Panasonic TX-P50VT30E

don111

Banned
Wczoraj odwiedzilem sklep MM i sprzedawca poinformowal mnie ze plazma bedzie swietna do grania ze wzgledu na plynosc ale trzeba uwazac zeby np nie zostawiac wlaczonego menu glownego w konsoli na dluzej tzn pol godziny i tu mnie facet zadziwil,jakos nie moge uwierzyc zeby tv tej klasy od panasonica zostawial jakies powidoki juz po pol godziny.
powidoków nie będzie widać po pół godziny, może po 2-3h coś zacznie delikatnie przebijać się na czarnej planszy jak podejdziesz pod ekran, o normalnym oglądaniu nie ma co wspominać, nic nie będzie widać
chodzi o ryzyko wypaleń, czyli takie powidoki które zostają na stałe - ale do tego potrzeba prawdopodobnie co najmniej kilkudziesięciu godzin (trudno określić ile jednorazowo, 10 zdecydowanie za mało, może ze 20-30 wystarczy ?) z tym samym obrazem statycznym w jednym miejscu, może być jednorazowo lub na raty np jednego dnia grasz i wyłaczasz tv, nie oglądasz nic innego lub oglądasz coś innego bardzo krótko i potem znowu grasz w to samo - wtedy ten czas się kumuluje
jeśli oglądasz coś innego na tyle długo że żadnego powidoku już całkowicie nie ma, to tak jakby ten czas się "zeruje", możesz od nowa grać bez żadnego ryzyka
 
Ostatnia edycja:

plejak

Banned
Witam! Na alledrogo gośc ma 50VT30 w cenie 5290zl. Nie mogę dodac linka bo to jest dopiero mój pierwszy post. Tv podobno pochodzi z programu wyprzedażowego europejskich marketów.

W zestawie jest wszystko co powinno byc, opakowanie, oryginalny pilot, 2x okulary 3D. Moje pytanie:
Czy warto go kupic? Gośc udziela gwarancji tylko na rok i to jest chyba jego gwarancja a nie producenta. Proszę o jakieś sugestie bo cena jest ok. Tylko ciekawe czy tv jest pełnowartościowy. Pozdrawiam
Ja bym nie kupował.W tej technologii 1 rok gwarancji to nic.Cena to nie wszystko.Panasonic daje Ci 5 lat.
 

rpzem

New member
Witam,

od czterech dni jestem posiadaczem TX-P50VT30E. Był dostępny w Saturnie w ofercie 50 rat x 0%, więc nie mogłem sobie odmówić.
Wcześniej miałem TX-P42X10Y i tu widzę wyraźny wzrost jakości.
Mam pytanie dot. odtwarzania plików filmowych z napisami z pendriv'a.
Z polskimi znakami sobie poradziłem, ale martwi mnie ogólnie mała wielkość czcionki.

Cz jest możliwość jej zwiększenia?
 

IceBreaker

New member
Witam
Od kilku dni jestem posiadaczem TX-P55VT30.
Przeczytałem cały wątek i natknąłem się na kwestię dot. czerwonych kropek w górnej partii ekranu, które miały zniknąć po upgradzie firmware. Owszem u mnie zniknęły, ale kiedy włącze przesuwający się biały pas (do niwelowania obrazów szczątkowych), to w górnej partii ekranu dalej są kropki i to dość gęsto.(tryb THX bo w normalnym ich nie ma) - nie występuje to natomiast podczas normalnego oglądania. Czy u Was jest podobnie?
Druga sprawa to dźwięki dochodzące z TV. U mnie niezależnie czy obraz jest czarny, czy kontrastowy z dużą ilością jasnych partii, z tylu TV dochodzi takie jakby nieregularne bzyczenie - raz jest , raz go nie ma - nie są to wentylatory - ch praktycznie nie słychać. Pojawia się np. zawsze przy zmianie kanału - czy powinienem to reklamować?
Będę wdzięczny za pomoc - szczególnie zwracam się do posiadaczy modeli z serii VT30.
Dzięki i pozdrawiam.
 

