Panasonic TX-P50VT30E

Junior-pn

New member
Witam Was drodzy Forumowicze,
powoli zabieram się do kupna omawianego Panasa VT30,a jako że będzie to pierwszy TV który kupuję, to chciałbym uniknąć niepotrzebnych błędów i związanych z tym potem nerwów. Naczytałem się m.in. na tym forum o problemach z którymi boryka się to cacko (zielone plamy, powidoki), tak więc pytanie do weteranów forum:
1) Jak dobrze sprawdzić nową VT30 przed zakupem?
2) Na co szczególnie zwracać uwagę w sklepie?
3) Czy zabrać ze sobą pendrive/płytę ze specjalnymi planszami do sprawdzania obrazu, a jeśli tak to skąd takowe wziąć i czy w sklepach na ogół udostępnia się klientowi taką możliwość przed zakupem?
TV będzie kupowany w jednym ze sklepów w Poznaniu, muszę pojeździć i zobaczyć gdzie jest najtaniej ;) (może macie coś do polecenia?)
Tak jak pisałem wcześniej, forum śledzę już od jakiegoś czasu ale w temacie TV plazmowych jestem świeżynką ;)
Z góry dzięki za pomoc,
no i pozdrawiam serdecznie!
 

maciejlub

New member
Czy komuś, kto wcześniej wgrywał firmware poprawiające współprace z modłami CAM i kartą cyfry, udało się zaktualizować potem firmware do nowszej wersji?
Mam wrażenie, że Panasonic poprawił jeden problem i odciął nas od kolejnych aktualizacji - mój telewizor podaje info, że mam najnowszą wersję, mimo, że soft który mam identyfikuje się jaki f.801 :(
 

kockodo

New member
pstrykanie

czy u was też jakiś czas po wyłączeniu ten telewizor pstryka, pisząc pstryka mam na myśli taki odgłos jak jest przy włączaniu i przy wyłączaniu telewizora, u mnie po wyłączeniu pstryka tak z dwa razy w odstępach 15 minutowych. czy to normalne?
 

michu6

New member
AllShare Samsunga w smartphonie galaxy s działa idealnie z laptopem trochę gorzej tzn działało ale to raczej wina komputera .
jeśli chodzi o dziwne "pstrykanie "po wyłączeniu to chyba normalne bo u mnie też występuje
Mam inny problem telewizor się sam resetuje wymienili płytę główną i dalej to samo dzieje się to sporadycznie ale występuje i strasznie mnie wkurza
czy ma ktoś podobny problem?
 

golly

New member
Witajcie,

Czy istnieje sposób aby odtwarzać poprzez WiFi obrazy filmów DVD z kompa na telewozor ?

Próbuje kombinować z Serviio ale nie widzę takiej opcji.

pozdrawiam
gollt
 

Pe.te

New member
Czy komuś, kto wcześniej wgrywał firmware poprawiające współprace z modłami CAM i kartą cyfry, udało się zaktualizować potem firmware do nowszej wersji?
Mam wrażenie, że Panasonic poprawił jeden problem i odciął nas od kolejnych aktualizacji - mój telewizor podaje info, że mam najnowszą wersję, mimo, że soft który mam identyfikuje się jaki f.801 :(

Mam CAM C+ i od początku wgrywam każdy firmware, jaki publikuje Panasonic (aktualnie 1.805).
Nie zauważyłem problemów.

P.S.
Natomiast denerwuje mnie długa inicjalizacja modułu CAM C+ po uruchomieniu. Wcześniej miałem CAM z CyfrowegoPolsatu i on startował od razu.
 

007marc

Member
Zrobiłem sobie prezent na gwiazdkę i kupiłem kamerkę do Skype: Panasonic TY-CC20W (TY-CC20W -overview -Panasonic Polska). Przed zakupem sprawdziłem USB Information of VIERA 2011-year Models (Option 2_1a) | TV | Digital AV | Consumer Products | Support | Panasonic Global, czy będzie działać z TX-P50VT30E.

Dla wersji firmware na TV: 1.805 Skype działa bez zastrzeżeń.

Pozdrawiam,
Marek

Tak z ciekawości ile dałeś za kamerkę ?

Napisz po dłuższym użytkowaniu jak się sprawuje ewentualnie jakieś "foty" obrazu z Panasa przy używaniu kamery
Sam chciałem ze dwa razy kupić ale zawsze po przeanalizowaniu ceny kamery poprzez rzadkie wręcz praktycznie zerowe ostatnio używanie skypa mi przechodził zakup ;)
 

trampen

New member
Tak z ciekawości ile dałeś za kamerkę ?

Napisz po dłuższym użytkowaniu jak się sprawuje ewentualnie jakieś "foty" obrazu z Panasa przy używaniu kamery
Sam chciałem ze dwa razy kupić ale zawsze po przeanalizowaniu ceny kamery poprzez rzadkie wręcz praktycznie zerowe ostatnio używanie skypa mi przechodził zakup ;)

Za kamerkę zapłaciłem ok. 380 zł.

Po kilku dniach użytkowania i wykonaniu kilku rozmów Skype (audio-video) mogę powiedzieć, że obraz z kamery (czyli to co widzi druga strona połączenia) jest rewelacyjny, tzn. oczekiwanej jakości HD. Osoby, z którymi rozmawiałem były zachwycone wysoką jakością.

Jak okazało się podczas testów wspomnianą jakość determinuje głównie stabilność i szybkość łącza do sieci Internet, z którego korzysta TV. Jeśli TV podłączony jest do sieci z wykorzystaniem WiFi a obraz przekazywany do odbiorcy jest złej jakości można spróbować zmienić kanał na hotspocie na mniej zajęty przez urządzenia WiFi z sąsiedztwa, a najlepiej jest podłączyć TV do netu z wykorzystaniem skrętki sieci Ethernet.

Marek
 

007marc

Member
Z tą zależnością działania przekazu kamerki a jakości łącza a szczególnie jego połączenia z Panasem jest zrozumiałe ,mam też połączenie przez WiFi i wiem że przekaz HD raczej nie wchodzi w rachubę .
Dzięki za odpowiedź ,szkoda że niem żadnego znajomego żeby wypróbować kamerkę ,może w przyszłym roku pokuszę się o kupno - wtedy wypróbujemy i przeprowadzimy "konferencję" - sprawdzimy obustronne działanie kamerek ;)
 

szatannw

New member
Witam

Prosiłbym o podanie długości śrób montażowych telewizor 50 vt 30 do uchwytu ściennego.
Nie chcę wkręcić śrób w matrycę...
 
Do góry