Panasonic TX-P50VT30E

Nicole

New member
Różowa poświata

Witam wszystkich,

Jestem użytkownikiem 50VT30 od ponad roku,z telewizor pracuje poprawnie,programy HD super ale od ładnych kilku miesięcy mam problem z lekką różową poświatą na lewej połowie ekranu.Problem ten występuje na białym tle obrazu np.na tle białej reklamy lub na tle śniegu.Myślałem że problem z biegiem czasu zniknie ,przeciwnie ,na drugiej prawej stronie pojawiła się od kilku dni poświata zielona.Ten objaw występuje tak jak wspomniałem tylko na białym tle ekranu. Czy ktoś z Was spotkał się z takim przypadkiem i jak temu zaradzić? Oprogramowanie TV mam aktualne.
 

pupil

Member
Witam wszystkich,

Jestem użytkownikiem 50VT30 od ponad roku,z telewizor pracuje poprawnie,programy HD super ale od ładnych kilku miesięcy mam problem z lekką różową poświatą na lewej połowie ekranu.Problem ten występuje na białym tle obrazu np.na tle białej reklamy lub na tle śniegu.Myślałem że problem z biegiem czasu zniknie ,przeciwnie ,na drugiej prawej stronie pojawiła się od kilku dni poświata zielona.Ten objaw występuje tak jak wspomniałem tylko na białym tle ekranu. Czy ktoś z Was spotkał się z takim przypadkiem i jak temu zaradzić? Oprogramowanie TV mam aktualne.

Reklamuj w serwisie i to zaraz i daj znać jak się sprawy potoczyły.U mnie czegoś takiego nie ma,posiadam 50VT30 od 16mies.
 

pro_car

New member
Witam również
W moim 50VT30 od kilku miesięcy słychać coraz głośniej wentylatory, gwarancja kończy się za kilka m-cy. Miał ktoś taki problem?
 

DVX

New member
Witam również
W moim 50VT30 od kilku miesięcy słychać coraz głośniej wentylatory, gwarancja kończy się za kilka m-cy. Miał ktoś taki problem?
W moim wentylatory pracują normalnie, nic dziwnego się nie dzieje a gwarancję mam na pięć lat. Ile godzin przeparacowała Twoja plazma, moja dobija do 2000H.
 

cpecialmen

New member
Z Wrocławia witam wszystkich.

U mnie dochodzi do 3500 godz. Czy to sprawa dla servisu?

A jak sprawdzić ilość godzin pracy TV?

Ostatnio uruchomiłem funkcję wyświetlania informacji o znalezionych nowych programach. Znalazł czeskie, poinformował, dodałem programy nie oglądałem i nie narzekałem. Parę dni temu okazało się, że wszystkie programy z MUX-2 (Sobótka - kanał 58.) mają siłę sygnału 100% i jakość sygnału ~30% (czego nie da się oglądać), a czeskie (kanał 60) mają siłę 97% i jakość 20% (i oczywiście nic nie widać). Pod tą samą instalację antenową podpiąłem Samsunga 19" - i szok wszystko działa idealnie, na wszystkich 30 programach jakość ~100%, obraz żyleta (a zakładałem, że mam coś z sygnałem z instalacji zbiorczej lub domowej). O co tu chodzi?
Bardzo proszę o jakieś sugestie/p-odpowiedzi.
 
Ostatnia edycja:

Zulus

Member
kupiłem moduł z najnowszym oprogramowaniem Moduł AstonCrypt 2.26 (Seca) CI, opłaciłem Canal+ Gold na 18 miesięcy i nie mogę odbierać programów w HD:
Canal+ Family HD
Canal+ Family2HD
Canal+ Film HD
Canal+ Film2 HD
Ale Kino HD
Planete HD
Kuchnia HD
Domo HD

Moduł i kartę mam w telewizorze plazmowym Panasonic TX-P50VT30
Zapewniano mnie, że nie będzie problemów z odbiorem kanałów HD z nowym modułem Aston. Rzeczywistość okazała się inna. Nie mogę odbierać w/w kanałów w jakości HD.
Działanie samej karty sprawdziłem w punkcie NC+ i programy bez problemu są odkodowywane w tunerach NC+

Czy jest na to jakaś rada?
 

codaco

New member
Kanały które wymieniasz nadają ze słabego transpondera, więc może to być problem ustawienia anteny, druga rzecz to aktualizacja oprogramowania TV. W niektórych modelach Panasonic z tego transpondera, nie były dekodowane kanały i dopiero po zgłoszeniu tego do serwisu, przyjeżdżał technik z softem, który ten problem usuwał.
 

