Panasonic TX-P50VT30E

Rossik

New member
DSC-W1

Chcesz powiedzieć, że jesteś w stanie w wiarygodny sposób przekazać za pomocą słabego aparatu problem wyświetlacza plazmowego do którego jest podawany ruchomy obraz, który to obraz przed ostatecznym wyświetleniem jest obrabiany przez wiele różnych algorytmów? Nie wspominając o fakcie, że mało który, nawet poważny aparat prawidłowo ustawia balans bieli robiąc zdjęcia paneli TV? To tak w temacie bzdur...

Nie, nie jestem idealnym klientem a wręcz odwrotnie. Uważam jednak, że to co tu piszesz powinieneś napisać do centrali Panasonica i z nimi walczyć, im przesyłać zdjęcia. Uwierz, że jeśli przebijesz się przez towarzystwo z łapanki obsługujące infolinię, możesz trafić na bardzo wiarygodnych ludzi, którzy być może pomogą Ci rozwiązać problem. Nikt tutaj poza czystą rzeźbą nic nie pomoże a na pewno nie przybliży Cię do sukcesu.

A wracając do tematu: Czy ta plama, którą widać na Twoim zdjęciu po jego "delikatnej" obróbce to to o co Ci chodzi?
Oj, teraz zrobiłeś na mnie wrażenie - naprawdę, pozytywne. Poświęciłeś swój czas. Naprawdę doceniam. Tak, to generalnie chyba jest to. Właśnie lecą skoki narciarskie drużynowe. Efekt poświaty jest maskrycznie wręcz widzialny, lepiej niż na tym zdjęciu które poddałeś obróbce (przed obróbką). Nie było mnie chwilę, gdyż aktualizowałem soft z 1.7 do 1.81 po uwadze Alcatraz'a. Jakie są Twoje wnioski po obróbce zdjęcia? Czy mogę je posłać do serwisu Panasonica?
Dodam jeszcze: gdyby obraz na zdjęciu poddanym przez Ciebie obróbce przedstawiał na całej swej wysokości śnieg, gdzieś tam w stolicy Kazachstanu, to ten zielony kolor ze zdjęcia po obróbce ciągnąłby się od samej górnej krawędzi TV. Podobnie obrobione zdjęcia obrazu z VT30 jak Ty to uczyniłeś pięknie można znaleźć w sieci.
 
Ostatnia edycja:

Rossik

New member
panowie wlasnie zawisnol na moim kobiercu 55VT30 powiem pare slow rewelacja kopara opada obraz jak z kuro5090

natomiast zwracam sie do pana rossik z przeprosinami
zanim kupilem vt30 to obejrzalem 3 sztuki i dopiero trzecia sztuke kupilem
zielony odcien w tych modelach jest nagminny dopiero w 3 sztuce z media markt obraz rewelacja na calej powierzchni bialutkiej czysciutko sniezno biało wiec przy zakupie przestrzegam !!!!!!!!!!!!!

zakup dokonalem w poznaniu w media markt za 8399
ZAZDROSZCZĘ !!! :smile:
Naprawdę - generalnie gdybym nie miał tej poświaty, nie zamieniłbym VT30 na nic innego.

Od razu pytanko - wszystkie 3 sztuki sprawdzane przez Ciebie były w rozmiarze 55"? Z tego co wyczytałem na AVForums, w rozmiarze 55" i 65" problem poświaty jest nie tak częsty jak w 50". Zatem trafiłeś na 2 x 55" z tą nieszczęsną poświatą?
Ponadto powiedz sam - zaakceptowałbyś tą poświatę gdybyś miał to w domu, w TV za ponad 8 tys. (55")?
 

