Panasonic TX-P50VT30E

michu6

New member
po zakupie tej plazmy byłem i jestem zadowolony ale zawsze gdzieś tam pozostanie pytanie i dylemat czy dobrze zrobiłem kupując ten tv czy to dobry wybór a może jest lepszy model może led może samsung itp .te pytania na pewno i tobie będą się nasuwać sam zdecydujesz co kupić .Teraz jestem pewien ze dobrze zrobiłem a ty odpowiesz sobie sam
 

giekol

Member
po zakupie tej plazmy byłem i jestem zadowolony ale zawsze gdzieś tam pozostanie pytanie i dylemat czy dobrze zrobiłem kupując ten tv czy to dobry wybór a może jest lepszy model może led może samsung itp .te pytania na pewno i tobie będą się nasuwać sam zdecydujesz co kupić .Teraz jestem pewien ze dobrze zrobiłem a ty odpowiesz sobie sam
Takie pytania zawsze pozostają, ważne żeby kupując nie żałować podjętej decyzji, Zawsze jest lepszy wybór, ale za jaką cenę? Nie mam nieograniczonych funduszy i stosunek jakości do ceny powinien być jak najlepszy, a takie przekonanie mam, czytając te posty! Pozdrawiam
 

vivaldi04

New member
Witam,
50VT30 mam jakieś 2 tygodnie, obraz podoba mi się coraz bardziej, z dnia na dzień, w miarę wygrzewania panelu. Do TV mam podłączony tuner sat, DM8000 i zauważyłem, że na obrazie występują 3 efekty, ktore mi się nie podobają.

1. prążki, ledwo widoczne - od lewego górnego rogu do prawego dolnego - pod kątem45 stopni, co jakiś 1 cm.
2. "mrówki" - zarówno na obrazach statycznych (typu menu z satki) czy też kreskówkach dla dzieci - tam gdzie obraz jest szary, widać jakby nakładał się na niego jakby szum - taki jak z analogowego TV, który jes ustawiony na pusty kanał.
3. odbicia krawędzi - to widać zwłaszcza na kreskówkach. Nie zależy od ustawienia ostrości w TV

Satka podłączona oryginalnym kablem z dreama DVI->HDMI. DOłożyłem filtry ferrytowe, nic to niestety nie dało..

Dodam, że efekty nie są bardzo drażniące, widać je powiedzmy z 1m przed TV, TV na ustawieniach "Normalny", ulepszacze wyłączone.

Pozdrawiam,

Vivaldi
 

giekol

Member
Dziś byłem w NeoNet i akurat stały dwie plazmy Panasonica 50G30 i 50VT30, różnica w cenie około 2,5tyś. VT30 miał mniejszą jasność i kontrast, na życzenie sprawdzono poziom tych parametrów w menu i były identyczne. Lepsze wrażenie robił G30. Czy może chodzi o mniejsze zużycie prądu i obniżono jasność i kontrast?
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Witam,
50VT30 mam jakieś 2 tygodnie, obraz podoba mi się coraz bardziej, z dnia na dzień, w miarę wygrzewania panelu. Do TV mam podłączony tuner sat, DM8000 i zauważyłem, że na obrazie występują 3 efekty, ktore mi się nie podobają.

1. prążki, ledwo widoczne - od lewego górnego rogu do prawego dolnego - pod kątem45 stopni, co jakiś 1 cm.
2. "mrówki" - zarówno na obrazach statycznych (typu menu z satki) czy też kreskówkach dla dzieci - tam gdzie obraz jest szary, widać jakby nakładał się na niego jakby szum - taki jak z analogowego TV, który jes ustawiony na pusty kanał.
3. odbicia krawędzi - to widać zwłaszcza na kreskówkach. Nie zależy od ustawienia ostrości w TV

Satka podłączona oryginalnym kablem z dreama DVI->HDMI. DOłożyłem filtry ferrytowe, nic to niestety nie dało..

Dodam, że efekty nie są bardzo drażniące, widać je powiedzmy z 1m przed TV, TV na ustawieniach "Normalny", ulepszacze wyłączone.

