Panasonic TX-P50VT30E

D

Deleted member 121090

Guest
Oczywiście w naszej rozmowie nie chodzi o zmuszanie kogoś do ustawiania telewizora w jedynym słusznym miejscu;) Myślę, że raczej o to, żeby nie stał on zbyt daleko ponieważ wtedy faktycznie nie ma się do czego przyczepić w obrazie ponieważ... niewiele widać (jeśli chodzi o szczegóły).

[/QUOTE]
Super złota myśl.
Czyli należy tak ustawiać TV żeby było się do czego przy.... .
No po prostu majstersztyk.
 

marekwar

New member
Marekwar a jak obecnie oceniasz swoje VT30? Dobrze pamiętam, że jesteś posiadaczem tego modelu?
Narzekałem kiedyś na wypalone logo TVN 24 (nawet zamieściłem zdjęcia) ale po 4 miesiącach praktycznie już nic nie widać. Pomogło przede wszystkim oglądanie TVN24 wyłącznie w THX i od czasu do czasu zmiana formatu plus włączona opcja ruchomych pikseli.
Obraz jest piękny w HD na tunerze DVB-C i z BD. Nie robiłem kalibracji, dokonałem tylko niewielkich korekt w balansie bieli. Często nagrywam na HDD a także stosuję time shift. Działa dobrze.
Viera Cast po ostatnim upgradzie działa OK. Dodano TVN Player i w ten sposób treści HD mozna mieć zarówno z TVN jak i z IPLA (tu trzeba zapłacić 8 zł miesięcznie za HD i brak reklam).
Braki jako centrum multimedialnego wyrównuję poprzez zakupiony mediabox Mediatecha MT 7002, który czyta wszystkie formaty video i napisów i ma w pełni otwarty Internet oraz niezliczone aplikacje Android market.
Wykorzystuję też DLNA do strumienia HD i HD 3D z YouTube (do 1080P) dzięki Serviio - softwarowy serwer mediów, który to umożliwia. Plus przeglądanie zdjęć prosto z karty SD.
Czyli wykorzystuję VT30 jako centrum multimedialne.
VT50 mnie nie interesuje. Po jakimś czasie przesiądę się od razu na OLED. Chyba że jakiś nowy Alcatraz zohydzi w przyszłości tę technologię. :hihi:
 

Alcatraz

New member
VT50 mnie nie interesuje.
Po jakimś czasie przesiądę się od razu na OLED. Chyba że jakiś nowy Alcatraz zohydzi w przyszłości tę technologię.
Hmm... dziwne. Sam jestem zainteresowany VT50 więc o "zohydzaniu" nie ma mowy. A po drugie, skoro jesteś naprawdę zadowolony to super, tylko dlaczego nie interesuje Cię VT50 a bliżej nieznany OLED? Żeby była jasność, nie musisz tłumaczyć się ze swoich decyzji chodzi tylko o to, że to właśnie Ty (a nie ja) wylałeś morze żółci na VT30 po wypaleniu się logo tvn24. Ja tylko rozmawiałem na temat wad i zalet - dziś Twoja konkluzja jest taka, że po 4 miesiącach wypalenia prawie nie widać... ale VT50 Cię nie interesuje;) Ciekawe to wszystko. Z innej beczki - czy u Ciebie w iplex na Viera Cast są treści VOD TVP?
 

don111

Banned
jak ktoś nie ma tv to ok, ale jak ktoś już ma tegoroczny model to po co zmieniać dla małych, max średnich zmian ? w ten sposób co roku trzeba by wymieniać telewizor... OLED powinien być większym przeskokiem, więc to chyba logiczne że większość osób woli poczekać na coś takiego
 

marekwar

New member
Hmm... dziwne. Sam jestem zainteresowany VT50 więc o "zohydzaniu" nie ma mowy. A po drugie, skoro jesteś naprawdę zadowolony to super, tylko dlaczego nie interesuje Cię VT50 a bliżej nieznany OLED? Żeby była jasność, nie musisz tłumaczyć się ze swoich decyzji chodzi tylko o to, że to właśnie Ty (a nie ja) wylałeś morze żółci na VT30 po wypaleniu się logo tvn24. Ja tylko rozmawiałem na temat wad i zalet - dziś Twoja konkluzja jest taka, że po 4 miesiącach wypalenia prawie nie widać... ale VT50 Cię nie interesuje;) Ciekawe to wszystko. Z innej beczki - czy u Ciebie w iplex na Viera Cast są treści VOD TVP?