Blendor

New member
Rossik poswiata wystepowala w 55 calach !!!!1 przestrzegam wygladalo to tragicznie za takie pieniazki Panasonic robi sobie kpiny a sklepy licza ze wcisna takie tv klientowi ! powiedzialem obsludze ze tv nadaja sie do serwisu to sie usmiali na szczescie 3 tv po wyjeciu z pudla pokazal usmiech na twarzy !! ogolnie bylem juz zalamany myslalem ze nie kupie VTeka
 

Rossik

New member
Już to pisałem, ale powtórzę - green ghosting nie ma nic wspólnego z zieloną poświatą o której tu dyskutujemy i z którą ja mam niestety problem. Zielona poświata w "moim" wydaniu jest na stronach angielskich określana jako "green tinge" lub "green tint". Natomiast green ghosting na moim VT30 nie dostrzegłem, ale ja w nic nie grałem dotychczas na tym TV.
 

plejak

Banned
Ponadto powiedz sam - zaakceptowałbyś tą poświatę gdybyś miał to w domu, w TV za ponad 8 tys. (55")?
Rossik tu już przesadziłeś .Ja nie zaakceptowałbym tego tv nawet za 1 k jeśli jest wadliwy .Potrzebujesz współczucia czy aprobaty tej wady?
To twoja sprawa i Twój tv co zrobisz z tym tematem.Jak posiadacze napiszą że mimo GH tv VT30 jest i tak najlepszy na rynku to go zostawisz dla lepszego samopoczucia?
Chłopie walcz o swoje prawa.Forum Ci nie naprawi tv ani za pieniądze ani za darmo.

Nawet jeśli u Ciebie to nie GH tylko green tinge" lub "green tint". To co to zmienia?Zielona poświata jak była tak jest.Nieważna nazwa problemu tylko rozwiązanie go.
 
Ostatnia edycja:

plejak

Banned
Rossik poswiata wystepowala w 55 calach !!!!1 przestrzegam wygladalo to tragicznie za takie pieniazki Panasonic robi sobie kpiny a sklepy licza ze wcisna takie tv klientowi ! powiedzialem obsludze ze tv nadaja sie do serwisu to sie usmiali na szczescie 3 tv po wyjeciu z pudla pokazal usmiech na twarzy !! ogolnie bylem juz zalamany myslalem ze nie kupie VTeka
I tak dokładnie będzie - nie każdy klient jest wymagający .Sklepy nie bądą miały najmniejszego problemu by wcisnąć te tv klientom.Telewizory zwrócone przez klientów tez są wciskane niezorientowanym - często z małym upustem.
 

Blendor

New member
czy ktos moze mi pomoc w ustawieniach 3D w instrukcji jest duzo ustawien tej funkcji a w tv mam tylko 3 nastawy ? oco chodzi cos nie tak z menu softem czy co?
poprostu nie moge znalesc ustawien 3d tak zaawansowanych jak w instrukcji mam tylko
ustawienia 3d > detekcja 3d> i cos tam jeszcze a w instrukcji jest tego wiecej ????
 

Rossik

New member
Ponadto powiedz sam - zaakceptowałbyś tą poświatę gdybyś miał to w domu, w TV za ponad 8 tys. (55")?

Rossik tu już przesadziłeś .Ja nie zaakceptowałbym tego tv nawet za 1 k jeśli jest wadliwy .Potrzebujesz współczucia czy aprobaty tej wady?
To twoja sprawa i Twój tv co zrobisz z tym tematem.Jak posiadacze napiszą że mimo GH tv VT30 jest i tak najlepszy na rynku to go zostawisz dla lepszego samopoczucia?
Chłopie walcz o swoje prawa.Forum Ci nie naprawi tv ani za pieniądze ani za darmo.
Nawet jeśli u Ciebie to nie GH tylko green tinge" lub "green tint". To co to zmienia?Zielona poświata jak była tak jest.Nieważna nazwa problemu tylko rozwiązanie go.