Zulus

Member
Dzięki za odpowiedź. Zastanawiałem się nad kupnem plazmy z serii VT60, ale nie kupię jej, bo to może być też niedoróbka pod tym względem. Wysłałem też info mailowo i telefonowałem do serwisu Panasonica we Wrocławiu. Obiecali przyjrzeć się temu tematowi. Pozostało czekać i oglądać programy grupy Canal+ w jakości SD, bo HD na telewizorze HD nie są dostępne. Taki paradoks Panasonica hehe...
 

digitalus

Banned
Witam
To nie musi byc wina tunera satelitarnego w telewizorze, tylko zle ustawionej anteny satelitarnej lub nawet konwertera.
Postaraj sie uzyskac wyzszy poziom sygnalu czyli ustaw dokladniej antene.Z ciekawosci zapytam jaki rozmiar anteny posiadasz? .Najlepsza jest mozliwie najwieksza czyli np 100 cm bo jakosc i poziom sygnalu bedzie zdecydowanie wyzszy niz na antenie 60 cm.
Wieksza antena jest drozsza ale zdecydowanie lepsza od malych tanich anten z ktorych jakosc sygnalu jest na niskim poziomie.
Polecam portuglaska antene famaval 100 lub 110 cm z metalowym mocowaniem.
 
Ostatnia edycja:

Zulus

Member
Lepiej sygnału nie da się ustawić :)

Ja nie mam żadnych rwań w obrazie, wszystko działa idealnie, ale programy Canal+ w HD nie chcą się odkodować, ale to nie problem tylko u mnie. Inni użytkownicy też mają problemy z odbiorem tych programów na Panasonicach.
 

Attachments

  • IMG_4338.JPG
    IMG_4338.JPG
    167,8 KB · Wyś: 29

digitalus

Banned
Ostatnia edycja:

Zulus

Member
Z tego samego transpondera 11411MHz pakiet Canal+ bez problemu u mnie działa ale w systemie kodowania Conax, więc to nie jest wina mojego zestawu antenowego, Najprościej by było, żeby NC+ zmieniła transponder i problemy znikną nie tylko u mnie.
 

Zulus

Member
Mam najnowszy dostępny soft dla mojego modelu telewizora. Skoro Canal+ bez problemu odkodowuje moduł z kartą N na Kartę HD, to znaczy, że z anteną jest wszystko w porządku. Problem musi być po stronie modułu Astona. Nawet tak chwalony najnowszy soft nie poradził sobie z odkodowaniem Canal+ HD Mi sie wydaje, że nawet sam nadawca ma problem z odbiorem swoich kanałów po ich zakodowaniu :)

PS. Błędem było wykupowanie tego Canal+!!!
 

codaco

New member
Korzystam z Astona 2.26 i odkodowuje te kanały bez problemu, więc nie jest to na pewno wina modułu, stawiam na soft w Twoim TV. Zarówno dla serii V(T)20 jaki i VT30 było przygotowywane oprogramowanie rozwiązujące ten problem.
 

Zulus

Member
Proszę więc podać mi adres, link pod którym pobiorę to oprogramowanie. Mam w swoim TV najnowszą wersję oprogramowania. Nie ma nic nowego do pobrania. Moja wersja oprogramowania w telewizorze VT30 to: 1.805
 

codaco

New member
Pisałem Ci już wcześniej, że wgranie tego softu załatwia tylko serwis Panasonic-a, ta wersja nie jest wystawiana do automatycznego pobrania.
 

kockodo

New member
Witam. Korzystam z naziemnej telewizji cyfrowej. "Jakość sygnału" Mux1 - 70%, MuX 3 - 100proc. Do telewizora podpięte jest przez hdmi PlayStation3 oraz komputer stacjonarny. Problem pojawia się gdy któreś z urządzeń uruchomię. Spada "jakość sygnału" telewizji cyfrowej.
Włączony w tle obraz komputera - jakość sygnału TV Mux1 25% (nie da się oglądąć) Mux3 65 (można oglądać)
Włączone PS3 w tle - jakość sygnału TV Mux1 10% (nie da się oglądąć) Mux3 65 (można oglądać)
Włączony w tle obraz komputera oraz PS3 - jakość sygnału TV Mux1 brak sygnału Mux3 44% (można oglądać).
Co o tym sądzicie? Może ma ktoś podobną konfigurację i może sprawdzić jak to wygląda. Zgłaszać problem do serwisu ? Możecie coś poradzić?
 
Do góry