nowego telewizora".


Z racji tego, iż Panasonic zakończył produkcję tv plazmowych w 2013 r. praktycznie wyczerpały się zapasy tych tv. Na Amazonie.de ostatnio sprzedano ostatni nowy tv plazmowy Panasonica (ST60). Na allegro są tylko ostatnie sztuki i trzeba upewnić się u sprzedawcy, czy nie były uruchamiane.
Można kupić ostatnie nowe tv plazmowe LG na Allegro w sklepach internetowych za ca. 2100 zł za tv 50 cali.

TV LCD mają moim zdaniem dużo gorszy, mniej naturalny obraz od tv plazmowych.
Wnioski: warto naprawić posiadany tv (serwis można poprosić o tzw. Kostenvoranschlag), o ile nie jest uszkodzona matryca. W takim wypadku warto szybko kupić jeden z ostatnich nowych tv plazmowych.
 

clarkusek

New member
Została postawiona diagnoza ze jednak mieliście racje i padł moduł zasilający ten na środku. Czy ktoś mi podpowie gdzie ma ktoś na sprzedaż nowy taki moduł ?
 

clarkusek

New member
Kupiłem nowy zasilacz, został założony jednak dalej jest ten sam problem. Po włączeniu przycisku sieciowego słychać zasilacz działa jednak jest problem bo nie działa kontrolka i nie da rady odpalić telewizora. Czy ktoś ma jakis pomysł jeszcze ?

Dodam ze po przyciśnięciu włącznika sieciowego słychać ze zasilacz działa , jednak nie swieci sie kontrolka a sam pilot nie reaguje.
 
Ostatnia edycja:
Do góry