Panasonic TX-P50VT30E

numi42

New member
Vt30

Napisał HQ150
Oczywiście że jest. Moim zdaniem VT30 nie jest idealnym telewizorem dla wszystkich. VT30 jest dla osób które potrafią dla tego odbiornika stworzyć dobre warunki pracy. Żeby nie stał w pokoju bardzo nasłonecznionym w którym nie da się zasłonić okien. To nie jest TV dla osób które niestety muszą się liczyć z każdą wydaną złotówką. On jest dla osób które szukają bardzo wysokiej jakości i są w stanie za nią zapłacić (ale nie przepłacić jak u konkurencji). Wreszcie moim zdaniem nie jest to TV dla osób które całe dnie siedzą przed telewizorem i gapią się na jeden kanał. Moim zdaniem ten TV to strzał w dziesiątkę dla osób szukających wysokiej klasy odbiornika do swojego kina domowego. Za nie wygórowaną cenę kupią wybitne urządzenie. Z całą świadomością twierdzę że za 8700zł nie ma na rynku lepszego telewizora. A po przesiadce z Sony i długich poszukiwaniach wiem co mówię."

Zgadzam się w 100% z wypowiedzią HQ150, czywiście w dzień jak wpadną znajomi właczę "eco" i telewizorek "świeci" jak lcd :smile: a wieczorową porą obraz z tego telewizorka do raj dla oczu. Pozdrawiam!!!!
 
D

Deleted member 121090

Guest
Nie do nasłonecznionych pomieszczeń,
Nie dla tych co długo oglądają jeden kanał,
Nie dla tych dla których zużycie energii jest ważne.
Całkiem sporo tych nie.
I kolejna zgoda dobry tv 55 calowy kosztuje znacznie więcej niż 8700 zł .Za jakość pełnego podświetlenia led należy zapłacić znacznie więcej.
Proszę żebyś nie przekręcał moich wypowiedzi. Napisałem że nie dla tych, którzy tak jak ty, siędzą cały dzień przed TV oglądając jeden i ten sam kanał. A co do nasłonecznionego pomieszczenia to po przesiadce z matowej matrycy Z5500 różnica jest. Ale wydaje mi się że obecnie większość producentów robi błyszczące. Sony też. Tak że nie jest przypadłość tylko VT ale ogólny trend na rynu. I napisałem że nie dla osób które muszą się liczyć z każdą wydaną złotówką. Dla mnie różnica w zużyciu prądu tego TV a LED-a jest mało istotna. Ale to nie znaczy że nie należę do osób oszczędnych. Tam gdzie to ma sens to oszczędzam.
Masz w domu kino domowe? Ile Wat Ci pobiera? U mnie około 1200. To znaczy że jest kiepskie i czym prędzej powinienem się go pozbyć? Jakoś producenci dobrych systemów kina domowego nie zwracają uwagi na zużycie. Mało tego najczęściej czym większe tym z lepszym amplitunerem mamy do czynienia. Niestety nic za darmo. I nigdzie nie napisałem że dobry TV kosztuje więcej niż VT30. Właśnie Panasonicowi udałom się za 8700 zapewnić konsumentom wybitne urządzenie dla którego w tej cenie darmo szukać konkurencji.
Następnym razem powołując się na moje wypowiedzi cytuj je w całości. Będzie lepiej bo widzę że ze zrozumieniem masz problemy( nie będę przecież posądzał Cię o celowe przeinaczanie i wprowadzanie w błąd).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krempla

Member
Sugerujesz, ze powinienem zerknac na te Toszibe?
Nie wiedzialem, ze Sony potrafi zlikwidowac komety - my bad.
Mnie BARDZO bawi 3D i chyba ten VT30 nie ma konkurencji (ma?)...Bo w Sonym, to ja widze 6D (podwojne 3D).
3D mnie nie interesuje. Panasonic ma najlepsze 3D jakie widziałem.
przyganiał kocioł garnkowi - następny bufon co zachwala tylko to co sam ma a inne rzeczy nawet jak są wytworem japońskich inżynierów od obrazu (BE3) są beee bo przecież on nie ma buhaaaaaaaaha nie mogę skąd tacy się biorą
nie masz pojęcia o czym mówisz
pzdr
 