Pozdrawiam,

Vivaldi

Kolego te "mrówki" jak piszesz to taka uroda tej plazmy i wynika z budowy samego panela ,nic z nimi nie zrobisz . Weź również poprawke na Dreamboxa 8000 bo akurat wszystkie tunery na linuxie niestety odstają jakością obrazu od tunera nawet za 300 zł na procestorze STI np . Jednym słowem jak sie kupuje plazme to niestety z całym dobrodziejstwem inwentarza . :) Więc jak plazma nie leży zostaje LCD LED który ma znowu swoje dobrodziejstwo inwentarza :) Więc kto co woli . Pozdrawiam
 

vivaldi04

New member
Hej,

dzięki za wszystki odpowiedzi. Podejżewałem, że "mrówki" to po prostu dynamiczny dithering ;) oczywiście że 50" nie oglądam z metra, byłem po prostu ciekawy o co chodzi. Odbicia krawędzie - to tak jakby ktoś narysował przezroczystą, załamującą światło krawędź, dorysowaną po prawej stronie krawędzi np. postaci kreskówki. Podobnie wyglądało to na tv analogowych, przy tzw odbiciach z anteny, oczywiście na większą skalę.

Tuner jest fajny, może kwestia poeeksperymentowania z softem - słyszałem że niektóre dają lepszy obraz, ale to już nie na ten wątek. Jeżeli ktoś używa Dreama z jakimś softem dający lepszy obraz niż NewEnigma2, to poproszę o sugestię już na priva, żeby nie zaśmiecać.

Z overscanem sprawdzę, może jest to sposób. W satce znalazłem opcję niwelowania odbitych krawędzi, spróbuję się z nią pobawić

TV nie mam zamiaru zmieniać, LCD mnie nie interesuje z założenia. W pracy pracuję na LCDkach, i wiecie co ? W domu moje oczy odpoczywają. To jest moja druga plazma, poprzednia była p42" serii 7 i obraz miał bardzo dobry, a VT30 jest po prostu rewelacyjny
 

claudio

Member
vivaldi

Rozumie Cie. W pracy tez mam ale LEDa Sharp Aquos Quattron 46cali..jak dla mnie to jakies nieporozumienie. Chwalili sie jaki to drogi tv nie kupili..ustawianie reczne nie zniweluje niedocigniec tego TV.

taki maly offtop
 

vivaldi04

New member
A w domu nie masz komputera?;)

Mam, ale używam jak już muszę (starczy mi tego co w pracy), tudzież jak reszta rodziny okupuje VTeka- do streamingu z satki.

Alcatraz, nie mam zamiaru przekonywać nikogo, każdy kupuje to co lubi. Mnie się akurat obraz z plazmy podoba, szczególnie tej ;) Widziałem plazmy których obraz mi się nie podobał i nie wiążę tego z producentem (było to i LG, Pioneer) - raczej kiepskie ustawienia typu przepałowany kontrast.. Po prostu obraz z Panasa trafia w mój gust i tyle. Kiedyś uwielbiałem Sony, ale niestety era Trinitronów odeszła bezpowrotnie ;)
 

maniek86krk

Klub HDTV.com.pl
vip
Panowie a jak u Was z zielona poswiata ktora jest widoczna na bialych planszach ? Moj vt30 jest obecnie po przebiegu 1130 h i niestety poswiata nadal jest widac ja na bialych i szarych planszach. Jest mniej widoczna niz na poczatku ale jednak denerwuje...
 

piko70

New member
Ja co prawda posiadam GT30,ale za to również z zieloną poświatą.Kilka miesięcy wojowałem kiedyś z Panasonic Polska z blaknącą czernią w G10 i odpuściłem,bo to walka z wiatrakami.Tematu zielonej poświaty nawet nie zaczynam mając w pamięci z jakim betonem miałem do czynienia.Wszystko jest zgodne ze specyfikacją,dodam od siebie specyficzną specyfikacją specyficznego telewizora wyprodukowanego przez specyficznego producenta specyficznych plazm.
 

michu6

New member
problem z resetującym się panasonikiem VT 30 rozwiązany -wymiana płyty głównej w serwisie panasa w Bydgoszczy ( bardzo miła i rzetelna obsługa)
 
Do góry