Po prostu chyba nie zrozumiałeś mojej intencji - oczywiście że mam zamiar walczyć. Właśnie o to mi chodzi, tak jak napisałeś, nawet za 1k tego TV bym nie kupił z taką usterką, bo stać mnie na dobry sprzęt. Zakładałem, że kolega Blendor także by tego nie zaakceptował. To było raczej pytanie retoryczne. Natomiast dla mnie wypowiedzi na tym forum w sprawie zielonej poświaty miały kilka celów: dowiedzieć się jak wielu z Was ma ten sam problem i czy ewentualnie znacie rozwiązanie, dowiedzieć się czy można dostać w sklepie VT30 bez tej wady, przestrzec innych którzy zmyleni wynikami super recenzji i reklamami Panasonica, polecą ślepi do sklepu i nie zachowają ostrożności, jak ja to niestety zrobiłem. Przynajmniej jednemu człowiekowi pomogliśmy na pewno. Myślę, że także wielu innych, obok kolegi Blendora, którzy chcą kupić VT30 i trafią na te kilka ostatnich stron na tym forum, lepiej przygotuje się do zakupu.
 

maciejlub

New member
No i kupiłem TX-P42VT30E. Obraz ogólnie ładny ale: ogladalem na Eurosport HD ME w pływaniu i na sk?rze pływaków, szczególnie na twarzy widać było zieloną poświatę, zauwazyłem też na jednolitym tle ciemniejsze pionowe pasy - muszę się temu przyjrzeć. Poza tym standardowo brak niektórych kanałów HD z cyfry.
Og?lnie jestem zadowolony, ale wkurzają mnie te ciemniejsze pasy - odkąd je zauważyłem to ich cały czas szukam.
 

maciejlub

New member
czy ktos moze mi pomoc w ustawieniach 3D w instrukcji jest duzo ustawien tej funkcji a w tv mam tylko 3 nastawy ? oco chodzi cos nie tak z menu softem czy co?
poprostu nie moge znalesc ustawien 3d tak zaawansowanych jak w instrukcji mam tylko
ustawienia 3d > detekcja 3d> i cos tam jeszcze a w instrukcji jest tego wiecej ????
W czasie ogladania włącz menu 3D i nacisnij czerwony klawisz pilota. Tam powinno być wiecej możliwości.
 

Alcatraz

New member
czy w tunerze dvb-s idzie usunąć napis 'kanał zakodowany'
Oczywiście, że "idzie" - trzeba wykupić dostęp do tych kanałów.

Poza tym standardowo brak niektórych kanałów HD z cyfry.
Jeśli masz na myśli wbudowany tuner, być może trzeba wyszukać coś ręcznie. Często zmieniają się parametry, ostatnio Cyfra zmieniła sporo transponderów. W razie potrzeby napisz na PW co nie działa, sprawdzimy.
 

Rossik

New member
No i kupiłem TX-P42VT30E. Obraz ogólnie ładny ale: ogladalem na Eurosport HD ME w pływaniu i na sk?rze pływaków, szczególnie na twarzy widać było zieloną poświatę, zauwazyłem też na jednolitym tle ciemniejsze pionowe pasy - muszę się temu przyjrzeć. Poza tym standardowo brak niektórych kanałów HD z cyfry.
Og?lnie jestem zadowolony, ale wkurzają mnie te ciemniejsze pasy - odkąd je zauważyłem to ich cały czas szukam.
Czy te Twoje pionowe pasy zielonej poświaty przypominają może to co jest pokazane na fotkach na paru poprzednich stronach na tym forum. Jeżeli tak to mamy ten sam problem, tyle że ja w TX-P50VT30.
Serwisant z Panasonic chce mi wgrać soft podobno likwidujący ten problem. Ale nie wie kompletnie nic co to za soft, czy to jest soft dla wszystkich VT30 czy tylko tych z widoczną poświatą, czy redukcja lub eliminacja poświaty nie odbywa się kosztem ogólnej jakości obrazu lub zużycia prądu. Nic kompletnie nie wie na temat softu i chce go wgrywać, bo takie dostał polecenie z Centrali. Namiaru na kogoś w Centrali także nie chce podać. Maskra!
 