Ostatnia edycja:

plejak

Banned
Panasonic vt 30

Proszę żebyś nie przekręcał moich wypowiedzi. Napisałem że nie dla tych, którzy tak jak ty, siędzą cały dzień przed TV oglądając jeden i ten sam kanał. A co do nasłonecznionego pomieszczenia to po przesiadce z matowej matrycy Z5500 różnica jest. Ale wydaje mi się że obecnie większość producentów robi błyszczące. Sony też. Tak że nie jest przypadłość tylko VT ale ogólny trend na rynu.
oglądąć przez całą sobotę jeden kanał tv (miałem na myśli dzisiejszy dzień)- tak napisałem - proszę nie przekręcaj moich słów ,co nie oznacza że każdego dnia ma być tak samo.W tygodniu to ja pracuję czasu na tv pozostaje kilka godzin .Chodziło o tezę ,że plazmy nie da się oglądać długi czas na jednym kanale bo następują powidoki i i logo operatora masz na stałe. Na szczęście producenci dalej szanują klientów i robią matryce matowe i półmatowe. Trend na rynku jest zły .Producenci kosztem jakości produkują edge ledy zamiast full .Zamiast dobrej jakości otrzymujemy piękne lustro z nierównym podświetleniem matrycy.Albo plazmy ,które moim zdaniem w ciągu 3 lat znikną całkowicie z rynku....:?:
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...-proc-nadwyzka-w-przyszlym-roku-powinna.html- zgadzam się z kolegą blueray.
 
D

Deleted member 121090

Guest
a ja mam życzenie oglądać przez całą sobotę jeden kanał TV i nie ograniczać się do kilku godzin.

To napisałeś. Nic więcej i nic mniej. Nie było tam ani słowa o tym że tylko o tą sobotę chodzi. Telewizor kupuje się na więcej niż na jeden tydzień. (Chociaż z mojego doświadczenia jak kupuje się Sony to faktycznie trzeba się z oglądaniem śpieszyć. Tak szybko odchodzą). Poza tym sobota to jeden z dni tygodnia więc mój wpis mówiący o tym, że nie jest to TV dla osób które jak ty siedzą cały dzień przed TV i pożerają jeden kanał TV, nie był żadnym przekręceniem. Pomyśl spokojnie przez dłuższą chwilę niż coś napiszesz. To nic że wstydliwego że potrzebujesz trochę więcej czasu niż inni żeby sformuować wnioski z przeczytanej wypowiedzi. Mamy czas. Spokojnie.
 

don111

Banned
plejak w sumie pisze zawsze to samo na temat każdej plazmy :)
VT jak i połowy innych zapewne nie widział na oczy, no ale plazma to plazma, jedno i to samo ;)
ciekawe dla kogo kto kupuje tv za takie pieniądze pobór prądu ma znaczenie, w dodatku i tak plazmy są o tyle tańsze na starcie od podobnej klasy LCD, że w najgorszym wypadku dla plazmy, różnica poboru prądu po paru latach zniweluje tą różnicę cenową
nie rozumiem też jak można pisać takie głupoty że w dzień nie da rady oglądać niczego, sam mam plazmę z filtrem na poziomie niższego modelu (mniej więcej jak seria G) i nie ma żadnego problemu, no chyba że słońce świeci bezpośrednio na tv, ale wtedy żadnego tv łącznie z matowymi LCD oglądać się komfortowo nie da
siostra ma najtańszą plazmę LG, żadnego problemu w dzień także nie ma, o ile nie świeci słońce w niezasłonięte okno, jasność nie przeszkadza w oglądaniu, odbicia jakieś są ale widać je tylko wtedy gdy ich szukamy, normalnie są tak mało widoczne że nie zwraca się na nie uwagi... zresztą do roku 2000 wszyscy mieli CRT i jakoś nikomu to nie przeszkadzało
jeśli chodzi o wypalenia w Panasonicu - jeden kanał można oglądać cały dzień (>10h) i to nie jednorazowo, bez żadnego ryzyka, sprawdzone (wielkie szlemy na Eurosporcie z ich paskudnym logo ;))
w przypadku normalnego korzystania jest 0 ryzyka
 