marekwar

New member
Czerwone kropki

Witam
Od kilku dni jestem posiadaczem TX-P55VT30.
Przeczytałem cały wątek i natknąłem się na kwestię dot. czerwonych kropek w górnej partii ekranu, które miały zniknąć po upgradzie firmware. Owszem u mnie zniknęły, ale kiedy włącze przesuwający się biały pas (do niwelowania obrazów szczątkowych), to w górnej partii ekranu dalej są kropki i to dość gęsto.(tryb THX bo w normalnym ich nie ma) - nie występuje to natomiast podczas normalnego oglądania. Czy u Was jest podobnie?
Druga sprawa to dźwięki dochodzące z TV. U mnie niezależnie czy obraz jest czarny, czy kontrastowy z dużą ilością jasnych partii, z tylu TV dochodzi takie jakby nieregularne bzyczenie - raz jest , raz go nie ma - nie są to wentylatory - ch praktycznie nie słychać. Pojawia się np. zawsze przy zmianie kanału - czy powinienem to reklamować?
Będę wdzięczny za pomoc - szczególnie zwracam się do posiadaczy modeli z serii VT30.
Dzięki i pozdrawiam.
Ja mam czerwone kropki w prawym dolnym rogu widoczne podczas normalnego oglądania w trybie THX,których nie widać w trybie Normalnym. Mam aktualny firmware. Z kilku metrów tylko sokole oko jest to w stanie dostrzec.
Jeśli chodzi o szumy to słyszę tylko zmienny szum wentylatorów ale tylko w nocy jak jest cicho i dźwięk jest też bardzo cichy. To co opisujesz - mam w monitorze Samsunga, który też działa u mnie jako TV poprzez DVB-C. Słychać to jak "bzyczenie" jakiejś przetwornicy. W monitorach Samsunga jest to dokuczliwe i zmienia się wraz ze zmianą podświetlenia matrycy. Jeśli masz to samo to wiem, że to może wkurzać. Samsung jednak nie uznaje reklamacji na "bzykanie".
Z drugiej strony na pewno tolerujesz szum wentylatorów i HDD w pececie. Kwestia poziomu tolerancji. Faktem jest jednak, że mój pierwszy TV Sony KDL-40W4500 nie wydaje kompletnie żadnych dźwięków.
 

robertos80

New member
ciekawy test: Panasonic TX-P50VT30 kontra Pioneer PDP-LX5090 | TV TEST

cytat:
"W trybie 2D testowana Viera jest klasą samą dla siebie. Flagowy TX-P50VT30E oferuje plastyczność i naturalność obrazu najwyższej próby, która naszym zdaniem pozostaje jeszcze poza zasięgiem takich rywali jak Toshiba 55ZL1 czy LED-owe Samsungi z serii D8000. W ciągu ostatnich 3 lat spotkaliśmy się tylko z jednym, jedynym telewizorem LCD, który plastycznością dorównywał Vierze, a był nim to ubiegłoroczny flagowy model Sony KDL-46HX900."
 

IceBreaker

New member
Ja mam czerwone kropki w prawym dolnym rogu widoczne podczas normalnego oglądania w trybie THX,których nie widać w trybie Normalnym. Mam aktualny firmware. Z kilku metrów tylko sokole oko jest to w stanie dostrzec.
Jeśli chodzi o szumy to słyszę tylko zmienny szum wentylatorów ale tylko w nocy jak jest cicho i dźwięk jest też bardzo cichy. To co opisujesz - mam w monitorze Samsunga, który też działa u mnie jako TV poprzez DVB-C. Słychać to jak "bzyczenie" jakiejś przetwornicy. W monitorach Samsunga jest to dokuczliwe i zmienia się wraz ze zmianą podświetlenia matrycy. Jeśli masz to samo to wiem, że to może wkurzać. Samsung jednak nie uznaje reklamacji na "bzykanie".
Z drugiej strony na pewno tolerujesz szum wentylatorów i HDD w pececie. Kwestia poziomu tolerancji. Faktem jest jednak, że mój pierwszy TV Sony KDL-40W4500 nie wydaje kompletnie żadnych dźwięków.

Dzięki za info. Szum wentylatorów nie przeszkadza mi wcale, a to bzyczenie też przełknę - chodziło mi raczej o to czy nie jest to jakaś usterka która na razie skutkuje bzyczeniem a w późniejszym okresie może spowodować większą awarię TV.
Czerwone (różowe) kropki po aktualizacji firmware zniknęly mi całkowicie we wszystkich trybach, ale pozostały w trybie THX podczas przesuwającego się białego pasa.
 

Ropuszek

New member
Wybór tego tv jest już przesądzony ale chciałem zapytać jeszcze zapobiegawczo, szczególnie że "plazmus" będzie na dotarciu, a ja lubię dbać o sprzęt :)

Czytałem tu na forum że timer do tego tv jest zakamuflowany i aby go włączyć trzeba trochę "poklikać" a to nie sprzyja moim przyzwyczajeniom:
Jak złapię pół -śpiocha to nie ma możliwości bym go wyłączył przechodząc przez jakieś długie menu by programować czas wyłączenia tv, szczególne że lubię oglądać bądź słuchać do momentu kompletnego śpiocha.

