Panasonic TX-P50VT30E

siteman

Member
z drugiej strony najbardziej "miękko" brzmiące wzmacniacze lampowe, predysponowane przede wszystkim do klasowych adapterów, mają moce 30-35W i nie potrzebują żadnego zapasu mocy a jedynie głośników o dużej, bardzo dużej skuteczności..
 

redlum

New member
Bez reklam
nie piszcie herezji - LCD do grania na konsoli? Imput Lag zabija grę na LCd w większości wypadków. Wolę mieć powidoki (które będą niewidoczne dla przeciętnego użytkownika lub znikną po jakimś czasie) niż mieć input lag 100ms (jak to jest w pasywnych LG serii LW)
 
D

Deleted member 121090

Guest
z drugiej strony najbardziej "miękko" brzmiące wzmacniacze lampowe, predysponowane przede wszystkim do klasowych adapterów, mają moce 30-35W i nie potrzebują żadnego zapasu mocy a jedynie głośników o dużej, bardzo dużej skuteczności..
O.K. Tylko tyle że wzmaki lampowe pobierają o. 5x więcej prądu niż oddają. Do tego wzmaki najwyższych lotów pracujące w klasie A nie rzadko oddają nie więcej niż 10% tego co pobierają. Więc sobie oblicz zużycie prądu jakie by było potrzebne do napędzenia zestawu kina domowego na takich końcówkach mocy. Do tego rozumiem sub również na lampach i procesor wielokanałowy? Już widzę wygodę takiego rozwiązania i oczekiwanie na nagrzanie się lamp w tych końcówkach. No i do tego temperatura pomieszczenia latem też by była chyba męcząca. Bo o taki przypadek mi chodziło w polemice z WidziMisio, który uważa ze pobór prądu przez Panasa 55VT30 na poziomie 250-300 W go dyskwalifikuje ze względu na koszty użytkowania.
Ja cały czas twierdzę ze przy zakupie TV za ok. 10kzł zużycie prądu wyższe od LED-a o 100-200W nie ma praktycznie żadnego znaczenia. Bo wystarczy do nagłośnienia włączyć kino domowe gdzie nie rzadko mamy 1000-1500W poboru a jakoś nas to nie razi i już cała ekonomia jest nic nie warta. Ale oczywiście osoby które zwracają dużą uwagę na rachunki raczej nie kupią TV o dużej przekątnej za takie pieniądze.
A dla osób które tyle wydają na taką zabawkę to zużycie nie ma znaczenia bo i tak to jest tylko jeden z elementów zestawu kina domowego które swoje dużo większe zużycie ma.
 

beretto

Klub HDTV.com.pl
vip
Mam pytanko natury technicznej :)
Czy da się ustawić tryb eco aby nie ściemniał obrazu tak mocno w zaciemnionym pomieszczeniu. Czy da się to zrobić w trybie normalnym bądź serwisowym?

PS. Mój 50VT30 nie bzyczy, nie szumi, nie terkocze - chyba że coś z moim słuchem jest nie tak :)
 

WidziMisio

New member
HQ - ależ skąd! Bynajmniej nie miałem na myśli niczego związanego z poborem mocy i dyskwalifikowaniem czegokolwiek ze względu na ten parametr. Ostatnio sam bardzo wielu osobom tłumaczę, że "ten straszny pobór mocy" plazmy wcale nie jest taki straszny. Jedyne, co podważałem, to powiązanie mocy zestawu z jego jakością. No ale nie offtopujmy już.
 

ecto

New member
Moze was to zainteresuje. W Wawie w zlotych tarasach w jednym ze sklepow z rtv/agd jest weekend bez vatu i ten telewizor 50vt30 kosztuje 5200 zł brutto.
 

plejak

Banned
vt 30

cos mi sie wierzyc nie chce. Moze maja 1 egzemplarz na "skuszenie" klienta ;)

normalna cena na ceneo to 6569 zł więc pierwszy raz w historii tego kraju ktoś uczciwie zdjąłby vat do tej pory w akcjach bez vatu podnoszono cenę do niebotycznych rozmiarów i klient płacił i tak więcej niż gdzie indziej- patrz media markt.
 

siteman

Member
O.K. Tylko tyle że wzmaki lampowe pobierają o. 5x więcej prądu niż oddają. ..QUOTE]

Oczywiście, masa prądu idzie na żarzenie lamp..etc , stąd też skuteczność wzmacniaczy lampowych jest mizerna, za to szybkość rewelacyjna a stąd i selektywność niemalże doskonała( meże niektórym brakować "szeleszczącej" góry. Miałem na myśli tylko to, co "pompują" w głośniki....ale to jest cała kwintesencja dźwięku. Niestety ten aksamit jest poza moją kieszenią…:(

 

Dżon Bondżoe

New member
Znów mi się strony nie chcą odpalić (54ta). Dziękuję za uwagi i za opinie o brzęczeniu i wentylach. O tych 220W to już kolega napisał. Tyle pobiera średnio. Ja pisałem o 5h/d bo tyle oglądam maks. Dziękuję też za opinie o tym, że dużego tv nie kupuje się dla niskiego rachunku za prąd. Uwaga o wzmacniaczach mega trafna. Mój ampli brał zawsze więcej niż plazma:).
Marketing sprawił, że ludzie łatwo kojarzą: plazma=prądowy smok, lcd=prądowy aniołek. A że aniołków ani smoków nie ma .... To już ludzie nie pamiętają:). Trochę uspokoiliście mnie z tym bzyczeniem, ale zobaczymy co pokaże prezentacja w domu. Vt30 to moja ostatnia nadzieja na TV marzeń. Widziałem w sklepie czerń i kąty lcd d8000 i 7000. Owszem tak szczęka opadła ale w świetle. Gdyby tak było w nocy to vt30 miałby problem. Ale wątpię, żeby tak było. Zobaczymy. Pozdrawiam prawdę głoszących i przypominam, że te prądowe wyliczenia były po łebjach robiine-sam to zaznaczyłem.
 

dandy

New member
Moze was to zainteresuje. W Wawie w zlotych tarasach w jednym ze sklepow z rtv/agd jest weekend bez vatu i ten telewizor 50vt30 kosztuje 5200 zł brutto.

Przypuszczam, że chodzi o Saturn (jest w nim teraz weekend bez Vatu). Trochę to dziwne, że Saturn ma zupełnie inne zasady "niszczenia Vatu" od Media Markt skoro należy do Media Markt
 

dyrooo

New member
Czy jest możliwość podłączenia do vt30 innej kamerki do rozmów skype niż ta oryginalna której cena kosmiczna?.
Sam próbowałem z jakąś najtańszą Logitecha ale nie działa :(
 

Pe.te

New member
Ma ktoś może doświadczenia z używaniem modułów Cam w interfejsie CI...?

Chodzi mi po głowie nCam z platformy N (a właściwie TNK)... Korzystał ktoś może z tego modułu?
 
Ostatnia edycja:
Do góry