Ostatnia edycja:

plejak

Banned
Masz w domu kino domowe? Ile Wat Ci pobiera? U mnie około 1200. To znaczy że jest kiepskie i czym prędzej powinienem się go pozbyć? Jakoś producenci dobrych systemów kina domowego nie zwracają uwagi na zużycie. Mało tego najczęściej czym większe tym z lepszym amplitunerem mamy do czynienia. Niestety nic za darmo. I nigdzie nie napisałem że dobry TV kosztuje więcej niż VT30. Właśnie Panasonicowi udałom się za 8700 zapewnić konsumentom wybitne urządzenie dla którego w tej cenie darmo szukać konkurencji.
Następnym razem powołując się na moje wypowiedzi cytuj je w całości. Będzie lepiej bo widzę że ze zrozumieniem masz problemy( nie będę przecież posądzał Cię o celowe przeinaczanie i wprowadzanie w błąd).



Nie rozmawiamy o kinach domowych i zużyciu przez nie prądu tylko o plazmach.Jak oglądasz bluraya pewno włączasz a nie podczas każdego odpalenia tv na przykład w czasie wiadomości informacyjnych.zadam pytanie : masz kuchnię mikrofalową z grillem i termoobiegiem? Ja mam pobiera 1200 wat .I nie przeszkadza mi to .Korzystam z niej rzadko .Znacznie częściej z tv.Czy to powód bym ją sprzedał.świadomie ja kupiłem i świadomie nie kupie też plazmy z powodu wielu wad które posiada.Energooszczędności też.To nie producenci mają patrzeć na zużycie tylko świadomi klienci.Sony Sharp Toshiba Philips nie produkują plazm - zgadnij dlaczego?To ja twierdzę że za za 8700 nie kupisz dobrego tv 55 calowego.Plazmy za takowego nie uważam.
__________________ Nie powołuję się na Twoje wypowiedzi tylko je interpretuję w wygodny dla mnie sposób.Nie jestem rozumny i celowo je przeinaczam i wprowadzam w błąd.Mam nadzieję że jesteś usatysfakcjonowany moim wyjaśnieniem.
Jak nie benzyna, to może gaz
samochód zasilany gazem LPG przejeżdża każdy kilometr o połowę taniej, niż zasilany etyliną
Polska jest krajem, w którym jeździ najwięcej aut zasilanych gazem LPG. Instalacja do typowego samochodu osobowego, to koszt około 2,5 tysiąca złotych. Zgadnij dlaczego?
 
D

Deleted member 121090

Guest
Masz w domu kino domowe? Ile Wat Ci pobiera? U mnie około 1200. To znaczy że jest kiepskie i czym prędzej powinienem się go pozbyć? Jakoś producenci dobrych systemów kina domowego nie zwracają uwagi na zużycie. Mało tego najczęściej czym większe tym z lepszym amplitunerem mamy do czynienia. Niestety nic za darmo. I nigdzie nie napisałem że dobry TV kosztuje więcej niż VT30. Właśnie Panasonicowi udałom się za 8700 zapewnić konsumentom wybitne urządzenie dla którego w tej cenie darmo szukać konkurencji.
Następnym razem powołując się na moje wypowiedzi cytuj je w całości. Będzie lepiej bo widzę że ze zrozumieniem masz problemy( nie będę przecież posądzał Cię o celowe przeinaczanie i wprowadzanie w błąd).



