Panasonic TX-P50VT30E

Nicole

New member
Witam serdecznie.Od miesiąca jestem użytkownikiem 50Vt30.Telewizorek pracuje poprawnie,
minimalny szum wydobywający się pracy wentylatorów ale w czasie oglądania nie słychać.
Jedną rzecz na którą zwróciłem uwagę , na zupełnie białym tle np.podczas reklam ,prawa strona
ekranu jest biała natomiast lewa strona jest jakby w odcieniu lekko różowym. Ktoś z Was zauważył
u siebie coś podobnego? Czy można to jakoś wyeliminować lub podregulować w ustawieniach żeby uzyskać jednolite białe tło na ekranie? Pozdrawiam.
 

maniek86krk

Klub HDTV.com.pl
vip
Ropuszek z moim tv tez jest wszystko ok :) sprawdzilem matryce na planszach testowych czy nie ma niespodzianek i na szczescie nic nie bylo :) Ja mam powieszony tv na panelu z ikei wiec troszke slychac wentylatory ale jakosc obrazu rekompensuje ta mala niedogodnosc. Jestem pod wielkim wrazeniem obrazu jaki jest wyswietlany wczesniej mialem leda samsung d8000 i teraz wiem ze jest miedzy nimi przepasc. Panas jest bardzo dobrze i solidnie wykonany natomiast wieszajac d8000 slyszalem jak blacha strzela z tylu. Bylem wielkim przeciwnikiem plazmy az do momentu wlaczenia vt30 i ogladniecia filmu na bluray i zagraniu na ps3 jest to bajka :)

Nicole moze matryca musi sie wygrzac zeby zlapac dobry kolor slyszalem ze odbiornik nabiera kolorow po 500 h pracy. Znam dwie osoby ktore mialy na poczatku zielona poswiate na bialym tle ktora calkowicie zanikla po 400 h pracy i jest juz wszystko ok moze w Twoim przypadku tez tak bedzie
 

IceBreaker

New member
Witajcie
Jakich ustawień na VT30 używacie do oglądania filmów w 3D i grania na konsoli?
Mam telewizor bardzo fajnie skalibrowany w trybie profesjonalnym 1, ale do oglądania filmów. Moim zdaniem te ustawienia słabo sprawdzają się w filmach 3D (gdzie obraz jest ciemniejszy poprzez okulary) i grach.
 

maniek86krk

Klub HDTV.com.pl
vip
Ja uzywam ustawien ktore sa w TV. Do kablowki mam THX do gier ustawiam tryb GRA a do filmow THX albo KINO mnie te tryby odpowiadaja i nic w nich nie zmienialem
 

Ropuszek

New member
Ja na razie używam ustawień fabrycznych, bez zbędnego podkręcania tv, choć myślami jestem już nad kalibracją :)

Mam wpięte ps3 i obecnie tv naziemną multiplex, i co zauważyłem: gdy włączę ps3 nie ma możliwości by zmienić na tv---->"brak wszelkich usług"
dziwne to jest... by oglądać tv muszę wyłączać ps3?

I drugie pytanie :

chodzi o tą krawędź: a dokładnie: "Pomiędzy krawędzią "ramki" a miejscem, gdzie zaczyna się wyświetlanie obrazu " którą fajnie opisał pr30@tlen.pl :)

Ponawiam prośbę do wszystkich użytkowników tego tv , którzy milczeli w tym temacie.

Odpowiedział tylko Kiki, ja, Maniek86krk i pr30@tlen.pl a nasze spostrzeżenia nie są zgodne.

Jak u was sprawa wygląda?
pytam nie bez powodu: zarzucono mi "wycieczki osobiste" i z automatu ostrzeżenie :(

proszę o merytoryczne odpowiedzi :)
 

WuMike

New member
Bez reklam
A może zabolało, że VT30 to zwykły TV? No cóż... bywa. Do miana Ekstraligii to może aspirować model VX300 (chociażby ze względu na cenę i bardzo zaawansowane możliwości regulacji parametrów). Chociaż wg Twojego rozumowania to pewnie "tylko monitor" bo nie ma nawer tunerów tv i głośników! A kosztuje 35.000 zł.
VT30 to nie jest zwykly TV. To jest wlasnie ekstraliga obecnie. Jezeli natomiast wspominasz o VX300, wlasnie objawil sie TOP obecnych czasow. Zreszta, co ja sie bede rozpisywal...New king has come!
 

maniek86krk

Klub HDTV.com.pl
vip
Ja na razie używam ustawień fabrycznych, bez zbędnego podkręcania tv, choć myślami jestem już nad kalibracją :)

Mam wpięte ps3 i obecnie tv naziemną multiplex, i co zauważyłem: gdy włączę ps3 nie ma możliwości by zmienić na tv---->"brak wszelkich usług"
dziwne to jest... by oglądać tv muszę wyłączać ps3?

I drugie pytanie :

chodzi o tą krawędź: a dokładnie: "Pomiędzy krawędzią "ramki" a miejscem, gdzie zaczyna się wyświetlanie obrazu " którą fajnie opisał pr30@tlen.pl :)

Ponawiam prośbę do wszystkich użytkowników tego tv , którzy milczeli w tym temacie.

Odpowiedział tylko Kiki, ja, Maniek86krk i pr30@tlen.pl a nasze spostrzeżenia nie są zgodne.

Jak u was sprawa wygląda?
pytam nie bez powodu: zarzucono mi "wycieczki osobiste" i z automatu ostrzeżenie :(

proszę o merytoryczne odpowiedzi :)


To raczej nie jest wada fabryczna bylem wczoraj w saturnie stal 65vt30 i 42vt30 obydwa mialy taka sama ramke jak nasze. Identycna ramka wystepuje w innych modelach panasonica np w serii g
 

claudio

Member
Ja sie bawilem ustawieniami obrazu i zresetowalem i na nowo ustawialem.
Naprawde niewiem jak mialem wczesniej ustawione ale jak moja kobieta oglada TV Puls to czasami widze lekkie rwanie obrazu. Ona o dziwo nic nie widzi :p
Wiec znalazlem wkoncu jakas wade VT30 :) Naprawde nie jestem przekonany czy wczesniej to bylo czy dopiero po zmianie ustawien obrazu sie to pojawilo, choc wydaje mi sie ze ustawilem tak samo jak wczesniej.
 

Rossik

New member
VT30 to nie jest zwykly TV. To jest wlasnie ekstraliga obecnie. Jezeli natomiast wspominasz o VX300, wlasnie objawil sie TOP obecnych czasow. Zreszta, co ja sie bede rozpisywal...

Witam. VT30 to ekstraliga?! Także tak myślałem dopóki nie kupiłem. Na konkurencyjnym krajowym forum zamieściłem fotki mojego egzemplarza TX-P50VT30E. Słyszeliście może o problemie zielonej poświaty pojawiającej się pośrodku ekranu w VT30. Jest widoczna często na jasnych obrazach, zwłaszcza szarych. Poszukajcie w Google "VT30 green tinge" lub "VT30 green tint" albo "VT30 zielona poświata". Zobaczycie ile ludzi w Europie i nie tylko ma problem z tymi TV, którego Panasonic nie dostrzega i się do niego nie chce przyznać. Być może ten temat był tutaj poruszany, jeśli tak to bardzo przepraszam. Jeśli nie, to poszukajcie w Internecie koniecznie informacji na ten temat przed zakupem. Chciałem dodać linka do moich zdjęć ukazujących problemem, ale nie mam jeszcze wymaganej ilości postów.
 

Alcatraz

New member
to znika po kilkuset godzinach pracy tv...
No super... a po kilku tysiącach pewnie znika cały telewizor.

Powidoki się nie pojawiają jak nie ogląda się zbyt długo i dba o higienę panela, zielona poświata znika po kilkuset godzinach, czerwone kropki znikają albo nie znikają po aktualizacji softu a miganie plazmy jeden widzi a drugi nie... No genialne rozwiązanie!:eek:k: Niezłe zaklinanie rzeczywistości...

VT30 to nie jest zwykly TV. To jest wlasnie ekstraliga obecnie.
Jeśli tak wygąda obecna ekstraliga (patrz m.in. wyżej) to ja dziękują za taką ligę. A co do VX300 jest to ekstraliga ale tylko w rozumieniu jego możliwości kalibracji i zdolności wyświetlania ruchomych scen, bo sam Panasonic przyznaje, że wszystkie wady technologii plazmowej pozostały więc... za te pieniądze to raczej folklor.
 