Czy jest jakakolwiek możliwość włączenia funkcji by tv sam się wyłączył np. przez brak manipulacji kanałami tv, pilotem itd...???
 

Alcatraz

New member
Rozwalają mnie tacy goście... "szybkie pytanie". Nie zada sobie trudu, żeby poczytać, zainteresować się tylko pyta wprost co ma wybrać. I to jeszcze nawet nie o VT30... Człowieku a skąd mamy wiedzieć co Tobie będzie bardziej odpowiadało? Dom i samochód tez mamy CI tak "na szybko" wybrać? A w ogóle to na takie pytanie jest zupełnie inne miejsce na tym Forum. Pozdrawiam.
 

unvee

New member
Ja zauważyłem bzyczenie w lewym górnym rogu (nie wentylatorów) w pewnych odcieniach szarego (mniej wiecej 60-80%) stawiam na przetwornice...
Dodatkowo mam pytanie odnośnie wyświetlania szarego, czy to normalne, że pewne jego odcienie wyglądają jak szum?
 

artoneq

New member
Timer - strona 21 instrukcji, można pobrać ze strony Panasonica:)
Wejście przez: Menu/Timer i tam ustawiasz.

Całkiem przydatna funkcja ;-). Mnie nurtuje problem ustawienia proporcji obrazu w trybie oglądania filmów poprzez wejscie USB. Są jedynie 3 możliwe ustawienia i to mnie ciut denerwuje bo filmy nie zrzucone do 16:9 źle się skalują i mam do wyboru albo czarny pas na dole i na górze albo obraz rozciągnięty. Fakt faktem że przy oglądaniu poprzez HDMI oraz z tunera TV opcji jest masa włącznie z 3 zoomami. Obraz można rozciągać zmniejszać itd, zawsze coś się dopasuje. Szkoda że zoomów nie ma odtwarzając filmy z wejścia USB.

Od dłuższego czasu szukałem odpowiedniego TV. Jestem (tak sądzę) wymagającym obserwatorem i spędziłem kilka tygodni na poszukiwaniach. Porównywałem w kilku dobrych sklepach (oddzielny pokój, 4 ściany) plazmy, LCD jak i LCD LED (zakres cenowy5-15tys. zł). Największe wrażenie wizualne zrobiła na mnie seria VT30. Pomimo kilku bardzo drobnych wad (minimalna pulsacja białych powierzchni oraz nie do końca czarny jest czarny) stosunek wad do zalet jest niższy niż w innych TV które porównywałem. Oczywiście każdy ma inny gust ale dla mnie osobiście LCD nawet ze strefowym podświetlaniem pozostaje daleko z tyłu w stosunku do tej serii Panasonica. Od razu zaznaczam że TV używam w 99% do oglądania filmów i nie są dla mnie istotne inne funkcje - zapychacze. Jestem tym typem użytkownika który telefonu używa do dzwonienia, laptopa do wysyłania e-maili a zdjęcia wykonuję lustrzanką.

Tak na koniec a propos wyglądu, "D8000 dobrze dobrze się prezentuje jedynie wyłączony, natomiast VT30 prezentuje się świetnie gdy go włączymy", takie drobne spostrzeżenie speca kalibrującego mój TV :).
 
D

Deleted member 121090

Guest
ciekawy test: Panasonic TX-P50VT30 kontra Pioneer PDP-LX5090 | TV TEST

cytat:
"W trybie 2D testowana Viera jest klasą samą dla siebie. Flagowy TX-P50VT30E oferuje plastyczność i naturalność obrazu najwyższej próby, która naszym zdaniem pozostaje jeszcze poza zasięgiem takich rywali jak Toshiba 55ZL1 czy LED-owe Samsungi z serii D8000. W ciągu ostatnich 3 lat spotkaliśmy się tylko z jednym, jedynym telewizorem LCD, który plastycznością dorównywał Vierze, a był nim to ubiegłoroczny flagowy model Sony KDL-46HX900."
Też spotkałem się z podobną oceną przy tegorocznym modelu HX920. Pisali tam że jest bardzo dobry. Żze oferuje obraz prawie tak dobry jak VT30. I to była pochwała. A wiemy ile kosztuje.
 