Nie rozmawiamy o kinach domowych i zużyciu przez nie prądu tylko o plazmach.Jak oglądasz bluraya pewno włączasz a nie podczas każdego odpalenia tv na przykład w czasie wiadomości informacyjnych.zadam pytanie : masz kuchnię mikrofalową z grillem i termoobiegiem? Ja mam pobiera 1200 wat .I nie przeszkadza mi to .Korzystam z niej rzadko .Znacznie częściej z tv.Czy to powód bym ją sprzedał.świadomie ja kupiłem i świadomie nie kupie też plazmy z powodu wielu wad które posiada.Energooszczędności też.To nie producenci mają patrzeć na zużycie tylko świadomi klienci.Sony Sharp Toshiba Philips nie produkują plazm - zgadnij dlaczego?To ja twierdzę że za za 8700 nie kupisz dobrego tv 55 calowego.Plazmy za takowego nie uważam.
__________________ Nie powołuję się na Twoje wypowiedzi tylko je interpretuję w wygodny dla mnie sposób.Nie jestem rozumny i celowo je przeinaczam i wprowadzam w błąd.Mam nadzieję że jesteś usatysfakcjonowany moim wyjaśnieniem.
Jak nie benzyna, to może gaz
samochód zasilany gazem LPG przejeżdża każdy kilometr o połowę taniej, niż zasilany etyliną
Polska jest krajem, w którym jeździ najwięcej aut zasilanych gazem LPG. Instalacja do typowego samochodu osobowego, to koszt około 2,5 tysiąca złotych. Zgadnij dlaczego?
Akurat dbając o swoje zdrowie psychiczne staram się wiadomości nie oglądać. Często korzystam z kina domowego. A kanałów HD z dobrym dźwiękiem jest coraz więcej. Tak że w 70% kino idzie. Zresztą jakość dźwięku obecnych TV to koszmar. Więc bez tego moim zdaniem nie ma żadnej przyjemności z obcowania z dobrym TV. Nawet moje małe łobuzy jak oglądają jakiś swój program to mnie proszą o włączenie kina. Tacy mali a już wiedzą co dobre. Takich osób w przypadku posiadaczy VT 30 jest spodziewam się większość. Więc dla nas róznice w zużyciu prądu na poziomie 100-200W są do pominięcia.
Cieszę się że zgadzamy się co drugiej części Twojej wypowiedzi. Powoli widzę wypracowujemy wspólne stanowisko.
 

don111

Banned
Plejak - weź sobie to zapamiętaj i nie męcz już więcej bo to jest nudne
plazmy są o tyle tańsze na starcie od podobnej klasy LCD, że w najgorszym wypadku dla plazmy, różnica poboru prądu po paru latach zniweluje tą różnicę cenową
100W różnicy, licząc średnio 10h dziennie pracy tv = 16zł na miesiąc / 192zł na rok :hihi:

kupiłem sobie watomierz i sprawdziłem z ciekawości ile bierze moja starsza plazma (obecne biorą znacznie mniej)
pobór nominalny (tabliczka z tyłu) - 470W
jak to się ma w praktyce ?
pobór maksymalny chwilowy 510W - tryb dynamiczny, zimna biel, kontrast na max ;)
w dzień przy kontraście na połowę bierze średnio ok 220W (140-270W chwilowe) w trybie kinowym (czyli tam gdzie największy kontrast), w nocy spada do ok 150W (120-200W) przy niskim kontraście
teraz wystarczy sobie to przełożyć jaki ten pobór mocy jest w obecnych modelach biorących znamionowo przynajmniej o 50% mniej od mojego i zadać sobie pytanie czy ten pobór prądu w ogóle jest istotny ? ;)
 