Ostatnia edycja:

Blendor

New member
a mi sie zdaje ze co niektorzy tutaj przesadzaja i to na wyrost i zamiast puscic sobie dobry film na vt30 to wlaczaja plansze i calym dniami gapia sie w tv zeby na sile wyszukac wad:) znam takiego pajaca jednego artyste malarza
dla niego kazdy tv mial problemy lacznie z topowym Sony fs70 36 z 2000 roku ktory kosztowal 15 tys zl :) siedzial debil calymi dniami i wpatrywal sie w plamki na tv wyszukujac wad , nie wiem czy kiedykolwiek obejrzal jakis film na nim czy ten idiotyzm wypatrywania jego urojonych rzeczy na tv nie pozostał mu do dzis :) najlepsze to ze jemu wybaczam bo byl malarzem artystą czyli miał spaczony łeb ale tutaj gdzie wiekszosc nie przeszla by testow podstawowych na daltonizm w medycynie pracy ?:) no smiech mnie ogarnia
 

piotr10

New member
Bez reklam
było... m.in. opisywane w tym temacie, również w temacie "green ghosting" na przedostatniej i ostatniej stronie
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/61738-green-gosthing-w-grach-12.html (posty użytkownika piotr10)
to znika po kilkuset godzinach pracy tv...

Nie zgodzę się z Tobą!!!
Ja pisałem o Green ghostingu.
Nie mam u mnie ( na całe szczęście )tej zielonej plamy na środku tv - jakby mi takiej wady nie uznał serwisant za usterkę i nie naprawił, to bym nie wytrzymał i go do tego zmusił własnoręcznie - serio!!!


Wracając do tematu ekstraligi, to w naszych czasach tego pojęcia nie można używać.
Każdy sprzęt rtv to bubel - trzeba zauważyć, że niema idealnego tv, każdy ma swoje wady niestety
 

maniek86krk

Klub HDTV.com.pl
vip
Nie zgodzę się z Tobą!!!
Ja pisałem o Green ghostingu.
Nie mam u mnie ( na całe szczęście )tej zielonej plamy na środku tv - jakby mi takiej wady nie uznał serwisant za usterkę i nie naprawił, to bym nie wytrzymał i go do tego zmusił własnoręcznie - serio!!!


Wracając do tematu ekstraligi, to w naszych czasach tego pojęcia nie można używać.
Każdy sprzęt rtv to bubel - trzeba zauważyć, że niema idealnego tv, każdy ma swoje wady niestety

Jestes pewny na 100% ? Wrzuc sobie biala plansze i przygladnij sie dobrze. Jak dostalem swoj egzemplarz vt30 z ubita matryca to z ciekawosci sprawdzilem przed wymiana czy jest ta plama i okazalo sie ze jest najbardziej ja widac jak jest ciemno w pokoju trzeba sie dobrze przygladnac teraz mam tv po wymianie na nowy egzemplarz i tez jest plama. Moj znajomy tez taka plame ma tylko jemu juz zaczyna zanikac bo czas pracy tv ma prawie 400 h. Beda w saturnie sprawdzilem na 65vt30 ktory byl tam wystawiony jeden dzien i tez mial natomiast obok stal 50vt30 ktory chodzi ciagle od 2 miesiecy i takiej plamy juz nie ma a z tego co mowil sprzedawca to na poczatku byla i mieli juz wysylac do serwisu ale panasonic powiedzial ze plama znika calkowicie po 500 h pracy
 

