Panasonic tx-p50vt60e problem z pionowymi pasami na matrycy - błagam o pomoc

andrzejkocerba

New member
Na wstępie witam serdecznie wszystkich klubowiczów .Sprawa dotyczy mojego PANASONIC TX-P50VT60E a mianowicie dwóch widocznych pionowych pasów w kształcie małych literek b zwróconych zwróconych do siebie brzuszkami w odległości około 30 cm -(to nie są powidoki ani wypalenia) od siebie .Są to delikatne cienie widoczne przy szybkich scenach - przeważnie gdy oglądam mecze piłki nożnej. Telewizor zakupiłem w kwietniu 2014 r problem zauważyłem po zawieszeniu na ścianie - no i szczęka mi opadła co jest zgrane przecież to jest nowy telewizor ? Na drugi dzień zadzwoniłem do serwisu i opisałem ten problem.Po paru dniach przyjechał serwisant obejrzał zrobił zdjęcie tych pasów i powiedział że powodem tego mogą być powidoki -dodam że był spoko gośc -po rozmowie uznał że mi pomoże i wymienił matryce -jak powiedział tak zrobił . Na wymianę czekałem około miesiąca ale wreszcie się doczekałem i telewizor został dostarczony . Powiesiliśmy na ścianie serwisant obejrzał czy wszystko w porządku włączył i stwierdził że wszystko jest ok -podpisałem odbiór i Pan odjechał .Szczęście nie trwało długo po godzinie od wyjazdu serwisanta gdy matryca dość dobrze się nagrzała ZONG ! znowu widoczne pionowe pasy na matrycy ( przypomnę że są to delikatne cienie w kształcie litery b) . Dzwonię do gościa i mówię co się dzieje - był w szoku -powiedział że przyjedzie za dwa tygodnie i pomyślimy co z tym fantem zrobić. Przyjechał tak jak mówił i stwierdził że nigdy z tym problemem się nie spotkał -co jest powodem tycccccccch cieni mówił ? -doszliśmy do wniosku że mam pecha i chyba zamontował nową ale wadliwą matrycę . Przyznam że zachował się jak kumpel i powiedział że zaryzykuje i wymieni jeszcze raz matrycę ale Panasonic musi dać zgodę .Po paru tygodniach oddzwonił i powiedział że jest zgoda i wymieniamy -ucieszyłem się . Po wymianie matrycy ( faktycznie nowa) problem niestety został ten sam . Serwisant stwierdził ( i co najgorsze miał rację) że problem nie tkwił w matrycy tylko jak ściągnął tylną obudowę telewizora pokazał mi dwa pionowe wytłoczenia na płycie z blachy służące jako część gdzie się montuje wieszak .Niestety miał rację były one dokładnie tego samego kształtu so na wyświetlanym obrazie matrycy -powiedział mi że nic z tym się nie da zrobić prawdopodobnie jest to wada konstrukcyjna leżąca po stronie PANASONICA i jedynie co to mogę oddać ten telewizor i wymienić na inny model . Dodam że PANASONIC też przychyla się do tej opinii i stwierdza jak się zdecyduję to nie będzie stwarzał problemów. Proszę was o opinię do tyczącą mojego problemu i czy da się z tym coś zrobić -czy ktoś z was już się z tym spotkał. Z poważaniem .
 
D

Deleted member 121090

Guest
andrzejkocerba
Nie rozumiem jakiej rady szukasz?
Panas przyznał, że Twój TV ma wadę fabryczną i chcą ją usunąć.
Na co czekasz?
 

andrzejkocerba

New member
Dzięki za zainteresowanie ale Panasonic nie może usunąć tej wady tylko może dać mi możliwość wymiany na inny model , ale jak wiadomo plazm już nie ma.A chodziło mi czy już ktoś z was spotkał się z tym zjawiskiem (problemem) bo serwisant stwierdził że po raz pierwszy to widział.
 

pantomima

Banned
Witam weź młotek i wyprostuj ? a poważnie wymieniaj póki mają ochotę na to....

Ty tez wez mlotek i wyprostuj troche zwoje w swoim tv i nie tylko w nim , moze wtedy obraz z deka Ci sie poprawi i nie bd rzucal juz glupich komentarzy , rownie glupich podpowiedzi/sugestii na zakup tv tym ktorzy taki planuja , co robisz barczo czesto,regularnie wprowadzajac wielu w blad .

Kolego wymieniaj ten tv i nie kombinuj ;)
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Dzięki za zainteresowanie ale Panasonic nie może usunąć tej wady tylko może dać mi możliwość wymiany na inny model , ale jak wiadomo plazm już nie ma.A chodziło mi czy już ktoś z was spotkał się z tym zjawiskiem (problemem) bo serwisant stwierdził że po raz pierwszy to widział.
No to bierz kasę i kupuj coś innego.
 

andrzejkocerba

New member
Moi drodzy nie zrażają mnie te rady po niektórych - chciałem siętylko dowiedzieć czy ktoś z fachowców tego tematu spotkał się z tym i czy jest to w każdym modelu tx-p50vt60e -tylko to
 

pantomima

Banned
Moi drodzy nie zrażają mnie te rady po niektórych - chciałem siętylko dowiedzieć czy ktoś z fachowców tego tematu spotkał się z tym i czy jest to w każdym modelu tx-p50vt60e -tylko to

Fachowcem nie jestem ale posiadam model vt60 i powiem Ci ze ja nie dostrzegam zjawiska ktore opsujesz na swojej plazmie .Dodam ze tv nie jest zawieszony na scianie .
Nie czekaj na kolejne komentarze tylko wymieniaj ten tv na cos innego .
 

andrzejkocerba

New member
Może powodem jest to że wisi na ścianie a nie stoi na stojaku - myślę że mimo to taki problem nie powinien występować - telewizor kosztował 5500 - proszę was jeśli się zdecyduję na zamianę to jaki model wybrać gwarancja kończy mi się w kwietniu 2016
 
D

Deleted member 121090

Guest
Z racji tego, że plazm nie ma już w ofercie, na Twoim miejscu zażądałbym zwrotu kwoty zakupu. Panas nie jest w stanie zaproponować Ci podobnego TV.
Obecnie za 6800zł kupisz Oleda w 55''.
 
Do góry