plejak

Banned
Panasonic vt 30

plejak w sumie pisze zawsze to samo na temat każdej plazmy :)
VT jak i połowy innych zapewne nie widział na oczy, no ale plazma to plazma, jedno i to samo ;)
ciekawe dla kogo kto kupuje tv za takie pieniądze pobór prądu ma znaczenie, w dodatku i tak plazmy są o tyle tańsze na starcie od podobnej klasy LCD, że w najgorszym wypadku dla plazmy, różnica poboru prądu po paru latach zniweluje tą różnicę cenową
nie rozumiem też jak można pisać takie głupoty że w dzień nie da rady oglądać niczego, sam mam plazmę z filtrem na poziomie niższego modelu (mniej więcej jak seria G) i nie ma żadnego problemu, no chyba że słońce świeci bezpośrednio na tv, ale wtedy żadnego tv łącznie z matowymi LCD oglądać się komfortowo nie da
siostra ma najtańszą plazmę LG, żadnego problemu w dzień także nie ma, o ile nie świeci słońce w niezasłonięte okno, jasność nie przeszkadza w oglądaniu, odbicia jakieś są ale widać je tylko wtedy gdy ich szukamy, normalnie są tak mało widoczne że nie zwraca się na nie uwagi... zresztą do roku 2000 wszyscy mieli CRT i jakoś nikomu to nie przeszkadzało
jeśli chodzi o wypalenia w Panasonicu - jeden kanał można oglądać cały dzień (>10h) i to nie jednorazowo, bez żadnego ryzyka, sprawdzone (wielkie szlemy na Eurosporcie z ich paskudnym logo ;))
w przypadku normalnego korzystania jest 0 ryzyka
Znakomita Większość z tu obecnych na oczy widziała tylko inne tv w sklepie.
Tak jestem krytykantem plazm i to nie tylko przez energooszczędność.
Właśnie po to kupujemy drogo na starcie by pózniej nie dokładać.Całkiem sporo osób na forum interesuje się ile kosztuje utrzymanie plazmy.Tak to prawda plazmy są tańsze na starcie i różnica prądu może to zniwelować.Ale mają wiele wad dyskwalifikujących tę technologię.Inne osoby z forum potwierdzają że plazma nie sprawdza się w nasłonecznionym pokoju , wypalone loga są również potwierdzone.Crt to była stara dobra technologia do sygnału sd.Do roku 1989 był w Polsce socjalizm i wielu ludziom to nie przeszkadzało.Ba nawet chcą powrotu.:x
 

plejak

Banned
Cieszę się że zgadzamy się co drugiej części Twojej wypowiedzi. Powoli widzę wypracowujemy wspólne stanowisko.
Też się cieszę.
 

don111

Banned
Ale mają wiele wad dyskwalifikujących tę technologię.Inne osoby z forum potwierdzają że plazma nie sprawdza się w nasłonecznionym pokoju , wypalone loga są również potwierdzone.
niestety nie piszesz konkretów, pomijając zużycie prądu oraz to co się zdarza jednostkowo w niektórych modelach czy egzemplarzach (wypalenia, powidoki, rzekomy kaloryfer i hałas itp) napisz co takiego jest w OBRAZIE plazmy co ją dyskwalifikuje
 

plejak

Banned
vt30

Plejak - weź sobie to zapamiętaj i nie męcz już więcej bo to jest nudne

100W różnicy, licząc średnio 10h dziennie pracy tv = 16zł na miesiąc / 192zł na rok :hihi:

kupiłem sobie watomierz i sprawdziłem z ciekawości ile bierze moja starsza plazma (obecne biorą znacznie mniej)
pobór nominalny (tabliczka z tyłu) - 470W
jak to się ma w praktyce ?
pobór maksymalny chwilowy 510W - tryb dynamiczny, zimna biel, kontrast na max ;)
w dzień przy kontraście na połowę bierze średnio ok 220W (140-270W chwilowe) w trybie kinowym (czyli tam gdzie największy kontrast), w nocy spada do ok 150W (120-200W) przy niskim kontraście
teraz wystarczy sobie to przełożyć jaki ten pobór mocy jest w obecnych modelach biorących znamionowo przynajmniej o 50% mniej od mojego i zadać sobie pytanie czy ten pobór prądu w ogóle jest istotny ? ;)
1 kwh energii kosztuje aktualnie brutto 51 groszy przy założeniu że rozmawiamy o odbiornikach 55 calowych śmiem twierdzić, że ta różnica wyniesie od 150 do 200 wat co da 24-32pln/ m/ 288-384 pln rocznie ,nie uwzględniając galopujących cen czynników energetycznych .To nie jest jedyny koszt tej technologii.Odsuń tv i zobacz jak ładnie masz ścianę opaloną ;) kup farbę i odśwież mieszkanie.
Pobór energii - to tylko jeden z elementów, niejedyny który eliminuje plazmy z większości domów.Choć z drugiej strony masz zimą dodatkowy kaloryfer....:smile: a to już zysk w kosztach ogrzewania.Tylko kwiaty podlewaj regularnie , nie znoszą suchego powietrza.:banned:
 

plejak

Banned
Panasonic vt 30

a ja mam życzenie oglądać przez całą sobotę jeden kanał TV i nie ograniczać się do kilku godzin.

