Panasonic TX-P50VT30E

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tom0987
ogólnie jest rozwiązane. Ale jeśli będziesz korzystał z telewizora po kilka godzin dziennie na tym samym programie to oczywiście możesz wypalić logo.
 

ecto

New member
byly 4 egzemplarze po 5200 w zlotych tarasach, 2 egzemplarze na targowku ale juz po 6002,24 zl. Wersja 55" w zlotych byla po 8,5k w targowku brak.
Z tymi akcjami bez vatu roznie jest, w kazdym sklepie inaczej i mozna czasami zaoszczedziec, ale trzeba miec troche szczescia... ze akurat ten produkt ktory ty chcesz bedzie w dobrej cenie bo reguly nie ma...
dla porownania bo interesuje mnie kilka modeli:
toshiba 55 wl 768 - 6503,25 zł
samsung 55 d8000 7722,76 zł
sony 55 ex720 albo 725 nie pamietam 5690 zł
 
Ostatnia edycja:

Pe.te

New member
Czy ktoś może wie czy karta cyfry+ zadziała w VT30?
Chwilowo testuję Polsat Cyfrowy - działa bez problemu.
Testowałem też nCam TNK - również działała bez problemu.

Dodatkowo jestem mile zaskoczony.
Wydawało mi się, że minusem korzystania z karty CAM (zamiast zewnętrznego tunera SAT) jest brak możliwości nagrywania programów. No i się okazuje, że bez problemu można nagrywać jak również programować nagrywanie programów korzystając z GUIDE. Dokładnie tak jak w tunerach cyfrowych N/C+/CP.

Dla mnie to bardzo dobre rozwiązanie - brak dodatkowego pilota do obsługi tunera SAT, brak konieczności stawiania dodatkowego pudełka (tunera) koło telewizora... :)
 

redlum

New member
Bez reklam
Jednak się udało dzisiaj kupić P55VT30 - w ostatni dzień promocji. Wrażenia z TV opisze jutro - bo jak się okazało - przy większych sprzętach i ratach - towar leży w magazynie centralnym (warszawa) i po przyznaniu rat dopiero go przywożą. Oczywiście pani namawiała mnie na ubezpieczenie kredytu - ale powiedziałem, że nie chce i dostałem tak jak chciałem 10x0% bez dodatkowych kosztów.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Witam mam pytanie .. troche sie poroznilem z bratem o to kto ma racje w sprawie czarnego koloru w Panasie. A wiec z tego co wiadomo to kontrast normalnie ustawiony jest na 36 ja zwiekszylem do 45 i tu pytanie moje czy zwiekszenie kontrastu powodujace rozjasnienie ekranu powoduje gorsza czern ? .Ja sadze ze nie .Brat ze tak .czy wiekszy kontrast obniza jakosc czerni?.
 

don111

Banned
jak podbijesz mocno kontrast to może to mieć wpływ na czerń, bo podniesie się poziom jasności (minimalnie) w porównaniu do nisko ustawionego kontrastu (żeby mieć tą samą czerń przy wysokim kontraście musiałbyś skorygować jasność na -1, może -2 w menu)
zapauzuj w jakiejś ciemnej scenie (albo na jakiejś planszy testowej do skali szarości) i sprawdź sam
 

felix372

New member
Witam,
Panowie szukam rozwiązania, ma cyfrowy polsat i cyfrę+ chciałbym skorzystac z tunera DVB-S w tym telewizorze ale ogranicza mnie jedno wejście na moduł CAM, czy jest jakieś rozwiązanie abym nie musiał używac dekodera?
 

codaco

New member
Świetnie, bardzo pomocny wpis, właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem, twój umysł jest nieograniczony niczym zbędnym a już na pewno nie są to szare komórki. :-D

Sory za żart, ale Twoje pytanie było w stylu mam ośmioro dzieci, jak je przewozić pięcioosobowym autem aby nie trzeba było brać drugiego. Po prostu się nie da, szczególnie że karta polsatu jest parowana z ich modułem i nawet CAM Diablo, który przyjmuje dwie karty tutaj nie pomoże. Pewnych rzeczy nie przeskoczysz.

Pozdrawiam Krzysiek.
 
Ostatnia edycja:

felix372

New member
Po prostu się nie da, szczególnie że karta polsatu jest parowana z ich modułem i nawet CAM Diablo, który przyjmuje dwie karty tutaj nie pomoże. Pewnych rzeczy nie przeskoczysz.

Pozdrawiam Krzysiek.

Twoja wypowiedz jest pomocna tylko w tym punkcie, pozostała częśc twojej wypowiedzi to kwiatki które są zbędne i nic nie wnoszą.