Rossik

New member
No i kupiłem TX-P42VT30E. Obraz ogólnie ładny ale: ogladalem na Eurosport HD ME w pływaniu i na sk?rze pływaków, szczególnie na twarzy widać było zieloną poświatę, zauwazyłem też na jednolitym tle ciemniejsze pionowe pasy - muszę się temu przyjrzeć. Poza tym standardowo brak niektórych kanałów HD z cyfry.
Og?lnie jestem zadowolony, ale wkurzają mnie te ciemniejsze pasy - odkąd je zauważyłem to ich cały czas szukam.
Zobacz zdjęcia pokazane na poniższej stronie AVForums - może pasują do Twojej sytuacji. Jeśli tak to Twój problem z VT30 nazywa sie "green tinge".
Green Tinge Fault - Panasonic (VT30, GT30 and ST30) | AVForums.com - UK Online - Page 16
 

daryl2

New member
Pytanie do Rossika .Czy te wady ujawniły Ci się po jakimś czasie czy były od początku zakupu?Zieloną poświatę widać tylko na odtwarzanym programie czy też można ją zaobserwować np na kontrolnych zamieszczanych tu kolorowych jednolitych planszach.Zamierzam zakupić vt30 i zastanawiam się czy wyświetlenie testowych plansz przy zakupie pozwoli mi wykryć usterkę.Przeglądałeś zagraniczne fora ,te usterki występują we wszystkich wielkościach vt30 czy też w niektórych?Ja myślę o vt65.
 

maniek86krk

Klub HDTV.com.pl
vip
To jak to jest z ta zielona plama ? Znika po 500 h pracy czy jednak nie ? Ja tez mam taka plame tylko znaczniej mniej widoczna na bialym tle musze sie przyjzec zeby ja zobaczyc na innych kolorach nie widzialem tej niespodzianki
 

maciejlub

New member
Jeśli masz na myśli wbudowany tuner, być może trzeba wyszukać coś ręcznie. Często zmieniają się parametry, ostatnio Cyfra zmieniła sporo transponderów. W razie potrzeby napisz na PW co nie działa, sprawdzimy.

Mam na myśli wbudowany tuner DVB-S i odbiór kanałów z najnowszego transpondera Cyfry - 11,411H. Pojawia się na nich komunikat "Sygnał zakodowany" (mam moduł Aston 2.26 i na pewno te kanały mam w abonamencie). Z resztą problem nie dotyczy tylko serii VT30 - tutaj jest więcej na ten temat:SATKurier.pl / CYFRA+ / CYFRA+: problemy z odbiorem kanałów z 11,411H

Zauważyłem u siebie jeszcze jedną rzecz - pomiędzy ramką a matrycą z lewej strony jest taka cienka linia (wygląda jak początek samej matrycy). Zdarzyło mi się już dwa razy, że przy specyficznej kolorystyce - dużo czerwieni na ekranie (Voice of Polnad na TVP HD) cała ta linia zaświeciła się na niebiesko!

Zielona poświata też się od czasu do czasu pojawia. Na materiałach testowych, które były kilka postów wcześniej można ją faktycznie zauważyć.

Mogę jednak z ręką na sercu stwierdzić, że jakość wyświetlanego obrazu jest naprawdę super i w codziennym oglądaniu te powyższe problemy wcale nie przeszkadzają (no może ten problem z wyświetlaniem kanałów cyfry). Wspomniałem o tym, ale jest to po prostu szukanie dziury w całym.
Do tej pory oglądałem TV na 100Hz kineskopowym telewizorze Philips-a. Ponieważ byłem z niego bardzo zadowolony nie miałem ciśnienia na nową technologię. Muszę przyznać, że mój stay kineskop znalazł godnego następcę.

No i to 3D - paluszki lizać.
 
Ostatnia edycja:

Filodendron

New member
Witam, czy taki linkowy wieszak będzie pasować do 50vt30, orientuje się ktoś? Może jest ktoś kto takiego używa, prosiłbym o jakąś opinie. Proszę pousuwać spacje w linku.
h t t p.w w w. morele .net/4world-led-lcd-slim-linka-32-60-07374-398949/
 

dugi

New member
witam mam pytanie czy w tunerze dvb-s idzie usunąć napis 'kanał zakodowany' np.wejściem serwisowym w innych modelach napis po chwili znika a tutaj świeci się cały czas
 
Do góry