To napisałeś. Nic więcej i nic mniej. Nie było tam ani słowa o tym że tylko o tą sobotę chodzi. Telewizor kupuje się na więcej niż na jeden tydzień. (Chociaż z mojego doświadczenia jak kupuje się Sony to faktycznie trzeba się z oglądaniem śpieszyć. Tak szybko odchodzą). Poza tym sobota to jeden z dni tygodnia więc mój wpis mówiący o tym, że nie jest to TV dla osób które jak ty siedzą cały dzień przed TV i pożerają jeden kanał TV, nie był żadnym przekręceniem. Pomyśl spokojnie przez dłuższą chwilę niż coś napiszesz. To nic że wstydliwego że potrzebujesz trochę więcej czasu niż inni żeby sformuować wnioski z przeczytanej wypowiedzi. Mamy czas. Spokojnie.
Tak nie było - to doprecyzuję o dzisiejszą sobotę chodzi.Tak kupuje się tv na lata .Crt żyło średnio 12-15 lat i to było japońskie Sony. Z doświadczenia moich znajomych wynika że wyjątkowo szybko w zapomnienie odchodzą plazmy 3-5 lat lcd mają szanse na przeżycie góra 8 .To w panasonicach ma małe znaczenie wszak czarną barwę tracą niejednokrotnie już w pierwszym roku oglądania co niestety firma potwierdziła.Tak sobota to jeden z dni tygodnia .Nie mogę pomyśleć bo mam duże braki intelektualne , jestem po ciężkim leczeniu i wnioski nie zawsze wyciągam poprawne , często a priori już zakładam z góry źle. Dziękuję za czas i wyrozumiałość,staram się być spokojny.:szukaj:
To że dziś siedzę cały dzień przed tv i pożeram 1 kanał nie oznacza ze każdy dzień jest taki sam.Dobrze ze ten kanał to tvp kultura bo na forum sporo sztuk jest gdzie kulturę ciężko utrzymać na wodzy.Nie mam Ciebie na myśli.Gwarantuję Ci że za 3 lata technologia plazmowa odejdzie do lamusa - te wątki tylko z forum wspominać będą takie coś jak plazma.
 

plejak

Banned
Panasonic vt 30

niestety nie piszesz konkretów, pomijając zużycie prądu oraz to co się zdarza jednostkowo w niektórych modelach czy egzemplarzach (wypalenia, powidoki, rzekomy kaloryfer i hałas itp) napisz co takiego jest w OBRAZIE plazmy co ją dyskwalifikuje
Tobie powidoki i wypalenia nie przeszkadzają w obrazie .To nie usterka .To gratuluję.
W wielu modelach z niższej półki czarny to zielony a biały to szary.Masz rację to nie wada.:x
 

don111

Banned
To nie jest jedyny koszt tej technologii.Odsuń tv i zobacz jak ładnie masz ścianę opaloną ;) kup farbę i odśwież mieszkanie.
Pobór energii - to tylko jeden z elementów, niejedyny który eliminuje plazmy z większości domów.Choć z drugiej strony masz zimą dodatkowy kaloryfer....:smile: a to już zysk w kosztach ogrzewania.Tylko kwiaty podlewaj regularnie , nie znoszą suchego powietrza.:banned:
moja plazma 46' (470W ;)) nie grzeje się, jest co najwyżej letnia, zarówno z przodu jak i z tyłu a stoi 10cm od ściany :)
dlatego śmiać mi się chce jak czytam takie wypowiedzi
być może masz doświadczenia z jakimiś starymi generacjami plazm, które brały realnie pod 1kW

Z doświadczenia moich znajomych wynika że wyjątkowo szybko w zapomnienie odchodzą plazmy 3-5 lat lcd mają szanse na przeżycie góra 8 .
j.w.