Kuźwa , dopiero co pół roku temu kupiłem VT30, niech jeszcze popracuje. Poprzednik Sony W4500 wisi w sypialni i gra nie najgorzej. W drugim pokoju mam duży monitor z DVB-C i kartą Conax na Common Interface - da się olądać.
Nie obstawiłem jeszcze kuchni i WC. Więc poczekam na OLEDA.
Co do powidoku TVN24, co niespodziewanie znika po kilku miesiącach, to mnie to nie martwi.

Jeśli chodzi o Iplex na Viera Cast to nie widzę żadnego związku z VOD TVP. Nie ma.
 
Ostatnia edycja:

ipsz

New member
OLED powinien być większym przeskokiem, więc to chyba logiczne że większość osób woli poczekać na coś takiego

OLED nie będzie aż tak dużą zmianą - na początku. Jak każda nowa technologia będzie potrzebował kilku sezonów dla usunięcia wad i dopracowania szczegółów. Lepiej odczekać conajmniej do kolejnego sezonu. Także dlatego, żeby wszyscy producenci pokazali swoje modele.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Cytat:
Napisał don111
OLED powinien być większym przeskokiem, więc to chyba logiczne że większość osób woli poczekać na coś takiego

Witam nie myślałem,że kiedykolwiek się zgodze z tezą don111.Kiedyś widocznie musi być ten pierwszy raz!!!pozdr.
 

Tserof

New member
VT30 im dłużej gra tym mniej problemów z powidokami problem 50/60Hz hmm jak ktoś chce to zobaczy gradacja kolorów hmmm tez się można doczepić no ale z drugiej strony za tą kasę i z modeli zeszłorocznych jest coś lepszego ??? ja bym się nie zamienił na nic. Trochę mnie męczyły wymienione problemy (całe szczęście ze w oko nie wpadła mi zielona plama jeżeli ktoś ma to współczuję) ale leje na nie ciepłym ....... . Zająłem się oglądaniem i naprawdę jestem zadowolony z tego co tv wyświetla i w jaki sposób, mam nadzieję ze większość "UŻYTKOWNIKÓW" z czystym sumieniem polecałaby ten telewizor dalej. Może kolega Alcatraz w końcu wyląduje z nową plazmą VT50 a wtedy nic tylko czekać na recenzje może skusi kogoś do zmiany na nowszy model a może zniechęci.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
VT30 im dłużej gra tym mniej problemów z powidokami problem 50/60Hz hmm jak ktoś chce to zobaczy gradacja kolorów hmmm tez się można doczepić no ale z drugiej strony za tą kasę i z modeli zeszłorocznych jest coś lepszego ??? ja bym się nie zamienił na nic. Trochę mnie męczyły wymienione problemy (całe szczęście ze w oko nie wpadła mi zielona plama jeżeli ktoś ma to współczuję) ale leje na nie ciepłym ....... . Zająłem się oglądaniem i naprawdę jestem zadowolony z tego co tv wyświetla i w jaki sposób, mam nadzieję ze większość "UŻYTKOWNIKÓW" z czystym sumieniem polecałaby ten telewizor dalej. Może kolega Alcatraz w końcu wyląduje z nową plazmą VT50 a wtedy nic tylko czekać na recenzje może skusi kogoś do zmiany na nowszy model a może zniechęci.