Alcatraz

New member
mieli juz wysylac do serwisu ale panasonic powiedzial ze plama znika calkowicie po 500 h pracy
Ciekawe, że nie informują o tym np. w instrukcji obsługi. Skąd użytkownik ma wiedzieć o takich cudach? A co jeśli nie zniknie? To znaczy, że nie oglądał prawidłowo, nie docierał czy coś tam jeszcze? Martwi mnie też taki bapośredni i dramatyczny wpływ czasu pracy na jakośc obrazu. Po 500 godzinach zielona plama znika a skąd mam wiedzieć, ze po 1500 np. nie pojawia się różowa, itd.? O tym też przecież nie pisza w instrukcji. Za dużo nerwów z tymi telewizorami:niewiem:
 

maniek86krk

Klub HDTV.com.pl
vip
Ciekawe, że nie informują o tym np. w instrukcji obsługi. Skąd użytkownik ma wiedzieć o takich cudach? A co jeśli nie zniknie? To znaczy, że nie oglądał prawidłowo, nie docierał czy coś tam jeszcze? Martwi mnie też taki bapośredni i dramatyczny wpływ czasu pracy na jakośc obrazu. Po 500 godzinach zielona plama znika a skąd mam wiedzieć, ze po 1500 np. nie pojawia się różowa, itd.? O tym też przecież nie pisza w instrukcji. Za dużo nerwów z tymi telewizorami:niewiem:

Nie ma rzeczy bez wad. Jesli nie odpowiada Ci plazma to kup leda tam znajdziesz inne wady np dlaczego w instrukcji obslugi nie pisze ze matryca jest nierownomiernie podswietlona nie ma wzmianki o smuzeniu nic tez nie pisza o tym ze czarne na rogach jest srebrzyste dlaczego ? Wybierasz technologie patrzac na wady. Mnie denerwowalo w ledzie smuzenie przejaskrawione kolory srednia czern dlatego wybralem plazme i jestem zadowolony a odnosnie zielonej plamy to trzeba sie bardzo dobrze przygladac zeby ja zobaczyc
 

Alcatraz

New member
Nie ma rzeczy bez wad.
Nie twierdzę, że są.

matryca jest nierownomiernie podswietlona nie ma wzmianki o smuzeniu nic tez nie pisza o tym ze czarne na rogach jest srebrzyste dlaczego ?
Pokaż mi FullLeda wysokiej klasy, w którym widzać smużenie. O tym efekcie można mówić w starych LCDkach a nie w najnowszych FullLEDach. O tym, że w Edge (i starszych) sa nierównomiernie podświetlone matryce wie każdy, mówią tez o tym sami producenci (clouding). Fakt nie pisza o tym w instrukcji ale też nikt nie twierdzi, że po 500 h to znika więc... Czarne na rogach jest srebrzyste? A to co? Jeśli tak jest, to telewizor jest uszkodzony i wymaga wymiany lub serwisu a nie wygrzewania czy innych magicznych zabiegów.

Mnie denerwowalo w ledzie smuzenie przejaskrawione kolory srednia czern
Czyli nie oglądałes odpowiednich modeli FullLED z wygaszaniem strefowym. Strefa wygaszona - czerń 100%. Kolory? Kablibracja (nawet taka we własnym zakresie) załatwia wszystko. Z nasyceniem można zejśc nawet do obrazu czarno białego więc przejaskrawienie kolorów wynika wyłącznie ze złych ustawień. Na plazmach widziałem także kolory landrynowe - bo ktoś takie akurat lubił.

odnosnie zielonej plamy to trzeba sie bardzo dobrze przygladac zeby ja zobaczyc
Podobnie jak "srebrne rogi" w uszkodzonym tv, o którym wspomniałeś.
 

Blendor

New member
Witam potrzebuje sie dowiedziec :)
o rozmiar srub do tv 55VT30 w celu przymocowania wieszana dokladnie dlugosc i srednica sruby nie chce dac za dlugich zeby przypadkiem nie wkrecic sie gdzies w elektronike znasz moze ktos rozmiar srub? dlugosc i srednica?
 

wawi

New member
Witam
mam plazmę Panasonic TX P42G20E i jestem z niej bardzo zadowolony .

Przenoszę się do większego mieszkania i myślę o zakupie nowego większego telewizora. Zainteresowany jestem tą plazmą ale boje się tych refleksów na tej szybie a teraz pokój mam dość jasny słońce od południa a telewizor będzie wisiał na ścinanie tuż obok okna .Oglądam w tv dużo sportu...
Chyba będę musiał wybrać Led
zastanawiam się czy może szukać coś z tych sony kdl NX720 czy Sharp LC-60LE635E
 
Do góry