To w panasonicach ma małe znaczenie wszak czarną barwę tracą niejednokrotnie już w pierwszym roku oglądania co niestety firma potwierdziła.
firma potwierdziła że mogło to miejsce w przypadku modeli z 2009-2010r, jak się okazało miało w sporadycznych przypadkach w modelach z tamtego okresu, obecne wg zapewnień Panasonica w obecnych seriach nie ma takiej możliwości
jak na razie większość LCD ma i tak wciąż gorszą czerń od Panasoniców z tą przypadłością

nadal czekam na konkrety, wskazanie tego w OBRAZIE, co dyskwalifikuje plazmy
 

cactusek

New member
Bez reklam
Plejak na początku twoje wypowiedzi czytałem na poważnie i myślałem że trochę się na tv znasz ale im dłużej trwa ta wymiana zdań w tym wątku tym wieksze bzdury zaczynasz wypisywać.
Kilka merytorycznych uwag ode mnie:
Zaczynasz pisać o tym że różnica poboru prądu dla plazm i LCD powyżej 50cali to 200W, to bardzo ciekawe bo plazma 50cali w obecnie produkowanych modelach bierze średnio 190-210W w normalnych ustawieniach (z wyłączonym trybem ECO) więc ile bierze taki tv LCD według ciebie? -10W Oddaje prąd do sieci energetycznej? Prawda jest taka że różnica w poborze energii miedzy LCD i plazmą to 50 do 80W, w bardzo dynamicznych ustawieniach może 100W, to daje różnicę może 100zł rocznie oszczędności co jest kwotą śmieszną jeśli kupujemy telewizor za 5tyś i więcej (bo o takich tu rozmawiamy). I piszesz że ceny energii elektrycznej szaleją... no cóż ja od 2 lat zanotowałem podwyżkę o 2,5 grosza :)

Trochę się też wygłupiłeś pisząc o niwelowaniu smug na LCD ustawieniami i kalibracją. To ciągle jedna z wiekszych wad LCD i nawet na twoim drogim modelu są one widoczne - specjalnie poszukałem na opinii właścicieli tego sony na necie.

Piszesz też o tym że plazmy znikają z rynku ale akurat ja widze w sklepach coraz więcej plazm i trend się raczej odwrócił. Jeszcze dwa lata temu w sklepie plazmy stały w kącie i to zaledwie kilka modeli a teraz idąc do MM masz pół sklepu obwieszonego plazmami. Więc chyba jednak wypisujesz bzdury totalne.

I ostatnia rzecz, te powidoki i odbicia które uważasz za tak wielkie wady plazm. Tyle że matowe ekrany to już nawet w LCD powoli rzadkość. A powidoki... od jakiegoś czasu problem praktycznie nie istnieje, chyba że ktoś zapomni wyłączyć telewizor na noc. Także naprawdę słabe argumenty.

Nie jestem właścicielem VT30 i obiektywnie uważam telewizor za drogi w stosunku do możliwości i obrazu. Ma tez sporo wad (choćby duże odbicia). Ale nie chce mi się już czytać tych twoich bzdur, bo o ile na pocżatku pisałeś coś z sensem to teraz już siępogubiłeś całkowicie.
 

plejak

Banned
moja plazma 46' (470W ;)) nie grzeje się, jest co najwyżej letnia, zarówno z przodu jak i z tyłu a stoi 10cm od ściany :)
dlatego śmiać mi się chce jak czytam takie wypowiedzi
być może masz doświadczenia z jakimiś starymi generacjami plazm, które brały realnie pod 1kW


j.w.

firma potwierdziła że mogło to miejsce w przypadku modeli z 2009-2010r, jak się okazało miało w sporadycznych przypadkach w modelach z tamtego okresu, obecne wg zapewnień Panasonica w obecnych seriach nie ma takiej możliwości
jak na razie większość LCD ma i tak wciąż gorszą czerń od Panasoniców z tą przypadłością

nadal czekam na konkrety, wskazanie tego w OBRAZIE, co dyskwalifikuje plazmy
Twoja plazma chłodzi - inne są gorące.Trudno by firma potwierdziła wady plazm 2011 tak szybko poczekaj do końca roku.Jeszcze nie widziałeś dobrych lcd.Postaw swojego vt30 obok Sony hx 920 lub poczekaj na philipsa 9706 lub toshibę z1 Już Ci napisałem o wadach wielokrotnie po co się powtarzać ,śmiej się śmiech to zdrowie.
 