Kolego , podstawa to robić tak jak ja robię , owszem czytam sobie na tym i innym forum różne opinie ale przedewszystkim to sam kupuje nowinki zaraz po ich wyjściu i sam oceniam co i jak . Tak jest najlepiej . Też mam dopiero 8 miechów mojego 55VT30 ale to już staroć:) . Już zamówiłem wstępnie u Kikiego prezentacje Panasonica 55VT50 i 55WT50 oraz jak się pojawią to najwyższy model 55calowy LG ten Nano full led . I będe wybierał z pośród tych 3 modeli właśnie . ( pisząc że podstawa robić tak jak ja robię miałem oczywiście na mysli nie samą wymiane telewizorków co pół roku ale chodzi mi o wyrabianie sobie opini samemu na własnej skórze , a nie z samych opisów przez innych zrobionych ) Pozdrawiam
 

Alcatraz

New member
don111
jak ktoś nie ma tv to ok, ale jak ktoś już ma tegoroczny model to po co zmieniać

peterka1000
Też mam dopiero 8 miechów mojego 55VT30 ale to już staroć

Jak widać zdania są podzielone. Don111, tegorocznym będzie właśnie VT50.

Po kilku urządzeniach z małymi ekranami OLED zaczynam nabierać przekonania, że już w pierwszych tygodniach 3/4 forum znajdzie w nim więcej wad niż w lcd i plazmie:wink: Już gdzieś czytałem o problemach z czernią (plamy na ekranie) oraz blaknięciem kolorów pod kątem. Zgadzam się, że OLED powinien być większym przeskokiem ale... raczej nie będzie.

Może kolega Alcatraz w końcu wyląduje z nową plazmą VT50
Dziękuję za miłe życzenia:smile:

Jeśli chodzi o Iplex na Viera Cast to nie widzę żadnego związku z VOD TVP. Nie ma.
To ciekawe ponieważ na stronie iplexu są programy z VOD TVP (w ub. roku podpisali umowę) a Panasonic twierdzi, że serwis internetowy iplex i ten w Viera Cast nie różnią się treścią... więc może źle szukałeś.
 

Tserof

New member
Kolego , podstawa to robić tak jak ja robię , owszem czytam sobie na tym i innym forum różne opinie ale przedewszystkim to sam kupuje nowinki zaraz po ich wyjściu i sam oceniam co i jak . Tak jest najlepiej . Też mam dopiero 8 miechów mojego 55VT30 ale to już staroć:) . Już zamówiłem wstępnie u Kikiego prezentacje Panasonica 55VT50 i 55WT50 oraz jak się pojawią to najwyższy model 55calowy LG ten Nano full led . I będe wybierał z pośród tych 3 modeli właśnie . ( pisząc że podstawa robić tak jak ja robię miałem oczywiście na mysli nie samą wymiane telewizorków co pół roku ale chodzi mi o wyrabianie sobie opini samemu na własnej skórze , a nie z samych opisów przez innych zrobionych ) Pozdrawiam


tak jest nie ma to jak sie przekonać na własnej skórze ja nie żałuje zkupu mimo wszystkich wad telewizora (nie wszystkie u mnie wystepują). Dobrze, że jest wybór i każdy może brać co lubi ja lubie plazme inny coś innego led oled i inne fule
 

marekwar

New member
Nie ma TVP na Iplex i Ipla w Viera Cast

To ciekawe ponieważ na stronie iplexu są programy z VOD TVP (w ub. roku podpisali umowę) a Panasonic twierdzi, że serwis internetowy iplex i ten w Viera Cast nie różnią się treścią... więc może źle szukałeś.

Dokładnie przejrzałem nie tylko Iplex ale i Ipla. W obydwu przypadkach w Viera Cast są wycięte treści z TVP. Aby było ciekawiej na moim media box MT7002 mam również Ipla dla Androida i jest ten sam problem. Wygląda na to, że zarówno Ipla jak i Iplex wycinają TVP (np. seriale) z innych platform niż PC.
 

wozaq

New member
Umie z Was ktoś jakoś zmienić/dodać więcej możliwości zmiany rozmiaru obrazu podczas odtwarzania filmów z USB? Chodzi o te tryby ASPEKT1/ASPEKT2/ORYGINALNY. Brakuje mi tu ustawienia, które pozwoliłoby na dopasowanie wyświetlanego obrazu na wysokość kosztem obcięcia go po bokach. Dodam, że napisy tak czy siak wmuxowywuje mkvmerge i może tam coś się da na siłę ustawić, żeby TV to potrafił zrobić. Mam GT30, ale na VT30 to samo pewnie.
 