Qbkens

New member
Witam, byłem wczoraj w sklepie rtv i zatrzymałem się na chwile przy modelu 20VT, a po chwili przeszedłem do modelu 30GT i zauważyłem, że na GT obraz delikatnie miga, na 20VT tego nie zauważyłem. Czy 30VT też ma tą wadę podobnie jak GT ?
 

rpzem

New member
Żeby nie było tak różowo, to powiem że wczoraj odpaliłem z pendrive'a dzieciom film w formacie mkv i w 3D (film Safari 2,1GB).
Niestety obraz "przycinał" i zatrzymywał się. Całkowicie nie do oglądania.
Przełożyłem pendrive'a do odtwarzacza multimedialnego Philips HMP5000/12 i poszło bez problemu.
Myślałem, że po przesiadce na 50VT30 będę mógł się pozbyć tego Philipsa, ale niestety chyba zostanie.

Czy da się coś tu zrobić jeszcze ustawieniami telewizora, bądź konwersją filmu na inny format? :(
 

artoneq

New member
Witam, byłem wczoraj w sklepie rtv i zatrzymałem się na chwile przy modelu 20VT, a po chwili przeszedłem do modelu 30GT i zauważyłem, że na GT obraz delikatnie miga, na 20VT tego nie zauważyłem. Czy 30VT też ma tą wadę podobnie jak GT ?

Dużo zależy od tego czego aktualnie sklep chce się pozbyć z magazynu :).

Efekt o którym wspominasz występuje w każdym panelu PDP, można go jednak zminimalizować, jedni to widzą inni nie. Ja należę do tych osób które to widzą prawie zawsze ale uważam to za mniejsze zło. W technologii LCD, dla mnie osobiście obecnie jest zbyt wiele wad i pomimo tego, że obraz lepiej prezentuje na LCD w sklepie, to w domu jest dokładnie na odwrót (mówię tu o swoich odczuciach).


Jeśli ktoś by się mnie zapytał czy kupiłbym drugi raz VT30 to odpowiadam, że tak. Jest to moim zdaniem najlepszy TV patrząc pod kątem jakości obrazu z obecnie dostępnych na rynku w zakresie do 15 tysięcy za 65cali.

P.S.
VT30 buczy, brzęczy, bzyczy itd., każdy egzemplarz, a miałem do czynienia z kilkudziesięcioma VT30, GT30, VT20 itd., to samo jest z innymi egzemplarzami, plazmy innych producentów także bzyczą, brzęczą itp. Jest to subtelny dźwięk, nie każdy go zapewne na początku słyszy. Uwydatnia się przy jednolitych tłach. Podczas normalnego oglądania filmów nie ma możliwości aby go usłyszeć.
BTW, słyszę nawet jak LCD-ki bzyczą, więc nie tylko plazmy mają z tym tyci tyci problem.

rpzem - sprawdź format audio, VT30 ma problemy z wieloma formatami (.mkv bez audio musi czytać wszystkie, sprawdzałem osobiście), jedyna możliwość to rekompresja
 
Ostatnia edycja:

roberto2005

New member
Witam, czy jest możliwość zmiany funkcji miejsce oglądania na "dom" (przy pierwszym uruchomieniu nieopatrznie dałem na "sklep") bez przechodzenia do ustawień fabrycznych?
 

Ropuszek

New member
P.S.
VT30 buczy, brzęczy, bzyczy itd., każdy egzemplarz, a miałem do czynienia z kilkudziesięcioma VT30, GT30, VT20 itd., to samo jest z innymi egzemplarzami, plazmy innych producentów także bzyczą, brzęczą itp. Jest to subtelny dźwięk, nie każdy go zapewne na początku słyszy. Uwydatnia się przy jednolitych tłach. Podczas normalnego oglądania filmów nie ma możliwości aby go usłyszeć.
BTW, słyszę nawet jak LCD-ki bzyczą, więc nie tylko plazmy mają z tym tyci tyci problem.

Racja :) pracuję w biurze projektowym, większość osób pracuje na statycznych programach, ale mój dział chcąc nie chcąc pracuje na dynamicznych ;)
Sprzęt Della, obecnie mam stanowisko z 2 monitorami 22? , 23? cale led
I co ciekawe:
pracujemy jako jedyni na systemach operacyjnych 64 bitowych (3 osoby) ,

Te "tranzystory" w nich buczą( wydmuchiwane powietrze z nich jest chłodne) choć komputery są z tego roku, a monitory-ledy się grzeją, sam czuję gorąc jak przechodzę obok swojego biurka, a co mam powiedzieć o opinii innych pracowników biura którzy mają zwykłe lcd--->,"ale u was ciepło w pokoju"

Plazm niestety nie mamy, ale jak ktoś twierdzi ze tylko plazmy grzeją a ledy nie, to co ja ma powiedzieć o 23 calowym diodowym Dellu!!???:???:

dodatkowy kaloryfer a nawet dwa przy jednym stanowisku się przyda, nadchodzi zima i nie narzekam....;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry