Panasonic tx-p50vt60e problem z pionowymi pasami na matrycy - błagam o pomoc

drosophilia

Active member
Bez reklam
Nalezy pochwalic serwisanta od Panasonica. Fajnie by bylo jakby Panas zwrocil kase i wowczas zakupilbys cos innego. Ew. w zamian jakis mega dobry LED o wiekszej przekatnej w podobnej cenie.
 

andrzejkocerba

New member
Przepraszam wszystkich za to że konsekwentnie będę prosił o podpowiedź . Czy użytkownicy w/w modelu nie mieli czy nie mają takiego samego problemu a mianowicie przy włączonym odbiorniku na matrycy widnieją dwa pionowe cienie w kształcie b takie same jak profile mocowania uchwytów wewnątrz odbiornika . Profile są wygięte w tafli blachy do której są zamontowane podzespoły w/w plazmy .Wnętrze telewizora przecież nie może różnić się od pozostałych tego modelu -dodam że matryca jest nowa a efekt ten na sto procent spowodowany jest tymi wypukłościami pod wieszak.Jeśli ktoś z wa moi dobrzy ludzie znający temat wie jak tym zaradzić jestem w stanie dać nagrodę - jest to dla mnie i wielu moich znajomych co najmniej irytujące i ciekawe -czekam na podpowiedzi.
 

andrzejkocerba

New member
Może tak znakomita firma z potężnym dorobkiem jak PANASONIC da sobie z tym radę - no chyba że nie będzie się chciała przyznać do wady konstrukcyjnej ( ja tak uważam ) we wszystkich tych modelach -jestem bardzo ciekaw waszej opinii i proszę o pomoc
 

pierwszyy

Member
@HQ150: dzięki za link - takie ceny w saturnie? kto by się spodziewał... to chyba najlepsza oferta! bdb cena, tyle, że krzywy ten tv/model...

niezłe jaja z tym TOPOWYM modelem plazmy panasonica... w mojej wiszącej plaźmie od lg za 1500zł takich cudów nie ma...
 

pantomima

Banned
Andrzejkocerba przyszło mi coś do głowy,wysłałem Tobie na pocztę...

A jednak pomoglo ;d
Podzielil bys sie , wtajemniczyl reszte , oprocz Was dwoch jestesmy jeszcze "my" , bioracy udzial w tym watku.

No ok "cos" -tylko coz to takiego,bo nie da sie zamknac tego czegos w prostych kategoriach wielkosci fizycznych. Mozliwosci jest nieskonczenie wiele .

Ja bym z ubolewaniem obstawial Twoj ulubiony przyslowiowy mlotek ktory ostatnimi czasy najczesciej stosowany jest przez Ciebie .
Oby tylko to nie byl on ,a za nim nie poszedl pomysl aby wlasnymi rekami wyeliminowac ta wade konstrukcyjna .
Andrzej nie nabieraj sie na to ;)
 

RHJG

New member
Bez reklam
Pantomima to jest prywatna wiadomość i Tobie nic do tego ! czy to jest jasne ?(młotek to był żart czy tego też nie zrozumiałeś ? )
 

m@rcin

Member
Przepraszam wszystkich za to że konsekwentnie będę prosił o podpowiedź . Czy użytkownicy w/w modelu nie mieli czy nie mają takiego samego problemu a mianowicie przy włączonym odbiorniku na matrycy widnieją dwa pionowe cienie w kształcie b takie same jak profile mocowania uchwytów wewnątrz odbiornika . Profile są wygięte w tafli blachy do której są zamontowane podzespoły w/w plazmy .Wnętrze telewizora przecież nie może różnić się od pozostałych tego modelu -dodam że matryca jest nowa a efekt ten na sto procent spowodowany jest tymi wypukłościami pod wieszak.Jeśli ktoś z wa moi dobrzy ludzie znający temat wie jak tym zaradzić jestem w stanie dać nagrodę - jest to dla mnie i wielu moich znajomych co najmniej irytujące i ciekawe -czekam na podpowiedzi.

Wg mnie są to powidoki które wcześniej czy później znikną.
Myślę że panasonic wymieniał ci matrycę tylko dlatego że pasy powstały w wyniku wady konstrukcyjnej która nie ma nic wspólnego z niewłaściwym użytkowaniem tv.
A jak blisko wisi twój telewizor od ściany?
 

andrzejkocerba

New member
Dodam że serwisant podczas naprawy i sprawdzenia po niej jak świeci stawiając na stojaku nie wieszając na ścianie mówił że też pasy są widoczne - dodam że najwięcej są widoczne jak się patrzy z boku . Jeśli miałbyś taką możliwość to zwróć uwagę na te wytłoczenia w blasze pod wieszaki są dokładnie odwzorowaniem tych cieni na matrycy . Przepraszam jeśli się mylę ale czy możliwe jest to że wytłoczenia w blasze mające puste powierzchnie nie przylegające do matrycy powodują takie problemy .Reszta powierzchni blachy przylega do matrycy -czy przyczyną może być że w tych dwóch miejscach matryca inaczej się nagrzewa ?
 
D

Deleted member 121090

Guest
Oddalenie od ściany niczego nie zmieni. Ten dystans ma znaczenie tylko dla chłodzenia TV. Ma zapewnić prawidłową cyrkulację powietrza.
 

andrzejkocerba

New member
Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i chęć pomocy w rozwiązaniu mojego problemu z telewizorem -czekam z niecierpliwością kto rozwiąże mój problem -może ktoś z was ma znajomości w Panasonicu i to oni podpowiedzą co zrobić i w ostateczności nie pozbywać się tej pięknej plazmy . Najgorsze w tym wszystkim jest to że plazma jest praktycznie nowa z tej racji że matryca ma dopiero trzy miesiące a telewizor gra tylko parę godzin dziennie. Naprawdę chciałbym wynagrodzić trud jaki poniesie ktoś kto rozwiąże tą zagadkę
 
Do góry