max501

New member
witam, od kilku tygodni jestem jak najbardziej szczęśliwym użytkownikiem nowego 50VT30, natomiast nie mogę sobie poradzić z 1 problemem . prosze o pomoc jak nagrywać na zewn. dysk, cały czas wyskakuje mi komunikat sprawdź połączenia i ustawienie i nie chce nic nagrywać i sprawdziłem na 3 róznych (w tym 2 zupełnie nowych isformatowanych), Będę wdzięczny za podpowiedzi. MM
 

marekwar

New member
Nagrywanie na HDD

witam, od kilku tygodni jestem jak najbardziej szczęśliwym użytkownikiem nowego 50VT30, natomiast nie mogę sobie poradzić z 1 problemem . prosze o pomoc jak nagrywać na zewn. dysk, cały czas wyskakuje mi komunikat sprawdź połączenia i ustawienie i nie chce nic nagrywać i sprawdziłem na 3 różnych (w tym 2 zupełnie nowych isformatowanych), Będę wdzięczny za podpowiedzi. MM
Zakładając, że chcesz nagrywać program z TV:
1. HDD koniecznie należy podłączyć do portu USB3 z boku telewizora
2. Przeprowadzić formatowanie według instrukcji
3. Nagrywanie natychmiastowe jednym przyciskiem (czerwone kółeczko na klawiszu) należy dokonywać wyłącznie przyciskiem nagrywania w DOLE pilota z przełącznikiem funkcji (też na samym dole) ustawionym w pozycji TV a nie DVD.
Włączenie przycisku nagrywania w górnej prawej części pilota (Direct TV Rec) służy wyłącznie do nagrywania na zewnętrznej nagrywarce DVD a nie HDD i daje komunikaty błędów o których piszesz.
4. Nagrywanie planowane odbywa się z poziomu GUIDE
Można jeszcze ustawić time shift , czyli ciągłe nagrywanie ostatnich np. 120 minut bieżącego programu, i przewijać lub zatrzymywać klawiaturką na dole pilota - ustawienia w instrukcji.
 

artoneq

New member
Umie z Was ktoś jakoś zmienić/dodać więcej możliwości zmiany rozmiaru obrazu podczas odtwarzania filmów z USB? Chodzi o te tryby ASPEKT1/ASPEKT2/ORYGINALNY. Brakuje mi tu ustawienia, które pozwoliłoby na dopasowanie wyświetlanego obrazu na wysokość kosztem obcięcia go po bokach. Dodam, że napisy tak czy siak wmuxowywuje mkvmerge i może tam coś się da na siłę ustawić, żeby TV to potrafił zrobić. Mam GT30, ale na VT30 to samo pewnie.

Niestety nie da się nic zrobić. Też mi na początku tego brakowało, całkowicie zrezygnowałem z oglądania filmów z wykorzystaniem przenośnych kart na USB właśnie z tego powodu.

Opcja odtwarzania za pośrednictwem komputera nie wchodzi w rachubę?
 
Noszę się z zamiarem zakupu plazję panasonica i diabli mnie biorą bo idealnie pasowałby mi rozmiar 46 cali , ale akurat VT 30 w tej wielkości nie ma.
50-tka nie wejdzie mi w zaplanowane miejsce nie zmieści się po prostu.

Nie wiem zupełnie, jaką alternatywę miałbym do tego modelu czy np. GT 30 czy może coś od samsungga lub LG?

NIe mam zbyt dobrego wzroku, ale nie sam będę oglądał TV tak więc interesuje mnie najwyższa jakość i jestem bardzo wrażliwy na migotanie po mimo słabego dość wzroku taki paradoks :)

Czy warto czekać na tegoroczne modele?

Pozdrawiam :)
 

Alcatraz

New member
A widziałeś juz obraz z plazmy? Skoro jesteś wrażliwy na migotanie to przed zakupem warto byłoby sprawdzić czy Tobie nie przeszkadza to, które na nim występuje. Na nowe modele zawsze warto zaczekać, szczególnie kiedy jeszcze nie kupiłeś żadnego telewizora. Jeśli nie wejdzie 50 cali to nie masz za bardzo wyjścia - albo o oczko niżej w plazmach Panasonica albo LEDy.
 
Do góry