Dzięki
 

Albert2

New member
Problem z filmami w mkv i napisami

Witam wszystkich,
Mam Panasa 50VT30 od 3 dni. Generalnie z jakości obrazu bardzo zadowolony jestem, ale z multimedialnością to nie za dobrze w nim - konkretnie chodzi o odtwarzanie filmów.
Wcześniej miałem przez kilka dni LG LW570 (3D Cinema) tutaj obraz niestety nie zachwycał (nierównomierne podświetlenie matrycy, efekt teatru) czyli standardowe wady LCD - ta plazma to niebo a ziemia w porównaniu do niego. Choć samo 3D uważam że na LG dawało lepszy efekt i ogólnie przyjemniej się oglądało (pasywne okulary).

LG jednak miał poważną zaletę w porównaniu z tym Panasem - chodziły na nim wszystkie filmy, z napisami, z każdego nośnika itd... W Panasie niestety z tym kłopot chodzi 60% materiału z tego co ja mam i głównie przez serwer DLNA bo z HDD szło ale strasznie się zacinało że nie szło oglądać.
Ale... największy problem to napisy w filmach w formacie MKV - nie chce mi czytać ich z żadnym filmem w MKV, oczywiście są w tym samym katalogu z tą samą nazwą i nic (format txt, srt)...

Czy komuś z Was udało się odczytać filmy w MKV z napisami (txt lub srt) na tym Panasie?

Z góry dzięki za odpowiedź!
 

redlum

New member
Bez reklam
no i mam swojego P55VT30 - pierwsze wrażenia?
obraz SD słabej jakości jakoś lepiej prezentował się na moim dwuletnim LG HDready
obraz HD - tutaj dopiero ten telewizor rozwija skrzydła i pokazuje na co go stać

plusy:
-jakość obrazu HD
-multimedialność (chociaż jeszcze nie dopalałem filmów z pendrive-a)
-obraz 3D - o wiele lepiej wygląda w domowym zaciszu niż w marketach z masą różnego oświetlenia
-VieraLink - działa z moim wiekowym aplitunerem (Onkyo 605) i zmienia głośność w amplitunerze

minusy:
- tak jak pisałem wcześniej jakość słabych kanałów SD - byłem przyzwyczajony do takiego rozmytego obrazu - a teraz mam taki jakby szczegółowy zpixelowany - już nawet na projektorze na 95 calach lepiej to wygląda
- tak jak ktoś pisał wcześniej - porty USB są tak umiejscowione - że nie da się bezpośrednio włożyć karty WIFI - tylko trzeba przez kabelek

Zauważyłem jeszcze jedną dziwną rzecz - jak wejdę w multimedia i potem przejdę na HDMI1 (pod to mam podpięty amplituner) - to w amplitunerze przełącza mi na wejście HDMI1 (akurat pod to mam podpiętą PS3 a pod HDMI2 mam nke). Nie mam pojęcia dlaczego to robi. Ale ostro mnie to wkurza. Wieczorem przełożę kable w amplitunerze tak aby nka była na HDMI1 i pozmieniam wpisy w menu.

PS czy ktoś z was korzysta z amplitunera z HDMI 1.4 ? Czy kanał zwrotny audio działa wam? Tzn jak coś oglądam z TV - np youtube, ipla bądź film z USB - to czy idzie wam audio HDMI z TV do amplitunera?
 

MisterK

New member
Panasonic TX-P55VT30E - WADLIWY EGZEMPLARZ ???

Witam,

Właśnie podłączyłem kupionego dziś Panasonica P55VT30E i chyba mam pecha, gdyż wszystko wskazuje na to, że jest uszkodzony.

Na środku ekranu cały czas wyświetla się biały pionowy pas o szerokości 24 cm. Po jego prawej stronie widoczne są zielone piksele na czarnym tle. Jedynie po lewej stronie białego pasa widać odtwarzany obraz.
Ten efekt nie jest uzależniony od podawanego sygnału - widoczny jest nawet z odłączonymi kablami. Widoczny jest cały czas, począwszy od obrazu powitalnego przy włączaniu jak i w trakcie wyświetlania menu. Prawa stron, ta z zielonymi pikselami (a właściwie ich ilość), zmienia się w zależności od tego co jest wyświetlane po lewej stronie.

Jak sądzicie, jest jakieś tego wytłumaczenie inne niż usterka fabryczna?

Załączam fotkę ekranu.
 

Attachments

  • _MG_3839_m.jpg
    _MG_3839_m.jpg
    78 KB · Wyś: 877
Do góry