Jacko222

New member
Twoja plazma chłodzi - inne są gorące.Trudno by firma potwierdziła wady plazm 2011 tak szybko poczekaj do końca roku.Jeszcze nie widziałeś dobrych lcd.Postaw swojego vt30 obok Sony hx 920 lub poczekaj na philipsa 9706 lub toshibę z1 Już Ci napisałem o wadach wielokrotnie po co się powtarzać ,śmiej się śmiech to zdrowie.


kolego plejak poprostu wypisujesz głupoty, od wczoraj przywiezli mi Sony 55HX920 z euro agd za 11 600 zł ,i powiem szczerze bo mam Panasonica VT30 to ta plazma bije na łeb soniacza...
 

plejak

Banned
Panasonic vt 30

Plejak na początku twoje wypowiedzi czytałem na poważnie i myślałem że trochę się na tv znasz ale im dłużej trwa ta wymiana zdań w tym wątku tym wieksze bzdury zaczynasz wypisywać.
Kilka merytorycznych uwag ode mnie:
Zaczynasz pisać o tym że różnica poboru prądu dla plazm i LCD powyżej 50cali to 200W, to bardzo ciekawe bo plazma 50cali w obecnie produkowanych modelach bierze średnio 190-210W w normalnych ustawieniach (z wyłączonym trybem ECO) więc ile bierze taki tv LCD według ciebie? -10W Oddaje prąd do sieci energetycznej? Prawda jest taka że różnica w poborze energii miedzy LCD i plazmą to 50 do 80W, w bardzo dynamicznych ustawieniach może 100W, to daje różnicę może 100zł rocznie oszczędności co jest kwotą śmieszną jeśli kupujemy telewizor za 5tyś i więcej (bo o takich tu rozmawiamy). I piszesz że ceny energii elektrycznej szaleją... no cóż ja od 2 lat zanotowałem podwyżkę o 2,5 grosza :)

Trochę się też wygłupiłeś pisząc o niwelowaniu smug na LCD ustawieniami i kalibracją. To ciągle jedna z wiekszych wad LCD i nawet na twoim drogim modelu są one widoczne - specjalnie poszukałem na opinii właścicieli tego sony na necie.

Piszesz też o tym że plazmy znikają z rynku ale akurat ja widze w sklepach coraz więcej plazm i trend się raczej odwrócił. Jeszcze dwa lata temu w sklepie plazmy stały w kącie i to zaledwie kilka modeli a teraz idąc do MM masz pół sklepu obwieszonego plazmami. Więc chyba jednak wypisujesz bzdury totalne.

I ostatnia rzecz, te powidoki i odbicia które uważasz za tak wielkie wady plazm. Tyle że matowe ekrany to już nawet w LCD powoli rzadkość. A powidoki... od jakiegoś czasu problem praktycznie nie istnieje, chyba że ktoś zapomni wyłączyć telewizor na noc. Także naprawdę słabe argumenty.

Nie jestem właścicielem VT30 i obiektywnie uważam telewizor za drogi w stosunku do możliwości i obrazu. Ma tez sporo wad (choćby duże odbicia). Ale nie chce mi się już czytać tych twoich bzdur, bo o ile na pocżatku pisałeś coś z sensem to teraz już siępogubiłeś całkowicie.
Masz prawo tak uważać.Wiesz że są ludzie co nie wiedzą że crt 50hz migotało?
Plazmy też mają nieznaczne migotanie .
Tak róznica to 150-200wat - 115 wad led 265-315 panasonic plazma.Proszę zmierzyć.O jakim moim drogim modelu piszesz? Bo nie wiem.Dobre ustawienie i kalibracja ma wpływ na jakość obrazu,Nic nie wiem o smużeniu w topowych ledach jak Ty nic o migotaniu w plazmach.O jakim media markt mówisz?.Plazmy nie stanowią nawet 20% asortymentu.Nadal są matowe ekrany w lcd.
Masz prawo do własnej oceny.Problem powidoków istnieje i będzie istniał.Dobre wnioski wysnuwasz.Nie jest warty zakupu z powodu dużych odbić w ekranie.
 
Do góry